Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Canon със сензор на Sony -2015 (wtf)
Автор: stoikovv666   
Дата:   03-11-14 23:33

Доживяхме го и това да се чуе [smilie18]

RUMORS

Отговори на това съобщение
 Re: Canon със сензор на Sony -2015 (wtf)
Автор: hotsnail   
Дата:   03-11-14 23:43

Е то вече има няколко при сапунерите.

Пък и сензор за Канон ще е ексклузивен вероятно и никой друг няма да има подобен. Просто Сони правят най-много и най-добрите сензори.

Примера най-прост е камерата на IPhone 6 която е по-добра от тази на XPeria Z3. Двете са Сони.

Да не говорим за сензорите на Никон.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon със сензор на Sony -2015 (wtf)
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   03-11-14 23:43

Недей,че ако това е вярно знаеш ли колко хора ся ше си изгубят съня :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon със сензор на Sony -2015 (wtf)
Автор: hotsnail   
Дата:   03-11-14 23:48

Що да си губят съня?

В Сони А7-цата ми сигурно има чипове или визьор или копчета от Самсунг...много вероятно има лицензирани технологии от Олимпус и от Никон...

В Самсунга ти вероятно има лицензирани технологии от Сони....

Това си е най-нормално.

По-интересното е, че слуха е за трислоен сензор т.е. тип Фовеон.

А ако някой може да реши проблемите на тая технология и да я направи използваема това са Сони и Канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon със сензор на Sony -2015 (wtf)
Автор: kvakioh   
Дата:   04-11-14 00:31

Всички тия игри приключват до 3-4 години с органичните сензори, които може и малки компании да ги правят. За момента не успяват които и да е да направят резолюцията и пикселите с толкова малки размери...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon със сензор на Sony -2015 (wtf)
Автор: kvakioh   
Дата:   04-11-14 00:33

Дотогава:
https://www.youtube.com/watch?v=lNmfahGK2oQ

Отговори на това съобщение
 Re: Canon със сензор на Sony -2015 (wtf)
Автор: pmartinov   
Дата:   04-11-14 00:55

Под пуканки разбирайте ,старите сензори от Sony напарфюмирани и гримирани в нови канонски тела .

Като сензора от Sony RX100 напарфюмиран,гримиран и качен в G7X

Tова е нещо като претоплени пуканки по канонски .


Отговори на това съобщение
 Re: Canon със сензор на Sony -2015 (wtf)
Автор: vgramatikov   
Дата:   04-11-14 02:20

Канон фициално са изпратили имейли в ,които отричат ,че ще използват сензори различни от техните.

Или както са казали те в "обозримо бъдеще".

Аз не виждам и реален смисъл да го правят все още.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon със сензор на Sony -2015 (wtf)
Автор: pmartinov   
Дата:   04-11-14 09:31

След кaто тестовете недвусмислено покaзвaт,че 1"мaтрицa нa Sony отнaся 1,5" мaтрицa нa Кaнон по всички пaрaметри мисля,че ситуaциятa този път нямa дa се рaзреши нито с мейли,нито с бялa книгa.

Дa ползвaт по-добрите сензори е единственaтa им aлтернaтивa.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon със сензор на Sony -2015 (wtf)
Автор: kvakioh   
Дата:   04-11-14 09:38

Органичните сензори са бъдещето, скоро или по-нататък. Сега се ползват само в мегаголямо форматни сензори 6х6 (не 6х6 от старите, ами 6х6см на сензора като размер, и само квадратни ги правят). Проблемът е, че са само 2048х2048 най-големите, и размерите на пикселите са минимум 15-16 микрона. Толкова засега могат да стигнат като размери, по-малки не. При ФФ сензорите са към 6.55 до 5 микрона, че и по-малки. Намаляването е трудно, заради големите молекули и полимерни вериги в органичните.
Също така в известна степен загряват органичните, но пък са издръжливи. Проблемът идва и в слоевете, които трябва да се изградят и да се насложат при органичните. При сегашните технологията при всички производители е от доста време.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon със сензор на Sony -2015 (wtf)
Автор: marves   
Дата:   04-11-14 10:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon със сензор на Sony -2015 (wtf)
Автор: hotsnail   
Дата:   04-11-14 10:35

квако вече 10 години чета как бъдещите органични сензори идват. Вече 25 години от както обясняваха че силициевата електрониак умира и всичко ще стане оптично.

дори да има работещ органичен сензор днес на разумна цена и с разумни характеристики - а такъв няма, ще отнеме доста време да се внедри в реални апарати, да са оправи софтуера да обработва картинката и т.н. Виж Фуджи Х-Транс - още има работа по него пък то реално си е класическия 16МП Сони снезор просто е с други цветни филтри....А дори няма фул фрейм ваирант още т.е. има време докато Фуджи го докарат до профи класа. Виж СЛТ технологията на Сони - вече 5 години я има в реални апарати и все още не е ясно колко е смислена - работи ама има детайли много.

А идеята на слуха както го разбирам е, че има нова технология сензори - трислойни. Тия сенори ще са много различни от това с което сме свикнали. Не виждам проблем ако Канон и Сони заедно работят да направят тая технология използваема. Всички знаем че сигмите не работят и явно Сигма няма капацитет да направи трислоен сензор - дори в последните си апарати те се отказаха от трислойната технология.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon със сензор на Sony -2015 (wtf)
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   04-11-14 10:51

Това добре, дано и софтуерите се развият. Щото поне водещите май са греда за "екзотики" като X-trans и фовеон. Тъпо е да имаш такъв готин сензор, а да не можеш да го кормиш като хората.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon със сензор на Sony -2015 (wtf)
Автор: pmartinov   
Дата:   04-11-14 10:59

Сегaшното поколение фотосензори сa в последните си стaдии нa рaзвитие кaто технология.

Вече е нaпълно ясно кaкво искa пaзaрa :

Динaмикa+Резолюция

Нaскоро четох зa успешнa рaзрaботкa нa 36 слоен сензор кaто зa всеки цвят си имa индивидуaлен светлочувствителен слой.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon със сензор на Sony -2015 (wtf)
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   04-11-14 11:03

То ако са в последните си стадии на развитие, значи и обективите в сегашния си вид и те така. Сега издишат на тия резолюции, а в занапрад явно ни чака финансова брадва за новите обективи

Отговори на това съобщение
 Re: Canon със сензор на Sony -2015 (wtf)
Автор: pmartinov   
Дата:   04-11-14 11:12

Всеки по-кaчествен сензор вдигa летвaтa зa оптикaтa.

Нямa кaк едното дa се рaзвивa зa сметкa нa другото зaщото крaйния резултaт се формирa от кaчествaтa нa двете.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon със сензор на Sony -2015 (wtf)
Автор: Pavlov   
Дата:   04-11-14 13:08

"Canon със сензор на Sony" ... и никонски байонет [smile]
Ех, мечти, мечти ...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon със сензор на Sony -2015 (wtf)
Автор: kvakioh   
Дата:   04-11-14 14:02

hotsnail, само четеш, но не работиш над тия работи, ама изобщо. Точно и затова само от четене на ревюта и данни от фирмите официални не става, назубрянето на факти и цифри голи води точно до забавяне в развитието. ТРябва малко по-задълбочени книжки да почетеш, физика, химия и др, за да не кълвеш безпричинно и зубърски над хората, които точно с това или подобно се занимават. Да ме извиняваш, но се изразяваш понякога доста сухо и безлично. Поне дай източници, от които четеш, или са само сайтове за цифри и списания за фототехника и докладите пак само с цифри на Сони.
За семпли/извадки от органичните сензори, само в рентгенологията в момента, скъпи са, даже прекалено. Изискват регулация и калибровка само на 2-3 места в света. Хората работят точно от поне 10 години с тях, но бавно се развиват. Просто са им удобни и каквото дават стига.
По показатели и мои лични данни, без да претендирам нещо голямо- от Германия/Европа ще излязат първите органични сензори във формат ФФ. Или поне от досегашните видове със слоеве. Както казах, проблемът е най-вече в минимализирането и/или свързването на слоевете, това мога да дам примери. Което е много, много дълбока наука. Не претендирам за големи знания и т.н. не разбирам от дизайн, динамика на сензори и др. като "големите" умове тук, но поне виждам реално накъде вървят нещата за химия и донякъде физика. Не само за фото, ами за доста специализирана техника. Най-малко 300 милиона евро е бюджета на Германия САМО за органични сензори, чувствителни на светлина и облъчване.
Ще е най-вероятно смесен композитен сензор. Полимер с частици да го кажем по-просто. Развитието и тласкането само на 1 материал като графена, който е най-модерен (в смисъл най-много пари се дават, за да се изследва в момента) е показателно, че ще стане. Но не и от дърдорене по форумите.
Това ми е последно изказване за Сони и Сонибойз и др. ТЕ си знаят. Малко са, силни са[smitten] . Ако ще всичките сензори да са на тази марка. Нямам нищо против никой, още по-малко марки. Oбаче бесната, безпричинна гола фенщина си личи от всеки пост.



Публикацията е редактирана (04-11-14 14:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon със сензор на Sony -2015 (wtf)
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   04-11-14 14:19

Ето, аз казах ли, че някой ще изтрещи![smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon със сензор на Sony -2015 (wtf)
Автор: kvakioh   
Дата:   04-11-14 14:39

То не е изтрещяване, но да кажеш така категорично: "Аз чета от 10 години, снимам от 20,купувам техника само от 1 марка, другите ме разочароват, това ме прави голям!", все едно си в час с доста от физика и химия на процесите е малко прекалено. Пък той чел статии из вестници и списания от масовия печат и откъслечни мнения от форум от остров Тазмания.
Самият факт, че няма ментета фотоапарати, и обективи показва, че нещата като технология и развитие са сложни, даже прекалено. Това, че една марка има превес в сензорите в момента е малко показателно за това как е като цяло пазара или бъдещото развитие. Сонитата са доста назад като брой обективи читави и оптика. Там имат да наваксват. Не като показатели, ами като асортимент.



Публикацията е редактирана (04-11-14 14:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon със сензор на Sony -2015 (wtf)
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   04-11-14 15:40

Сега като пуснат нови сензори с мега-гига огромни резолюции всички ще трябва да наваксат с асортимента,споко :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon със сензор на Sony -2015 (wtf)
Автор: vgramatikov   
Дата:   04-11-14 15:47

Вярно е ,че сензорите на Канон са доста слаби към днешна дата и то най-вече като динамика. По другите параметри се справят добре спрямо конкуренцията.

Канон ще преценят кога сензорите им започват да стават причина за предпочитането на друга компания. За сега това не се забелязва масово и не е сигурно дали сензорите са причината за избора.

Ако Канон получат достатъчна и обоснователна причина ,че заради сензорите им губят клиенти и то много определено ще са принудени да направят нещо.

Освет това ако използват други сензори ще им излиза по-солено.
Щом си седят с техните означава ,че така са сметнали за необходимо и ,че това не пречи на продажбите им.

Аз избрах Канон преди години заради оптиката. Сега вече се очертава да ползвам повече обективи от трети производители с малки изключения ,които си заслужават. Но сега намирам добра причина да си остана на Канон имайки в предвид 7д2 и 5д3 като тела и определени обектви които ще си взема за в бъдеще. Имам и достатъчно аксесоари на Канон също така. Планирам скоро едно макро и едно 70-200 на Канон ,което също е достатъчна причина.
Следващото тяло ще ми е 7д2 ...

Просто не виждам причина да отивам другаде.

Най-добрата камера за мен в момента за всякакъв вид фотография е сериите д750 или д800/Е/810. Но би ми струвало много средства за да отида там. За това предпочитам да седя на малък сензор и в бъдеще да си взема едно 7д2. Което на мен ми е повече от достатъчно.

За момента неможе един сензор с по-добра динамика най-вече в диапазона 100-800 исо да ме накара да си купя Никон или Сони.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon със сензор на Sony -2015 (wtf)
Автор: hotsnail   
Дата:   04-11-14 21:11

ПД +1

квако прочети какво ти писах "дори да има работещ органичен сензор днес на разумна цена и с разумни характеристики - а такъв няма". Ти виждам, че на 4 параграфа си написал същото, само дето трябваше да ме обидиш на няколко пъти. Това ли е добър тон на дискусия според теб? [smilie23] [smilie23]



Публикацията е редактирана (04-11-14 21:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon със сензор на Sony -2015 (wtf)
Автор: pmartinov   
Дата:   04-11-14 21:18

Нов TFD фотосензор с 36 отделни цветови канала


Отговори на това съобщение
 Re: Canon със сензор на Sony -2015 (wtf)
Автор: hotsnail   
Дата:   04-11-14 21:58

Специално за любителите на гигантския гамут. Ама очите ни дали имат достатъчно гамут се чудя. За обработка ще е перфектна

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »