Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Soft Scren
Автор: JusttRelaxx   
Дата:   17-05-14 12:50

Здравейте!

Тези дни ще снимам бала на моя приятелка. Евентуално може да ми се наложи да ползвам светкавица...

Преди 2 седмици ходих до фотопавилион, но вече всички възможни никонски светкавици бяха запазени за периода на баловете.
Та въпросът ми е:

Ако ползвам pop-up светкавицата на апарата (Nikon D200)в комбинация с 50mm 1.8 и въпросното soft screen приспособление ще получа ли читави резултати?

Въпросият аксесоар, към който съм се насочил, е този: http://magazin.photosynthesis.bg/offer/240902010002.html

Ако някой е ползвал този. или подобен, моля да прикачи примерни кадри :)

И всъщност мога ли да си направя нещо такова с подръчни материали. :)
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Soft Scren
Автор: iasen2   
Дата:   17-05-14 12:59

Вероятността да не ти изчисли правилна експозиция светкавицата е много голям . За такова снимане зарежи вградената светкавица .

Отговори на това съобщение
 Re: Soft Scren
Автор: CaracolStudio   
Дата:   17-05-14 13:04

Нормално е да не изчисли най вероятно ще бъде тъмничко по добре снимай на по отворена бленда и високо ИСО а и баловете са навън повечето освен ако не снимаш в Ресторант а ако снимаш в кръчма и е много тъмно пуцай здраво с вградената роднините много се кефят на такива снимки професионални :) снимай в RAW да оправяш после WB и червените очи .

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »