Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с батериен грип Мейке за Никон Д 800
Автор: DD5   
Дата:   26-06-14 16:38

Здравейте !
С два различни грипа имах два вида пролеми.
Първият грип виждаше батерията безгрешно, но бутоните и джоистика не работеха - върнах го.
Вторият грип, който взех на същата марка работи с бутоните и джоистика
, но батерията се изключва когато и скимне. Дори и по време на ескпонация.Рестартираш и се оправя, но няма никаква надежност.
В грипа съм поставил оригинална батерия.

Дали някой от уважаемите съфорумци има идея какво се случва с този грип ?
 Re: Проблем с батериен грип Мейке за Никон Д 800
Автор: HIT   
Дата:   26-06-14 18:29

Да сложиш на Д800 грип Мейке е като да сложиш газова уредба на Мазерати[smilie18]
Какво се случва ли - на грип Мейке всичко може да се случи, не рискувай повече с тази марка ....

 Re: Проблем с батериен грип Мейке за Никон Д 800
Автор: DD5   
Дата:   26-06-14 21:42

HIT ,
не съм съгласен с теб - ползвам същата марка на 7100 и работи без проблем
Познавам човек, чийто Д 300 умря на 1 300 000 кадъра, а грипа Мейке още си работи
 Re: Проблем с батериен грип Мейке за Никон Д 800
Автор: джъмбо   
Дата:   26-06-14 22:07

и аз познавам един дето е гледал филм с джейма джеймисън и не е прихванал...

при някои ментета няма еднаквост н качеството а си е лотария нацелил си два грешни билета дърпай трети или си купи истински грип...
 Re: Проблем с батериен грип Мейке за Никон Д 800
Автор: Wik   
Дата:   26-06-14 22:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Проблем с батериен грип Мейке за Никон Д 800
Автор: DD5   
Дата:   26-06-14 22:24

Еййй, не вярвате бре - с 3 смени на затвор накрая въпросното Д300 просто спря-какво му е странното ?


Джъмбо, то натам отива работата, но като човек технически доста вещ можеш ли да ми кажеш защо въпросния оригинален грип е толкова скъп ?
Необяснимо ми е, грипа за Д300/700 струваше съвсем други пари и не се поколебах за миг и си купих оригинален.
Все пак какво има толкова в един грип....
 Re: Проблем с батериен грип Мейке за Никон Д 800
Автор: Wik   
Дата:   26-06-14 22:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Проблем с батериен грип Мейке за Никон Д 800
Автор: stown   
Дата:   26-06-14 22:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Проблем с батериен грип Мейке за Никон Д 800
Автор: Wik   
Дата:   26-06-14 23:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Проблем с батериен грип Мейке за Никон Д 800
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-06-14 23:46

Ориентирай се към Фотикс. Добри неща правят.
 Re: Проблем с батериен грип Мейке за Никон Д 800
Автор: джъмбо   
Дата:   27-06-14 08:03

боли ме фара за вреигата... аз с продажби не се занимавам еле пък с никон....

защо са скъпи? всички аксесоари на коя и да е марка не са мо в областта на фото са скъпи
факт е от аксесоари се печели много и затова има и толкова алтернативи и ментета

ако искаш ксенонови фарове на тойотата си то оригиналните ще ти струват 2500 лв а тези от близкия гараж на бай пешо 400.... ако имаш късмет тея на бай пешо ше изкарат много ако нямап (което е по-честото явление) ще се скапят за 3 дни... с оригиналните има поне някаква идея за следене на качество и по-надежна гаранция....

когато се занимавах професионално винаги съм вземал оригинални аксесоари... в крайна сметка се изплаща...

ако не се занимаваш професионално то.... значи и грипа не ти е толкова необходим


а иначе... "вграденият" грип наистина е най-добър... камерата е по-компактна сравнено с такава с поставен, но.. в момента снимам с оли м1 и грипа ту го слагам ту го махам в зависимост дали съм тръгнал да правя репортаж или пък си снимам за кеф - тоест идеята да слагам грип само в случай на работа ме блазни повече от идеята камерата да ми изглежда голяма и "про"
 Re: Проблем с батериен грип Мейке за Никон Д 800
Автор: compur   
Дата:   27-06-14 09:31

смених няколко "неоригиналин" грипа за моето апаратче и от опита си с тях мога да кажа, че:
1. не винаги правеха добър контакт с тялото
2. не прилепваха плътно, а имаше някакъв отвор и леко хлопаха
3. спусъка на вертикалната страна беше доооосттттааааа по-мек
4. не всички копчета работеха
5. показанията за батерията бяха грешни - пише, че е на свършване, а тя на половина пълна!

... и затова си купих оригинален "втора употреба" от форума. сега, гореописаните проблеми липсват!

[beer] [beer] [beer]
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.