Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблеми с фокуса
Автор: Darknesss   
Дата:   04-11-13 17:03

Здравейте!

Напоследък забелязвам доста често, че обектите, които снимам изобщо не са на фокус. Става дума за птици е небето. Снимам с Canon 550D и 55-250mm. Снимам предимно на режим AV. Избрала съм да отчита само средната фокусна точка. И понеже птиците, понякога са доста високо в небето при самото снимане не забелязвам, че те изобщо не са на фокус. Днес забелязах, че фокуса вече не функционира правилно и при някои по-близки обекти. На какво може да се дължи този проблем...питам понеже все още не съм много наясно с техниката. :(

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с фокуса
Автор: Батко   
Дата:   04-11-13 17:13

Добре дошъл в клуба!

Аз 2010 си купих чисто - нов 550D. Чудих му се, чудих му се, че го хвърлих в базара и си взех 7D и донякъде нещата заспаха с AF microadjusment-a ...

Политиката на Canon [smilie23]

Това е една проста софтуерна функция, която нарочно са ти я спестили за да минеш на по-висок клас тяло [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с фокуса
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   04-11-13 17:15

@Darknesss
При следящ или серво форкус ? Че снимам точно с тази комбинация и на серво имам голям брак от снимките в серия ...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с фокуса
Автор: Darknesss   
Дата:   04-11-13 17:19

Не ползвам нито следящ, нито серво, понеже там нещата са още по-зле, поне при мен. Направила съм го на one shot, че най-добре се представяше до скоро.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с фокуса
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   04-11-13 18:59

Хм , пробва ли с друг обектив ?

Определено със следящия и спот е по-добре ... иначе трябва да префокусираш на всяка снимка ... а 55-250 е истински охлюв при фокусирането... имам 20000 кадъра вече с него хаха



Публикацията е редактирана (04-11-13 19:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с фокуса
Автор: Darknesss   
Дата:   04-11-13 19:23

Еми друг обектив нямам :(
Поради финансови причини в момента не мога да си позволя по-хубав, но маи ще трябва да се замисля по въпроса. Отдавна го обмислям и се чудя към какъв обектив да се насоча. Снимам предимно птици от ръка и без укритие.
Сега прегледах и останалите снимки от много които направих днес и повече от половината отидоха на боклука, понеже фокуса изобщо го няма :( Много тъжно...Няма ли възможност да се поправи някак?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с фокуса
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   04-11-13 19:27

Ходи в сервиз, а тук във форума има достатъчно канонци - готини хора ;) А и предполагам в твоето населено място за да пробваш дали е от обектива ... Това по лесното ... но трябва и тялото да се види. Може да е нещо доста елементарно ...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с фокуса
Автор: Darknesss   
Дата:   04-11-13 20:05

Много мерси, ще видя какво ще го правя :(

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с фокуса
Автор: krach   
Дата:   05-11-13 12:39

Аз съм с канон 550д от половин година и малко с китов и не съм забелязал да имам проблем с авто фокуса. Дори в пещера, авто фокус с помощ на вградена светкавица.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »