Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос
Автор: GAOFTO   
Дата:   29-03-15 12:12

Здравейте
Имам въпрос относно камерата Sony Hx300, който може да ви се стори глупав, но все пак....
Нов съм във форографията и камерата ми е първа. Значи когато снимам канера прищраква предполагам че е нормално но в зависимост от времето за което задържам бутона(поне аз смятам така) времето за "обрабодка" коетп се зарежда е и по дълго. Та въпроса ми е възможно ли е това или само си въобразявам или наистина е от задържането и може ли някой да ми каже как се регулира(защото някой път баправо ми оскарва снимката внесто да "обработва" 2-3 сек)?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: MixMike   
Дата:   29-03-15 12:16

Ко дъ съ? Ко каза, ко?

"оскарва"[smilie11]

Нали не се заблуждаваш, че след като не си си направил дори труда да си прочетеш и редактираш написаното, някой ще отдели време и ще седне да ти обяснява нещо?
Неграмотното писане е неуважение към хората, които ще го четат, и съответно очакваш да ти помогнат[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: GAOFTO   
Дата:   29-03-15 12:22

ИЗВИНЯВАМ СЕ ОТ ТЕЛЕФОНА Е
Здравейте
Имам въпрос относно камерата Sony Hx300, който може да ви се стори глупав, но все пак....
Нов съм във форографията и камерата ми е първа. Значи когато снимам камерата прищраква предполагам че е нормално но в зависимост от времето за което задържам бутона(поне аз смятам така) времето за "обрабодка" което се зарежда е и по дълго. Та въпроса ми е възможно ли е това или само си въобразявам или наистина е от задържането и може ли някой да ми каже как се регулира(защото някой път направо ми изскарва снимката вместо да "обработва" 2-3 сек)?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: caspin   
Дата:   29-03-15 12:31

"обрабодка"[smilie5] НЕ Е от телефона приятелю.От зад телефонно- апаратното устройство е[smilie10] [smilie5] [smilie10] [smilie5] Кой клас си впрочем?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: deadlirics   
Дата:   29-03-15 13:04

Наи-вероятно си включил някои автоматичен режим, и сега апарата неистово се мъчи да ти отнеме контрола над снимките. През менюто влез в APP stor-a и си изтегли пач който подтиска изкуствения интелект, и ти оставаш господар на апарата. Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: GAOFTO   
Дата:   29-03-15 13:40

Не не сте ме разбрали за телефона се извинявам, защото пиша от него и има грешки а иначе проблемът е с Sony hx300 slr

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: chrisnoch   
Дата:   29-03-15 16:33

Нито телефонът ти е виновен за писането, нито камерата - за снимките! И двете правят САМО това, което ТИ си им позволил да правят!
Въпросът ти е неясен. Ако искаш някой да ти помогне, опиши подробно в какъв режим снимаш, с какви настройки и при какви светлинни условия. Не искам да гадая, но е възможно да си в автоматичен режим, шумопотискането да е включено на най-високата степен и да снимаш при много ниски осветености. Тогава експозицията ще е много дълга (и неподходяща за снимане от ръка), а последващата шумопотискаща обработка - още по дълга. Автоматиката нан камерата е "умна", но не толкова, че да може да чете мисли! Ти трябва да знаеш как да я управляваш, за да можеш да постигнеш резултатите, които искаш да постигнеш. Това става с четене на инструкцията и със знания за основните фотографски техники. Теорията е необходима, ако разчиташ да постигнеш предвидими резултати!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: GAOFTO   
Дата:   29-03-15 18:50

Благодаря за пояснението въпреки критиките. И да най вероятно е от режима защото е "автоматичен интелигентен". Може ли да ми кажете как се спира шумоподтискане
Благодаря предварително

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: realnoncho   
Дата:   29-03-15 18:53

На мен ми се струва, че си включил на серийно снимане и като задържаш повече време правиш няколко снимки, на които им трябва повече време за да преминат в паметта.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: chrisnoch   
Дата:   29-03-15 19:52

Контрол на шумопотискането (noise reduction) не е възможен в автоматичните режими (те са няколко), а само в P/A/S/M режимите. Никак не съм сигурен, обаче, че точно там е "заровено кучето"! Няма кой да чете инструкциите на камерата вместо теб, така че сядай да четеш и задавай КОНКРЕТНИ въпроси.
Кратките напечатани инструкции няма да ти свършат работа - захващай се с подробните, които са в електронен вариант на приложения към камерата диск. Ето къде ги има на английски:
https://docs.sony.com/release/DSCHX300_guide_EN.pdf

Със сигурност могат да се намерят и на български.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »