Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Nikkor 300mm f/4 D AF IF-ED , безмоторният + D700
Автор: turntablism   
Дата:   11-07-14 13:32

Здравейте колеги, пускам темата за хора с мнения относно този твърд телеобектив на никон(300ф4 аф- безмоторният) и евентуално комбинацията с това тяло (д700). Понеже при търсене в търсачката не открих да се говори за този обектив (може би съм търсел по-некадрно) ще се радвам тук да се съберат някакви мнения. Знам,че е тежко парче, знам, че няма стабилизация, чел съм, че е остър.

Интересно ми е:
- Без да съм дал дефиниция за "бърз" - колко бърз ще е автофокуса с д700
- Много ли губи спрямо AF-S 300mm f/4
- Каквото се сетите да добавите.

Целта не е да се практикува някакво усърдно wildlife начинание, а когато се отиде сред природада, в това хубаво уединение евентуално да се заснеме някой друг кадър ако има подходящи условия... Та така, гъдел ..

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor 300mm f/4 D AF IF-ED , безмоторният + D700
Автор: pmartinov   
Дата:   11-07-14 20:32

Има само един отговор твоя въпрос:

Пробваш лично...


Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor 300mm f/4 D AF IF-ED , безмоторният + D700
Автор: turntablism   
Дата:   12-07-14 11:15

И до това ще се стигне. Не мисля, че няколко поста биха ми навредили преди това. Хубав уикенд на всички [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor 300mm f/4 D AF IF-ED , безмоторният + D700
Автор: dilomski   
Дата:   12-07-14 22:49

Аз си купих такъв наскоро и си го ползвам с d7000то ми и съм много доволен.Супер добра изработка, метал, не като новите пластмасови боклуци.Лек и удобен, по-добър трипод маунт от този на новата версия.Сега, фокуса, за много хора им е бавен, за мен те са разглезени.Фокуса си е ок, щом става и за бързолети, да не говорим за големи лесни птици като чапли, гларуси и др.Говоря за снимки в полет ест.За стационарни си е пушка.Ограничителя за разстояние действа добре и ускорява фокуса чувствително.А за острота- на 5,6 вече си е бомба,6,3 за по- големи обекти, зависи какво се търси.Бокето е гот на 4.Това е, за парите си няма друг такъв обектив за мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor 300mm f/4 D AF IF-ED , безмоторният + D700
Автор: turntablism   
Дата:   14-07-14 10:29

Благодаря за отговора dilomski, може да пуснеш някой интересен кадър с обектива ако искаш. Изненадва ме, че го определяш като лек и удобен, това е хубаво.

Помня, че PD ползваше този обектив на D90, и съм гледал кадри дори. Ако се включи със сигурност ще има какво да каже и той за работата с това стъкло.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor 300mm f/4 D AF IF-ED , безмоторният + D700
Автор: dilomski   
Дата:   14-07-14 12:02

https://photo-forum.net/i/1844305


Тази чапла в полет я снимах наскоро с него.Кадърът е част от 10тина в полет, от които поне 7 бяха на фокус.Повече от това за тези пари незнам.

А и е наистина най-лекия обектив със своите 1330 грама.AF-S версията е с 100 грама по-тежка, оттам натакък 2,8 версиите тежат по 2,7 кила и тн.Теглото си е предимство поне за мен, аз си го разхождам и нямам никакви оплаквания да ми тежи.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor 300mm f/4 D AF IF-ED , безмоторният + D700
Автор: turntablism   
Дата:   18-07-14 00:08

Добре изглежда тази чапличка. В интерес на истина имам чувството, че съм виждал и по остри кадри с този оебктив, но то в уеб не е показателно.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor 300mm f/4 D AF IF-ED , безмоторният + D700
Автор: dilomski   
Дата:   19-07-14 10:33

И аз съм виждал доста яки кадри в нета, но за мен още не мога да кажа, че съм го овладял перфектно като оптимални настройки и постобработка.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »