Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Снимка с различна позиция на човека
Автор: Bretkata   
Дата:   20-06-14 11:13

Здравейте, още съм доста бос в сферата на фотографията, но както са казали хората - "С питане до Цариград се стига" :)Изчетох доста за последните 2 седмици откакто си купих първия ДСЛР апарат, но освен запознаването с различните режими, които предлага апарата и основните познания за бленда, скорост, ИСО, дълбочина на фокуса, острота и тн, и тн гледам да чета и за различни техники на снимане и ако не намирам нещо - да попитам. :)
Надявам се темата ми да е в правилния раздел.

Та въпросът е:
Как се прави снимка, на която фонът е един и същ, а човекът, който снимам да бъде поставен на няколко места в снимката. Ясно е, че трябва да се направят няколко кадъра за целта, но после как се сливат в един. И много по-важното в случая на различните кадри човекът ли да държа на фокус или трябва да фокусирам една и съща точка на всички кадри за да се получи най-добър резултат.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с различна позиция на човека
Автор: Gravolez   
Дата:   20-06-14 11:26

Казано накратко: с дълга експозиция и междувременно човека отива на едно място светват го ръчно със светкавица, мести се на второ място - пак така, после трето ...

Тоест прави се една снимка(експонация) и няма нужда да сливаш каквото и да е.



Публикацията е редактирана (20-06-14 11:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с различна позиция на човека
Автор: Bretkata   
Дата:   20-06-14 11:43

Първо - Благодаря за бързия отговор.

Под "светват го ръчно със светкавица" трябва ли да разбирам, че не се използва вградената светкавица във фотоапарата? И по този начин няма ли да останат някакви следи от неговото преместване от едното място на другото?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с различна позиция на човека
Автор: Gravolez   
Дата:   20-06-14 12:09

Точно така - обикновено не се ползва вградената, но подозирам, че може и да се измисли някъв пиниз да стане и с нея. Във всеки случай най лесното е с отделна светкавица като светваш с нея човека в различни част и на кадъра.
Колкото по-дълга е експозицията толкова по-няма да си личи, откъде е минавал човека. На снимките отпреди век, когато филмовите емулсии не са били много чувствителни и фотографите са снимали оживени площади на скорости от порядъка на 15мин-30мин площадите са изглеждали празни на снимките. Съответно ако снимката я правиш на достатъчно тъмно, на скорост 10 секунди примерно не би трябвало да си личи много как обикалят хора из кадъра. Но можеш да поекспериментираш и да видиш сам, кое на какви скорости и бленди ще си личи. Имай предвид, че при светкавиците е важно колко е отворена блендата и сигурно трябва да си поиграеш малко за да нацелиш настройките.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с различна позиция на човека
Автор: marves   
Дата:   20-06-14 12:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с различна позиция на човека
Автор: Bretkata   
Дата:   20-06-14 12:36

Доколкото разбирам ако се прави със светкавицата и дългата експонация трябва и да е по-тъмно, а на мен идеята ми е да е през деня някъде из природата (примерно под, над и от всички страни на един водопад или някъде из гора, нещо от този тип). А и не разполагам с допълнителна светкавица, което в случая е задължително условие.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с различна позиция на човека
Автор: deerstalker   
Дата:   20-06-14 12:44

[smile]



Публикацията е редактирана (21-06-14 00:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с различна позиция на човека
Автор: Bretkata   
Дата:   20-06-14 12:50

Да, за снимка от този тип питам, с единствената уговорка, че искам обекта, който снимам да е в дълбочина и с няколко кадъра да се приближива към апарата. Прадполагам, че ще трябва да настроя така апарата, че да има повече рязкост за да не са размазани различните позии на обекта :)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с различна позиция на човека
Автор: allyx   
Дата:   20-06-14 13:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с различна позиция на човека
Автор: Bretkata   
Дата:   20-06-14 13:23

Ами... Мисля, че теорията за такъв тип снимка ми се изясни. Остава да експериментирам докато ми се получи това, което имам като идея, а защо не и нещо повече. Благодаря ви за коментарите и насоките :)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с различна позиция на човека
Автор: Sentel   
Дата:   20-06-14 15:01

Статив, дистанционно, няколко снимки, наслагваш една върху друга във фотошоп.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с различна позиция на човека
Автор: linken   
Дата:   20-06-14 17:22

И аз съм се мъчил да направя същото колега,много хубава тема . Хареса ми идеята за наслагването с дълга експозиция и може да я пробвам. Относно наслагването във Фотошоп може да изпиташ леки затруднения.Търсил съм как се наслагват две снимки във Фотошоп в youtube ,но не ми излизат "уроците" ,които очаквах.Навсякъде наслагват да речем - портретна снимка в/у небе ,а аз търся как да насложа 2 снимки с един и същи фон ,на които един и същи човек е сменил просто позицията си.
Успех !

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с различна позиция на човека
Автор: Sentel   
Дата:   20-06-14 18:14

Е как - с маска и триеш само там, където е човека.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с различна позиция на човека
Автор: Митко   
Дата:   20-06-14 23:10

Нещо такова ли искаш:


https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/t1.0-9/405574_327721787246352_1414328069_n.jp


Статив,дистанционно, позатваряш блендата всичко да ти е на фокус и после фотошоп.Това е със сапунерка, но и с твоя ще стане[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с различна позиция на човека
Автор: linken   
Дата:   21-06-14 00:34

@Митко как се казва този ефект във Photoshop , да знам какво да търся в гугъл ? Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с различна позиция на човека
Автор: deerstalker   
Дата:   21-06-14 00:43





Публикацията е редактирана (21-06-14 13:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с различна позиция на човека
Автор: Bretkata   
Дата:   21-06-14 09:39

Супер развитие на темата. Мисля, че вече ми е ясно как става. Снощи като се прибрах след работа тествах вкъщи това, което ми бяхте дали като съвет и се получава. Не показвам резултата защото все пак беше тест в стаята и самата снимка и фон не са това, което искам да направя. Днес ми се очертава разходка сред природата и при благоприятни условия ще пробвам да направя нещо хубаво. Важното е, че благодарение на коментарите ви схванах какво точно трябва да се направи за да се получи. BTW нямам дистанционно, но със стабилно нагласен статив и внимателно натискане на спусъка пак се получи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с различна позиция на човека
Автор: ixus   
Дата:   21-06-14 18:20


https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t1.0-9/563409_10200467990650989_1023818951_n.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с различна позиция на човека
Автор: b0bb0   
Дата:   21-06-14 21:06

Вместо дистанционно използвай самоснимачката. Пак ще се натиска спусъкът, но в момента на снимката апарата ще е в покой.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с различна позиция на човека
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   21-06-14 22:24

Хубава тема! Образователна [smile]

Наистина, най-лесният начин според мен е статив - дистанционно (самоснимачка) - всички кадри в различни лейъри в един psd файл - маски и показване на това, което искаш [smile]

[shtrak] [beer]


https://photo-forum.net/static/site_pics/103/g_1264346666_disput2s.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с различна позиция на човека
Автор: j_mironski   
Дата:   22-06-14 22:26

Ай стига бе. Г-н Георгиев аз в крайна сметка с кой от Вас се познавам и кой от Вас ми вдига телефона като Ви звъня. И Всичките Вие един и същи отговор ли ще ми дадете ако сте заедно.
Ужас или съм пиян или нещо ми става

p.s. PhotoShop е голяма сила във фотографията

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с различна позиция на човека
Автор: mtarkolev   
Дата:   28-06-14 00:53

Ето и как става стъпка по стъпка :)

текст


Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с различна позиция на човека
Автор: sir_sky   
Дата:   28-06-14 18:52

А както каза Gravolez може и със светкавици и само с една снимка, ама трябва да е достатъчно тъмно за да стане, като тук: ЦЪК и ЦЪК!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »