Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Стандартен обектив?
Автор: nikolaijelezov   
Дата:   16-03-15 16:30

Здравейте!
Искам да ви попитам за мнение относно ъпгрейд на обектива. Проблема е, че все още не съм се насочил към конкретен аспект в фотографията и разполагам само с 18-55 IS II. До колкото е възможно и птици обичам да снимам, въпреки че няма как да са на високо тъй като 55mm са абсолютно недостатъчни, и макро (почти само цветя) обичам да снимам, и портрети обичам да снимам... Може да се каже, че само на пейзажите не съм голям привърженик, но тук там и тях снимам.[smilie5] Въпросът ми към вас е, има ли смисъл да купувам на този етап някакво стъкло или докато не се насоча към определен вид фотография да си снимам с китака?

Бюджета е до 500 лева втора ръка.[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Стандартен обектив?
Автор: pdimitrov   
Дата:   16-03-15 16:36

За птички май Tamron 70-300mm се вмества в бюджета :)

Отговори на това съобщение
 Re: Стандартен обектив?
Автор: lamerko   
Дата:   16-03-15 16:42

Или аналогичната Сигма, но APO версията. Наскоро имаше някаква аномалия в цените на павилиона - двете Сигми бяха на еднаква цена - дали грешка или "скрита" промоция - не знам :)

Отговори на това съобщение
 Re: Стандартен обектив?
Автор: imitev   
Дата:   16-03-15 16:47

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=50545

Отговори на това съобщение
 Re: Стандартен обектив?
Автор: rx   
Дата:   16-03-15 16:51

70-300 IS е твоя обектив - една идея по-лош от L-ката, сравнително светъл, бърз и доволно остър.

Отговори на това съобщение
 Re: Стандартен обектив?
Автор: nik4o79   
Дата:   16-03-15 17:59

По принцип един от най-универсалните обективи на Canon за кроп тяло е Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM но е доста над бюджета ,казвам го от личен опит.Хем широко хем далеко и за портрети става и за макро а картината уникална. С мъка се разделих с него ,защото разбрах ,че портретната фотография ми е на сърце и се насочих към твърдите обективи.

Успех!!!


Отговори на това съобщение
 Re: Стандартен обектив?
Автор: nikolaijelezov   
Дата:   16-03-15 20:46

@lamerko Защо цената на сигмата е със 100 евро по-малко от тази на тамрона?

Отговори на това съобщение
 Re: Стандартен обектив?
Автор: marves   
Дата:   16-03-15 20:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Стандартен обектив?
Автор: nikolaijelezov   
Дата:   31-03-15 18:32

Другия ми въпрос е дали е удачно да се замени китака с нещо такова?

Отговори на това съобщение
 Re: Стандартен обектив?
Автор: kvakioh   
Дата:   31-03-15 19:15

Тоя Тамрон на 6.3 в края не е никак добра идея. Точно така започнах преди 6-7 години с Никон и точно този модел, на втория месец се отказах да снимам с такова нещо.
Нещо като допълнение на китака, от 55-70мм нагоре и зуум
55-250 ИС е добра оферта и е изгоден
70-300VC Тамрон или 70-300 А17 моделът са добри оптически и втория е доста изгоден.
Сигма 70-300, дори АРО, по-добре не.

Отговори на това съобщение
 Re: Стандартен обектив?
Автор: lamerko   
Дата:   31-03-15 19:37

Защото толкова струва реално. Евтина пластмаса, макар и метален байонет - това е един крайно бюджетен обектив. Преди време имах такъв - беше много весел - например като го наведях надолу и сам се разпъваше до 300мм [smilie18]

Иначе APO версията сравнена с един от Тамроните (не помня кой точно) не даде абсолютна никаква разлика - се същия шит :)

Отговори на това съобщение
 Re: Стандартен обектив?
Автор: kvakioh   
Дата:   31-03-15 19:50

Tamron A17 (около 310лв нов, 150-160 втора ръка) е с по-добра конструкция от Сигмите, оптически e почти еднакъв с APO версията, но Сигма в този случай по-добре не.
Tаmron 70-300VC е доста над 55-250 IS, 55-250 IS STM, като качество на изработката, бързина на фокуса и сработване на стабилизацията. САмо като цена е показателно, че наистина е добър обектив. Макар че както редовно става, в ниския клас Тамрон бързо се обезценява на втора ръка.
Canon EF 75-300mm f/4-5.6 IS USM e компромис също така, 55-250 IS e по-добър. EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM е добра идея, но по-рядко се предлага като втора ръка.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »