Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Малко помощ относно хвъркатите машинарии
Автор: karan4o   
Дата:   04-01-15 18:15

Здравейте,
някой ще може ли да ми разясни, от къде мога да купя квадракоптер, хексакоптер или каквото и да е от тези летящите.
Трябва ми някакъв летящ дрон, който да се управлява лесно, да е стабилен във въздуха и да може да снима :)

Тези квадракоптери - Фантом, които се продават достатъчно добри ли са и струват ли си парите. Засега съм се спрял на тях.

Целта е повече за наблюдение на дадени обекти, отколкото за снимане, но и второто ще е нужно.

Ако някой му се занимава, нека драсне малко информация.

[beer]
 Re: Малко помощ относно хвъркатите машинарии
Автор: Frenchev   
Дата:   04-01-15 19:08

Фантома е супер машина. Зависи за какво искаш да го ползваш де. Съответно трябва да му сложиш гопро или да купиш такъв с вградена камера.

Аз лично ползвам услугите на http://aerocam.bg/
и съм много доволен.

Ако имаш по конкретни въпроси питай.
 Re: Малко помощ относно хвъркатите машинарии
Автор: falcon   
Дата:   04-01-15 19:17

Няма летящи машини, които да се управляват лесно, независимо от съвременните стабилизиращи системи. Хората, които гледат как други карат такива машини, каквито и да са, не само дронове, трябва да знаят че това иска практика и придобиване на основни знания по аеродинамиката на машината. Ако не е силна страст а идея, по-добре да се търсят специалисти за конкретните снимки или човек да се откаже, щото само ще троши пари.
 Re: Малко помощ относно хвъркатите машинарии
Автор: batsali   
Дата:   04-01-15 19:34

Аз съм на мнение, че ако не можеш сам да си конструираш такава машина, по-добре да не се захващаш, а нещата в aerocam са за хора с повече пари отколкото познания ми се струва.
 Re: Малко помощ относно хвъркатите машинарии
Автор: karan4o   
Дата:   04-01-15 20:04

Благодаря за мненията!
Най-вероятно ще взема този Фантом 2 с камерата на него. Не е много читава, но като се има предвид, че използването му ще е за наблюдение, мисля че ще върши работа.

За управлението и аз съм сигурен, че ще "берем ядове", но надявам се да се свикне.

[beer]
 Re: Малко помощ относно хвъркатите машинарии
Автор: lamerko   
Дата:   04-01-15 20:07

Тук също има някакви, ама нещо им нямам доверие на тия бетарии фотосинтезис
 Re: Малко помощ относно хвъркатите машинарии
Автор: falcon   
Дата:   04-01-15 20:47

Ако ще взимаш машина вземи си и симулатор и покарай първо на него, докато се ориентираш за какво иде реч като аеродинамика, а за функциите ще се ориентираш от упътването на фантома, но все пак потърси и специалисти по тези машини, винаги може да научиш ценни съвети[smile]
 Re: Малко помощ относно хвъркатите машинарии
Автор: GOSPODIN   
Дата:   04-01-15 21:02

karan4o , остави философите и ако имаш 2-3К свободни си купи DJI Phantom 2 V2 RC Quadcopter Drone - H3-3D/2D GoPro Zenmuse Gimbal + GoPro HERO 4 Silver(или Black с допълнителните батерии и аксесоари). Забележи версията V2 която е по-добра от чистата 2. Всичко е направено за хора , а не за извънземни, че в постовете на някои съзирам страх от конкуренция. Успех!
 Re: Малко помощ относно хвъркатите машинарии
Автор: falcon   
Дата:   04-01-15 21:05

Незнам защо добронамерените съвети се приемат като конкуренция, но нека, действай, дай феедбак за това колко ти струва първия краш[cool]
 Re: Малко помощ относно хвъркатите машинарии
Автор: karan4o   
Дата:   04-01-15 21:06

Конкуренция няма да има! [smile]
Машинката е за шефа ми, а аз ще я ползвам, ако се наложи.
Не мисля да навлизам много в тази сфера, така че няма да съм никаква конкуренция
[smilie3]


П.с.
Пак казвам, че целта е повече наблюдение, а не снимане. Но наистина имам някакви притеснения с управлението и да... катастрофите ще са неприятни
[beer]


И все пак, какъв е този симулатор [smilie8]



Публикацията е редактирана (04-01-15 21:09)
 Re: Малко помощ относно хвъркатите машинарии
Автор: falcon   
Дата:   04-01-15 21:17

Има различни, Phoenix, Real Flight, незнам за дронове кой е най-подходящия, щото аз карам хеликоптери, но попрочети в интернет и се ориентирай кой да си вземеш. При симулаторите може да зададеш настройките на твоята машина, като маса, мощтност, размери на рамената, PID и т.н и да го караш с апаратурата, с която ще караш истинския модел. Така ще може да си настроиш грубо модела и апаратурата,като ъглова скорост и експоненти за управлението и ще е доста по-предвидимо поведението на машината при истинския полет после. Инфо в интернет има бол[smile]
 Re: Малко помощ относно хвъркатите машинарии
Автор: xborox   
Дата:   04-01-15 21:24

Имам приятел, който се занимава професионално с това :-) Ако имаш нужда, пиши на ЛС, за да те свържа с него.
 Re: Малко помощ относно хвъркатите машинарии
Автор: deerstalker   
Дата:   04-01-15 21:48

Управлението на тези машинки е като карането на колело - до като не се хванеш, не си се научил.
Така ги представят - сякаш ще управляваш совалка.
 Re: Малко помощ относно хвъркатите машинарии
Автор: batsali   
Дата:   04-01-15 21:51

А пък ако имаш някой друг милион си качи сателит за наблюдение. Тогава вече наистина ще ме е страх от конкуренцията, защото аз оперирам 20 такива и ми даваха понякога да карам совалките на НАСА.[smilie5]

Вижте, не се заяждаме с falcon, просто нещата звучат все едно някой иска да си вземе DSLR за 5000лв без да знае какво е f3.5 Предполага се, че ако човек се хвърля на такива неща, поне малко от малко си има понятие от фотография или в другия случай от летателни машини. Парите са си ваши, но като искате съвет не се сърдете и не обвинявайте хората, че ви завиждат, защото това вече е смешно. Не визирам тук питащия, а коментаторите.



Публикацията е редактирана (04-01-15 21:58)
 Re: Малко помощ относно хвъркатите машинарии
Автор: falcon   
Дата:   04-01-15 21:59

Много правилно е казано в горния пост. Не е за извънземни, но си има път за учене по който е ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО да се мине. Хубаво е да има интерес към тези машини, но все пак има реалности, при които натрупания опит има своето значение[smile]

Много хубаво клипче, особенно края [cool]



Публикацията е редактирана (04-01-15 22:00)
 Re: Малко помощ относно хвъркатите машинарии
Автор: karan4o   
Дата:   04-01-15 22:00

Благодаря за разясненията!
От полза ще са ми!
[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Сега мисля да затворя темата, защото няма смисъл повече от нея, а до излишни кавги, които ще са предизвикани от моите въпроси, не ми се стига.

Благодаря на всички!

[thankyou]
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.