Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 След 85/1.8G накъде?
Автор: IsoIv   
Дата:   07-01-15 12:15

Решил съм да сменя моя 85/1.8G с нещо по-висок клас,но не мога да избера.Ще се радвам да ми помогнете,дали 85/1.4D или G,105 или 135 /2,като ще се снимат предимно портрети и тук-там ще го закачам за някое събитие като подкрепа на 24-70 :)Само ще помоля да не ме насочвате към други теми от форума,защото там питат за едно и постепенно темата отива в съвсем друга посока.Ще се радвам на точни и ясни мнения кой обектив да избера и защо.И да се има предвид,че ще се снима на отворена бленда предимно.[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: tzl   
Дата:   07-01-15 12:31

От моя гледна точка ти не знаеш все още какво търсиш и смяташ, че нова техника ще ти върши по-добра работа от това, което имаш.

Покажи тук на всички 3 снимки, които ще станат "по-висок клас" с евентуално нова техника и обясни на всички какво ще се промени в тях и какво ще стане "по-висок клас".

Ако не успееш или разликите са незначителни, значи просто искаш да похарчиш още пари и си търсиш подкрепа тук (и ще намериш, защото след мен ще има хора, които ще ти кажат "вземай този" или "вземай онзи", тъй като се дава лесно акъл за харчене на чужди пари).

Ти все още не знаеш какво ти трябва.

Питането ти е като да поискаш тук във форума някой да ти купи обувки и после да споделиш дали ще ти станат, дали ще са ти удобни и дали ще ти харесат като модел.

Имаш възможност и да игнорираш напълно съвета ми и да си похарчиш парите като дадеш някой друг да ти избере обувки, които да се окажат същите като тези, които носиш, обаче да се самозаблуждаваш после, че "новите са по-добре".



Публикацията е редактирана (07-01-15 12:33)

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: IsoIv   
Дата:   07-01-15 12:43

Търся по-добра портретна визия,като цяло.Просто 85-цата,ми дава прекалено плоско изображение и на най-отворено не ми харесват цветовете


Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: fraction   
Дата:   07-01-15 12:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: uri64   
Дата:   07-01-15 12:52

ами то дали визията от даден обектив е добра или не е много субективно нещо...така че всъщност питащият най-добре може да прецени сам за себе си ....дали чрез проби, дали чрез гледане на снимки със съответните обективи....просто друг няма как да каже вместо него [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: IsoIv   
Дата:   07-01-15 12:55

Ръчен фокус ползвам рядко,а избора ми ще е между тези обективи,който съм изброил.85/1.4Д ми допада най-много,но трудно се намира и отделно искам да е в отлично състояние.За това може би в крайна сметка ще се купува нещо ново,ако не излезе някоя 85-ца [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: tzl   
Дата:   07-01-15 13:26

"по-добра портретна визия като цяло" не звучи изобщо убедително, което ми потвърждава, че все още не знаеш какво точно търсиш, защото "плоската визия", за която говориш не е проблем в блендата (явно не ти достига и 1.8) или фокусното разстояние.

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: koev   
Дата:   07-01-15 13:28

В предната тема се мериха пиксели и се бъзикахте за рисунъка. Там bpavlov добре го обясни и примери даде даже. Колегата tzl дава супер точни мнения и винаги с удоволствие го чета - помисли какво ти казва.
Аз лично снимам потрети преди всичко с ръчен фокус, като фаворити са ми старите руски лещи (и самянга 85, но него го продадох), пък нека да не са остри. На фулфрейм предпочитам нещо около 135-180мм, като фаворита ми е никор 135/2 DC (който нямам, но ще си го купя - нека да не е остър и да аберира). Не мога да разбера остротата търсена в портретен обектив.
Та така - на вкус и цвет товарищей нет.

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: fraction   
Дата:   07-01-15 13:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: IsoIv   
Дата:   07-01-15 13:32

Ами снимам редовно с моя обектив,бях заел от един приятел 85/1.4Д да снимам една сесия,и просто снимките с него повече ми харесаха като визия.Тялото беше едно и също и задапаратното устройство също,просто рисунъкът е различен и този от 85/1.4 ми допада повече.На 105/2 също ми хареса,ама там фокуса му трябаще +8 настройка.


Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: kalynsky   
Дата:   07-01-15 13:42

Nikon 85mm f/1.4 G [smilie24] [smilie24] [smilie24] [shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: realnoncho   
Дата:   07-01-15 13:49

Обективът не прави плоски изображения, имаш други неща, които да подобряваш преди да започне да те ограничава 85 1.8G.

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: fraction   
Дата:   07-01-15 14:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: vkk1   
Дата:   07-01-15 14:15

малко офтопик от мен:
tzl, имаш просто зашеметяващи кадри в страницата си.
Изгледах ги на един дъх.
Ето такива неща ме карат да обичам фотографията, и същевременно да виждам колко далеч съм аз :)



Публикацията е редактирана (07-01-15 14:15)

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: IsoIv   
Дата:   07-01-15 14:52

Значи изброих едни обективи между който се колебая,общо взето в темата се пише за това какво имам да подобрявам и какви пари имам да давам,а конкреетно за обективите нищо.Аз знам,че има какво да се желае от мен още,но нищо не ми пречи да се усъвършенствам с по-висок клас обектив.Ще помоля да пишат хора,който са ползвали обективите и ако може да им изтъкнат силните и слабите страни,защото не вярвам много на ревюта в нет-а.За това попитах тук!



Публикацията е редактирана (07-01-15 14:56)

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: fraction   
Дата:   07-01-15 15:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: realnoncho   
Дата:   07-01-15 15:05

Като не си казал защо те ограничава 85 1.8 така ще е.

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: sky-fan   
Дата:   07-01-15 15:16

Колега, говориш за 2, че даже 3 различни дължини. От 85мм до 135мм има сигурно 3 крачки разлика. Първо си реши дали да е 85мм или 135/105 и другото лесно ще го избереш.

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: IsoIv   
Дата:   07-01-15 15:18

Значи търся точно промяна на рисунъка, realnoncho не съм казал,че ме ограничава,просто визията на 85/1.4 и 105 и 135,ми харесва повече,но там е въпроса,че не мога да избера кой от тях да бъде.Като дължина най-добре ми пасва 85мм,защото ако искам да снимам в цял ръст не трябва да се отдалечавам толкова колкото 135 примерно.И въпроса е май 85 Д или Г версията.Дали да избера по-новият,по-добре коригиран оптически обектив или Д-то,при който просто рисунъкът е уникален.



Публикацията е редактирана (07-01-15 15:23)

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: kvakioh   
Дата:   07-01-15 15:21

1.4, да, който и да е Д или Г.
Има, въпреки че може да настъпят размирици и Сигма 85/1.4.
Да се пробват задължително, дори и само на 1 обектив да е избора.

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: uri64   
Дата:   07-01-15 15:24

iskren84 написа:

> просто визията на 85/1.4 и
> 105 и 135,ми харесва повече,но там е
> въпроса,че не мога да избера кой от
> тях да бъде.
>

Точнто това друг не може да го каже, само авторът [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: sky-fan   
Дата:   07-01-15 15:46

Според мен 85мм 1.4Д или 105 Ф2 ДЦ

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: Vanquished   
Дата:   07-01-15 15:57

От 85/1.8 на 85/1.4 пък, ако стане изображението едно живо и триизмерно...Някаква разлика ще видиш, ако снимаш само на 1.4 като затвориш все тая.

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: Giorgio.K   
Дата:   07-01-15 17:51

Vanquished не си съвсем прав. Не е само до ДОФ-а като милиметри. И трите 85/1.4 с които съм снимал имат много по-мек и приятен дефокус от тези на 1.8, чак до към Ф4 където вече разликите се губят. Та според мен, за портрети определено ще види разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: simbon4o   
Дата:   07-01-15 18:05

Аз лично разлика между изображението на 85 1.4G и 1.8G не виждам на еднакви бленди. От семплите, които съм гледал из нета и саминавали през компа ми става дума. 85 1.4D е по-мек и с повече "рисунък", което не винаги е ок.
Ако под влияние на тежки изказвания от профита сте решили, че 1.8G ви ограничава... грешка е. Нито един обектив или камера и обектив НЕ цветопредава и снима сам... Поне за моя вкус няма такава камера, която да дава нещо дори близко до това, което ми се иска. Още не са ги направили да ретушират сами. Тогава остава само да се научим да ги ползваме както ни е угодно.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »