Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Не успявам да направя избор и питам
Автор: ketrin   
Дата:   21-05-14 03:25

Дори не знам къде е мястото на темата,за това я сложих тук.Следя форума,но май не успявам да пресея многото информация,която давате,а и да си призная повече гледам снимките Ви.Оплетох се.
Обичам природата,планината,слънцето и водата.Водопади,езера,море и мноооого слънце.Харесвам и снега,нищо,че последните години все по-рядко ни се случва.Обикалям ,когато имам възможност и искам да запечатвам природата такава ,каквато я виждам.За съжаление с апарата,който ползвам не се получава винаги желания резултат.Сега искам да си подаря нещо ново,но не успявам да направя избор.Знам,че е трудно да се побере всичко в едно,но носенето на чанта с обективи не е за мен.Бих инвестирала до около 1000 лева в апарата,вероятно закупен от техно-полис,маркет,приемам предложения и за други магазини.Новият ми фотоапарат трябва да може да снима срещу слънцето вода,водопад,да снима и на свечеряване,та даже и нощем.Да запечатва цветовете на есента и пролетта и снега да бъде добър.За макрорежим няма да мрънкам,май всички го имат.Много искам , но това е,предполагам ,че някой е измислил и такава техника,но аз не мога да я открия.Ако някой мои претенции се нуждаят от допълнителни приспособления ще ги закупя.
Ще се радвам да получа съвет [thankyou] Също така приемам и забележки.Признавам -трудно ми е да избирам техника,а във всеки магазин консултантите като видят,че даваш пари ти набутват най - скъпото и после си троши главата.Нямам проблем с работа с по-сложни технологии,нужно ми е време да разуча.
Благодаря,че ме изчетохте [smitten]


Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: compur   
Дата:   21-05-14 07:38

Sony DSC-RX100 II (M2)

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: simbon4o   
Дата:   21-05-14 07:58

И веднага ти набутаха скъпото :)
RX100II е все още не поевтинял, възможно най-скъпия в класа, с почти нищо по-различен от RX100 и наскоро излезе RX100III, който е уникален с новия си обектив и още по-високата си цена.

Аз бих препоръчал фотосинтезис или фотопавильон като магазини и олимпус XZ2 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: Лидия   
Дата:   21-05-14 08:04

Опитваш се да направиш НЕПРАВИЛЕН компромис.
Малко Знания, които да компенсираш с Техника.
Да снимаш неграмотно срещу слънцето е предумишлено убийство на матрицата на всеки фотоапарат . И не само.....
Тук има хора, които продават фотоапарати и ще ти предложат модел във финансовите ти възможности,но.....моя съвет е да не избързваш с покупката, а да натрупаш базови знания, за да можеш да ползваш всеки фотоапарат с лекота . Има много информация в интернет, а книгата "На фокус" струва 10 лв. по стар спомен. Ако отделиш тези 10 лв. и отложиш покупката с 1 месец само ще спечелиш .
Пишеш, че искаш да снимаш Природата такава, каквато я виждаш . С малко знания ще започнеш да я виждаш по правилния начин и тогава въпросът ще бъде: Може ли някой да ми каже начин да местя Слънцето така, както ми е нужно ?[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: fraction   
Дата:   21-05-14 08:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: simbon4o   
Дата:   21-05-14 08:19

Това пък е най-голямата простотия, която съм чел последно време. Защо да не снима срещу слънцето :) аз почти винаги снимам срещу него, така се получават по-интересни портрети и пейзажите понякога също. До момента една матрица не съм уморил. Отдавна не ми се беше случвало да видя някой против контражурните снимки :) последно на една сесия майката на едно момиченце ми каза - Не така момчето ми, срещу слънцето нищо няма да излезе... иди от другата страна! [smilie5]

Да дадеш 10лв за книга в която пише 1/10000 от това, което го пише в нета безплатно ето това е друга глупост.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: fraction   
Дата:   21-05-14 08:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: marves   
Дата:   21-05-14 08:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: fraction   
Дата:   21-05-14 08:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: Лидия   
Дата:   21-05-14 08:37

Препоръчвам точно тази книга, защото съм преценила знанията на питащия. Тя е написана за неговото ниво.Човекът иска да получи съвет на място на което пишат фотографи.Объркал се е , че те означават и Човеци.
В повечето случай отговаря Търговци.
Да му предадете фотографията за 5 минуни и да се фукате, че сте тесни специалисти, защото знаете какво означава ДЕФОКУС, и така нататък е [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Аз също снимам много срещу слънцето,но когато отговарях на питащия написах"неграмотно снимане срещу слънцето"[smilie7]



Публикацията е редактирана (21-05-14 08:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: MarinY   
Дата:   21-05-14 08:40

Моля, не го приемайте като спам. [smile]

Не съществува апарат, който да направи снимката така, както ти я виждаш. Още повече, както си я представяш.
Всеки апарат, влязъл в твоя бюджет, ще ти даде "негативът", от който ще направиш мечтания в планината, водопада или каквото ти е направило впечатление кадър. Обърни внимание и на някоя редактираща програма.
Е, поне в началото.
[shtrak]



Публикацията е редактирана (21-05-14 08:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: victory13   
Дата:   21-05-14 08:51

Аз така и не разбрах кой е апарата, дето ту дава, ту не дава очакваните резултати [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: Gecata   
Дата:   21-05-14 09:33

Камерата е "мотика", та ако ще и със златна дръжка да е! Важен е само този който стои зад него. Какъвто и избор да направиш , веднага след като излезеш от магазина ще останеш с чувството, че си сгрешил [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: fraction   
Дата:   21-05-14 09:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: ketrin   
Дата:   21-05-14 12:15

Благодаря на всички отговорили.Моя е грешката,че не обясних повече детайли.До момента ползвам Olympus sp-800 uz.Устройваше ме,но взех,че посетих Плитвишките езера.В часовете след обяд слънцето беше над водопадите,снимките станаха ужасни.Тогава започнах да търся повече информация и разбрах,че се нуждая от куп приспособления,които не са съвместими с устройството.Тази година мисля пак да отида там и искам да бъда подготвена.Разбирам,че е трудно да направя подходящ избор без да мъкна торба с обективи,но се опитвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: compur   
Дата:   21-05-14 12:21

моля, четете: "Знам,че е трудно да се побере всичко в едно,но носенето на чанта с обективи не е за мен." и тогава давайте препоръки! [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: ixus   
Дата:   21-05-14 13:42

Я отиди пак до водопадите по изгрев или залез с един статив и опитай пак ,може да се окаже ,че не е виновен апарата.



Публикацията е редактирана (21-05-14 13:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: allyx   
Дата:   21-05-14 13:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: victory13   
Дата:   21-05-14 13:52

Статива е задължителен, филтрите са силно препоръчителни /с мисъл за следващата апаратна покупка/... обаче забележката за чантата и носенето самозатваря темата...

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: fraction   
Дата:   21-05-14 13:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: muzicantini   
Дата:   21-05-14 14:37

Само да добавя към съмета за инвестиране в знания, че според мен да снимаш пейзажи и природа без да имаш познания за Лайтруум минимум и Фотошоп най-вече файда няма. Никой апарат няма да извади разни приказни и красиви кадри директно. Композицията си е композиция, от там се тръгва разбира се, но се иска и немалко пипане после.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: Sentel   
Дата:   21-05-14 14:41

Е що пък минимум Лайтрум? Мисля, че си е напълно достатъчен като гледам примери в нета.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: nevermess   
Дата:   21-05-14 14:55

Още един глас за Оли Е-РМ2. Вярно, че ще се носи чамтичка с обективи ама малка [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: Sentel   
Дата:   21-05-14 15:31

Ама кажете на жената колко струва после един читав обектив за Олимпуса, освен ако не ползва само китовия де. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: quazimodo   
Дата:   21-05-14 15:48

Ако не и трябва светкавичен фокус, с един-два адаптера, ще има колкото си иска обективи на поносими цени.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »