Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Препоръчайте ми тригери, моля!
Автор: Борисов   
Дата:   15-12-13 12:48

Здравейте,
Имам един Nikon D7000. Имам и китайска светкавичка Yongnuo YN-565 EX. Мисля да взема още една китайска, за моите нужди ще са напълно достатъчни. Замислих се за дистанционно управление и вариантите да я/ги закача на стативи или подходящи места, вместо постоянно на тялото. Трябва ми пак нещо евтино на разумна цена. Даже гледах пак китайските Yongnuo, но за всеки случай реших да се допитам до вас.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми тригери, моля!
Автор: GOSPODIN   
Дата:   15-12-13 13:50

вземаш си 3 бр. Yongnuo RF-603 за Никон и си свиркаш [shtrak] Има ги в Ибей има ги и в BVIPhotoVideo , но са по-скъпи и с гаранция.
Имам ги от 2 години и нямат никаква засечка. Хубавото при тях е , че нямат точно определен трансмитер и ресивър, а като ги закачиш на апарата и светките сами се определят.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми тригери, моля!
Автор: Борисов   
Дата:   15-12-13 18:25

Я чакайте малко. Оказа се, че не съм достатъчно информиран. Ще перефразирам питането си. Ако искам да запаля една светкавица дистанционно (закачена на статив например, а не на тялото) какво ми е нужно? Мислех си, че два тригера са ми достатъчни, един закачен на апарата и един на светкавицата. Те се оказаха ресийвъри, трансийвъри/ приемник, предавател/ ...нещо се обърках [smilie11]
Какво ми трябва в крайна сметка за да запаля една светкавица от разстояние?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми тригери, моля!
Автор: Malakar   
Дата:   15-12-13 19:11

3 възможности за синхрон:

- радиосинхрон: няма кабели и изглежда интелигентно решение. Има батерия, която често свършва, има работно разстояние, т.е. може да не метне до светкавицата ако е далече и не на последно място има забавяне при синхона (поне при по-евтините варианти), в следствие на което или снимаш с по-бавна синхронна скорост или имаш сянка от пердето на затвора.
- кабелен синхрон: има кабел (което е неудобно), но пък е евтино и паленето на светкавицата става и на максимална синхронна без забавяне. Трябва да си сигурен, че имаш ПЦ-конектор на твоята камера, щото в последно време май не ги слагат масово производителите.
- палене чрез фотоклетка: безплатна мигновена синхронизация. Възможните недостатъци са 1) в ярък слънчев ден или поради разположението на светкавиците фотоклетката да не отчете импулса на вградената ти светкавица или 2) вградената ти светкавица в команден режим да ти влиза в експозицията.

Ако искаш да се забавляваш по някакъв начин и да експериментираш, аз на твое място бих избрал кабелен синхрон, мисля си, че д7000 има ПЦ-конектор, ама по-добре провери (вземаш 1 кабел, закачваш го на една от светкавиците, така че да пали и останалите и си ти).

Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми тригери, моля!
Автор: Борисов   
Дата:   15-12-13 19:17

Благодаря за подробния отговор, за съжаление не разбрах едно нещо. Ако искам радио синхрон (без кабел) какво ми трябва за да запаля една мигалка?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми тригери, моля!
Автор: didesignbg   
Дата:   15-12-13 19:47

за да палиш една светкавица отдалечено ти трябва:
един изпращач на сигнал и един които приема например 602 на ун
или
две универсални наречени трансресийвъри които могат да приемат и предават, каквито са 603 на ун. 603ките са евтини и работещи, но не особено бързи, и са без заключване на чехълчето.
Господин казва три заради това че искаш да вземеш още една светка. Ако ще залагаш на ун, аз бих ти препоръчал да вземеш два, а следващата светка да е 560 ІІІ, тя има вграден радио модул съвместим с 603.
С 603 и въобще евтините радиота няма да имаш ТТЛ, т.е. светкавиците стават ръчни. Ако държиш на ТТЛ трябва да погледнеш по-скъпи варианти.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми тригери, моля!
Автор: iivanov   
Дата:   15-12-13 19:56

YN-622n e TTL варианта за никон. Ламба ех-568.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми тригери, моля!
Автор: satyno   
Дата:   15-12-13 22:12

не разбирам:

"Имам един Nikon D7000. Имам и китайска светкавичка Yongnuo YN-565 EX.... вместо постоянно на тялото.... Ако искам радио синхрон (без кабел) какво ми трябва за да запаля една мигалка?"

Не ти трябва нищо, вградената ти светка може да пали YN-565 EX дистанционно в нормални условия.
Най-евтините доказали се ТТЛ тригери Никон са YN-622n.


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми тригери, моля!
Автор: Борисов   
Дата:   15-12-13 22:15

Взе да ми просветва, благодарение на изчерпателните отговори, които ми давате! Благодаря и на колегата 255111, който се включи на лично! Благодаря!
Да разбирам ли, че от модела 602 на YN има и изпращач и получател под това име? А 603 е с двойна функция.
Това за новата светка 560 III е чудесна идея, благодаря!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »