Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Снимки със светкавица на малко дете.
Автор: ioana-foto   
Дата:   13-11-14 12:25

Детето ми е на 20 дни, искам да го снимам със отразена в тавана светкавица и с наденат на нея платнен дифузер, опасно ли е това ?
Четох че на тази възраст още не могат да си регулират зениците, но и по възрастните също не успяват да притворят зеници .

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки със светкавица на малко дете.
Автор: kvakioh   
Дата:   13-11-14 12:39

Като цяло директно със светкавица никой не обича, има редки случаи в които си трябва. Децата трябва да се пазят.
По-добре със светъл обектив в светла стая. Светкавиците по-добре настрана.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки със светкавица на малко дете.
Автор: GOSPODIN   
Дата:   13-11-14 12:41

Мисля, че няма да има проблем, особено с отразена светлина, но защо не опиташ с налична без светкавица.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки със светкавица на малко дете.
Автор: Slivenski   
Дата:   13-11-14 12:49

По-добре с отражател някакъв. Или близо до прозореца. Според мен така дори би станало по-добре.

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки със светкавица на малко дете.
Автор: axlastro   
Дата:   13-11-14 16:34

Аз си го снимах със светкавица отразена в тавана. Никакъв проблем не е стига да не му светиш директно в очите. Снимай на по-високо ИСО за да не свети на пълна мощност. Бебетата е най-добре да се снимат сутрин около 10-11 часа и тогава може да се хване и естествена светлина през прозореца ако знаеш как.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки със светкавица на малко дете.
Автор: MarinY   
Дата:   13-11-14 17:28

Това със светкавиците и бебетата е малко, като градска легенда.
Светлинния импулс е много къс и бебето а и възрастният човек реагират само на дискомфорта. Няма "ослепяване", "отлепване на ретината" и разни други глупости.
Това не означава, да му блескате от половин метър. Да не говорим, че директна светкавица за портрет, не е най-препоръчителното осветление за всякакви възрасти. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки със светкавица на малко дете.
Автор: ggreg   
Дата:   13-11-14 18:14

В момента моята беборана ще става на 9 месеца. Изпуцал съм много снимки по нея със светкавицата. Изобщо не се впечатлява. Даже от може би 3-тия месец, съзнателно се взира в обектива и позира :)
Светката на минимална мощност- в тавана или към стената. При ИСО 800 или 1600 и скорост 1/200 , бленда "на вкус".
Не съм лекар, нито фотограф, но от опита си не откривам никакъв проблем. Снимай! Безбройни са прекрасните мигове!

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки със светкавица на малко дете.
Автор: Stelcho2   
Дата:   08-01-15 18:52

а с вградена светкавица ако е?
какво бихте казали по въпроса?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки със светкавица на малко дете.
Автор: satyno   
Дата:   08-01-15 19:22

и с вградената може, ако отразиш светлината ѝ с разни кутийки, хартийки или както се сетиш към тавана


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки със светкавица на малко дете.
Автор: ioana-foto   
Дата:   08-01-15 19:28

Stelcho2 , Eдинственото което може да направиш с вградената е да и сложиш отпред нещо за разсейване на светлината, мини-софтбокс или нещо друго примерно.Да я насочваш към тавана няма смисъл, прекалено ще е слаба след загубата на светлина от тавана и от това с което ще я отклониш към него.На Olympus E-PL1 вградената имаше възможност да се отклони с пръст към тавана и благодарение на тая възможност и с леко завишаване на ISO до към 600 , успешно се имитираше външна светкавица.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки със светкавица на малко дете.
Автор: satyno   
Дата:   08-01-15 20:11

Нищо смислено не може да стане със слагане на разсейватели пред вградената. Със кутийка от сокче пред вградената на канон 400Д и гедерейска педесятка са първите снимки на сина ми и добре се получаваха, ама я лъжех да блести на пълна мощност. И пананасоници има с отклоняващи се вертикално вградени светки, ама това няма нищо общо с директното заслепяване.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки със светкавица на малко дете.
Автор: chikolina   
Дата:   08-01-15 20:17

забрави за светкавицата.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки със светкавица на малко дете.
Автор: Stelcho2   
Дата:   08-01-15 22:41

говоря за канон 450-500д .. ще се снима малко дете задължително с вградена.
сетих се за дифузер от този тип

https://photo-forum.net/static/bazar/entries/10408_big.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки със светкавица на малко дете.
Автор: asahi   
Дата:   09-01-15 01:10

Снимай спокойно. Само не прекалявай.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »