Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Размяна на обективи
Автор: vassetto   
Дата:   14-09-16 17:14

Така, имам следният проблем: Имам възможност да сключа добра сделка за размяна на обективи но човека живее в Италия. Въпросът ми е как трябва да стане размяната така че да е възможно най-сигурно и дали Спииди / Еконт и тн. предлагат такива услуги?
 Re: Размяна на обективи
Автор: colorphoto   
Дата:   14-09-16 17:31

Нищо не се разбира от поста ти!
 Re: Размяна на обективи
Автор: GZS   
Дата:   14-09-16 17:36

До колкото разбрах въпроса, става дума човека да изпрати обектива по някоя куриерска фирма и получатела да го отвори и прегледа, и ако му хареса да заплати с друг обектив - размяна. След като другия обектив, този който е изпратил получателя, пристигне при изпращача, той на свой ред го преглежда и одобрява и дава зелена светлина да освободят/дадът обектива който е изпратил на получателя. Но аз лично не знам за такава услуга.



Публикацията е редактирана (14-09-16 17:36)
 Re: Размяна на обективи
Автор: smilen_k   
Дата:   14-09-16 17:37

Еконт имат, но май е само за България.
 Re: Размяна на обективи
Автор: colorphoto   
Дата:   14-09-16 17:38

То и аз разбрах подобно,ама който пита е хубаво добре да пояснява.....
 Re: Размяна на обективи
Автор: vassetto   
Дата:   14-09-16 17:47

Идеята е - той праща обектива, и когато куриера дойде тук аз вместо да му дам пари (все едно е наложен платеж), аз му давам моя обектив
 Re: Размяна на обективи
Автор: GZS   
Дата:   14-09-16 17:50

Да но би трябвало да ти дадът неговия едва когато той получи твоя и го одобри.[shtrak]
 Re: Размяна на обективи
Автор: smilen_k   
Дата:   14-09-16 17:51

Ами ако той не хареса твоя обектив?Аз съм го правил но тук в България,изпращат се двете пратки едновременно и в уречен ден и час и двамата сте в офис на Еконт и си отваряте пратките по едно и съшо време и после и двамата потвърждавате ще има ли бартер или не,Ама в Италия, трудна ше е тази работа
 Re: Размяна на обективи
Автор: realnoncho   
Дата:   14-09-16 17:51

Тая работа става между приятели, иначе ми звучи малко несериозно.
 Re: Размяна на обективи
Автор: smilen_k   
Дата:   14-09-16 17:55

Нончо става,няма проблем.Даже Еконт си имат такава услуга "Бартер"
 Re: Размяна на обективи
Автор: Pavlov   
Дата:   14-09-16 18:00

Възможно най-сигурно - сделка "очи в очи".
 Re: Размяна на обективи
Автор: realnoncho   
Дата:   14-09-16 19:25

Еконт не е като сделка с някой от чужбина и не едновременна размяна.
 Re: Размяна на обективи
Автор: roburt48   
Дата:   14-09-16 20:29

Явно сделката ще трябва да е "мега: изгодна за да се постави като въпрос тук .. А ако е "мега" изгодна, това само по себе си я прави "мега" съмнителна [smilie5] ... особено с контрагент от чужбина :).. Аз лично бих си потърсил не толкова изгоден, но поне сигурен вариант от тук :) ..
 Re: Размяна на обективи
Автор: steeens   
Дата:   14-09-16 21:54

vassetto, много щеше да е полезно, да споделиш за какви точно обективи става дума...roburt48 е дал добър съвет по принцип.
Доста странна изглежда цялата работа.
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.