Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 DSLR или камера?
Автор: giogerovvideo   
Дата:   06-12-13 00:07

Здравейте колеги, имам следното питане, към по-опитните оператори. Налага се да снимам един рекламен видео клип, с какво ще ме посъветвате да го снимам, до сега съм ползвал замо видеокамера, но виждам вече всичко на запад снима с ДСЛР, та питането ми е: доста по сложно ли е заснемането с ДСЛР и какви са плюсовете и минусите, Ще Ви бъда благодарен да споделите мнение, както и линкове ако някой от вас е снимал рекламен видео клип с ДСЛР.
Благодаря...


Отговори на това съобщение
 Re: DSLR или камера?
Автор: PhotoBo   
Дата:   06-12-13 00:11

Чакай малко, че нещо не разбрах. До сега си снимал само с видеокамера. Сега обаче се чудиш дали да не си вземеш DSLR, за да направиш един единствен рекламен клип, понеже на запад снимали с апарати [smilie11]
Има нещо сбъркано или необяснено в цялата история...или може би защото е петък! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR или камера?
Автор: giogerovvideo   
Дата:   06-12-13 00:16

Почнаха СПАМОВЕТЕ!!! Идеята не да купя а да взема рентал и да снимам, защото реално визията от видео с ДСЛР е по добра. Поне на мен повече ми харесва... Просто и елементарно!!! ми е зададет въпроса...


Отговори на това съобщение
 Re: DSLR или камера?
Автор: PhotoBo   
Дата:   06-12-13 00:26

Това не е спам, ако така го разбираш [smilie7]
Ето ти едно видео с
canon 5dmark2 - любимо ми е, но може да го приемеш като спам [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR или камера?
Автор: Tonidi   
Дата:   06-12-13 00:29

То и аз съм шофьор, ама карам лека кола. Кефи ме обаче как вървят ония бегачки от формулата. Ако взема една такава дали ще вози по-добре? Дали ще ми е лесно да я карам, ще друса ли по паважа? А ако успея да я подкарам като Шумахер, дали ще ми плащат като на него? Майтап бе, нали е петък! За да изкараш пари от снимане на видео с DSLR, се предполага, че поне си го пипал преди това!

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR или камера?
Автор: giogerovvideo   
Дата:   06-12-13 00:37

PhotoBo , благодаря за линка, но този автор не е от БГ'( и няма как да даде съвет:( Питам ако някой в БГ е правил рекламно видео с ДСЛР, да сподели линк и мнение, но ти благодаря за вниманието:) Тониди, аз ако бях пипал ДСЛР ( да снимам видео с него ) нямаше да питам тук:) сети ли се?:)


Отговори на това съобщение
 Re: DSLR или камера?
Автор: chrisnoch   
Дата:   06-12-13 02:19

Тук е пълно с "дървени философи"! Не им обръщай внимание.
Повечето реклами в България (и особено тези с по-висок бюджет) се снимат с Arri Alexa, RED и дори Phantom (http://www.visionresearch.com/Products/High-Speed-Cameras/Phantom-Flex4K/
). Сега не мога да измъдря реклама, снимана с DSLR, но пък се сещам за цял игрален филм - "Лора от сутрин до вечер". Линк към трейлъра:
http://www.youtube.com/watch?v=r5cCrtXz1Gs

Основните предимства на видеото с DSLR са възможностите за по-плитък фокус (заради големия сензор) и сменяемата оптика. Има и много особености (както при снимането, така и в постпродукцията), които е трудно да се обяснят в един пост, така че питай по-конкретно.
Рекламата, която ще снимаш, явно е с нисък бюджет, но те съветвам да направиш поне сериозни проби, преди да вземеш решение.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR или камера?
Автор: giogerovvideo   
Дата:   06-12-13 17:51

chrisnoch [smilie24] Бюджета е нисък да:) в Бг за съжаление е така:( Благодаря че, сериозно подходи към моят въпрос... И настина очаквам професионални мения, а не филисофиЯ...


Отговори на това съобщение
 Re: DSLR или камера?
Автор: Seifi   
Дата:   06-12-13 19:53

Sony Alpha 77 Tiefenschärfe bei Video


СтопХам 102 Очень опасный выпуск

СтопХам се снимана с DSLR на Сони , поне в началото до колкото помня, предполагам в различните градове ползват различни DSLR/и

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR или камера?
Автор: w3q_y2y   
Дата:   06-12-13 21:58

Любопитно ми е, къде точно видя спам? Всеки от хората по-горе е написал нещо по темата. PhotoBo поиска да поясниш някой от неясните елементи в поста ти за да може да ти се даде съвет, ти му се изрепчи. Tonidi ти даде достатъчно ясен отговор, но ти като един истински дървен философ дори не разбра и реши иронично да подчертаеш слепотата си!...
Честно казано не знам защо подскачаш и недоволничиш, като ти отговориха достатъчно ясно вече (ще пиша в прав текст, че да не кажеш, че спамя и аз) -> Това с какво снимат на запад, не трябва да те касае! Елементарен закон е, че ако не знаеш, как да боравиш с дадена технология, независимо дали става дума за RED или някоя сапунерка, то не трябва да очакваш качество накрая. "ДА", DSLR-а предлага в повечето случай по-добри възможности и визуална свобода от повечето камери (плюс). И както Tonidi каза по-горе достатъчно ясно, "НЕ", няма нищо да направиш ако наемеш нещо, което не си докосвал до сега! ...защо ли, ами защото това не е магия да цъкнеш едно копче и всичко да стане, както искаш! Точно обратното! Ако сравняваш повечето бюджетни камера с DSLR, то второто е многокрано по-сложно и изисква далеч повече елементи, практика и време (минус) за да постигнеш желания резултат. Не очаквай, че ще го хванеш за пръв път и след малко ръчкане ще си наясно с всичко. Дори след първия месец усилено снимане пак ще изстискваш не повече от ~50% от възможностите му.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR или камера?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   06-12-13 22:36

giogerovvideo , ако не си пипал ДСЛР , как мислиш да се справиш? Има доста голяма разлика. И да ти дам професионални мнения, колко страници да бъде? Не наглей , че е смешно и нелепо. Как да ти обясня, как се снима качествено видео с ДСЛР в няколко реда, ако нямаш идея , за какво иде реч?

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR или камера?
Автор: chrisnoch   
Дата:   07-12-13 16:41

giogerovvideo,
Темата наистина е необятна. С по-конкретни въпроси ще получиш по-смислени отговори.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR или камера?
Автор: myphotos   
Дата:   09-12-13 09:54

Какво и е на камерата, че ще минаваш на ДСЛР за да снимаш видео или само защото на запад снимат с тях [beer] М/у другото видеото на Seifi за Sony Alpha 77 Tiefenschärfe bei Video е доста интересно [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR или камера?
Автор: prisonbreak   
Дата:   09-12-13 12:13

Пич. По начина по който е зададен въпроса ти, се разбира че и идея си нямаш как св снима видео? Аматьорско, може би, но рекламно.
То са свтлини, сенки,1000 неща. Никой няма да ти каже кое как да нагласиш,ъгъл,сенки,и т.н. (Все пак сме БГ, и всеки си пази "хляба")

Туба е пълен с клипове...
Видеото с ДСЛР е доста по-сложно, от колкото да боднеш ЧЕРВЕНИЕ бутон на камерата и готово.

Както е написал w3q_y2y и GOSPODIN , темата е необятна.

http://www.youtube.com/user/FenchelJanisch2?feature=watch

Дерзай.



Публикацията е редактирана (09-12-13 12:16)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR или камера?
Автор: mediac   
Дата:   09-12-13 21:20

Ако може да помогне...
Как начать снимать видео на DSLR
Иначе по-подходящи за снимане на видео са тези апарати, които имат фазова детекция, а не контрастна както болшенството DSLR-и. С фазова детекция са SLT камерите на Sony и Canon 70D.


Отговори на това съобщение
 Re: DSLR или камера?
Автор: hlazarov   
Дата:   10-12-13 03:35

Не е рекламно, но тук може да погледнеш нещо: https://vimeo.com/72924139
ако с нещо мога да помогна на ЛС.


Отговори на това съобщение
 Re: DSLR или камера?
Автор: chrisnoch   
Дата:   10-12-13 11:26

hlazarov,
Неадекватно видео с неясно послание и още по-мъгляво предназначение.
Ако ще помагаш - прави го тук, а не на Л.С.!

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR или камера?
Автор: prisonbreak   
Дата:   10-12-13 11:58

Тая уфсЪ не отвори книгата да скива пръстена...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »