Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Into the Mind (филм)
Автор: kirilius   
Дата:   24-10-13 20:29

За който се интересува от природа и екстремни спортове, един много красиво заснет филм от тази година: http://www.imdb.com/title/tt2673812/?ref_=nv_sr_1


Ето трейлър:
http://www.youtube.com/watch?v=2WdBgqZ4ZbY

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Into the Mind (филм)
Автор: kadar   
Дата:   24-10-13 20:41

Трейлъра е потресаващ [cool] [cool] [cool]
Пускам филма .... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Into the Mind (филм)
Автор: And   
Дата:   24-10-13 20:50

Филм


Отговори на това съобщение
 Re: Into the Mind (филм)
Автор: Rebellious   
Дата:   24-10-13 21:33

И кое точно трябва да ме впечатли, а Кириле? Казваш "екстремни спортове" и планина, за мен това са високо технологични изцепки без смисъл. Къде е етиката в това? Да се начекнеш с много пари в планината, обул последните "писъци на техологията" и да се ебаваш с природата... Щото си велик с пари, щото си велик в метро света, щото може да си недораслек-милиардер? Що за глупотии, бе брате?
Много години преди тия "спецове" да са се родили, е имало планинарство. Имена като Касин, Бонати, Ребюфа... Ама там етиката е била Всичко. Вероятно, защото не са били толкова "високотехнологични". Не, че и по тяхно време не са се появили подобни - супердиректрисими, дето не им е пукало за нищо, освен да правят рекорди. Да влачат компресори и да дупчат скалите, само и само да заместят това, което нямат, с това дето им е удобничко. Ама кой ги знае тях, нали?
А реброто на Бонати го има, К2 е качен именно заради него, но "покорителите" нещо се губят за историята.
Та и тоя филм е нещо такова.[beer] А овце винаги ще има да блеят, но да не бъркаме блеенето с аплаузите!

Отговори на това съобщение
 Re: Into the Mind (филм)
Автор: kirilius   
Дата:   24-10-13 23:05

Rebellious, ключовата дума в изказването "... за мен това са високо технологични изцепки без смисъл..." е "за мен". Ти смяташ, че това са изцепки и това е чудесно, но на кого пречи филмът всъщност? Освен това гледайки филма не видях някой да "се ебава с природата" [smilie8]

...щото може да си недораслек-милиардер...
Няма нужда да си милиардер, за да се занимаваш с подобни неща. Ето подобен, но по-скромен опит по темата от български роден екип, направен с много по-малко пари: Изгубената Зима

Тези занимания излизат скъпо, най-вече защото става дума за отдалечени и трудно достъпни дестинации. Всяко занимание, което се случва на подобни места, е относително скъпо. И, до колкото съм запознат, никой от участниците не е милиардер. Просто група ентусиасти са намерили спонсори (повечето известни фирми за спортна екипировка, има ги изброени в началото) и са заснели красив филм за това, което обичат. Тебе ко та бърка? [smilie3]

Къде е етиката в това? - По-скоро има ли нещо неетично във филма?

Не виждам защо трябва да се противопоставя това, което са правили пионерите от романтичния период на алпинизма със заниманията на група съвременни екстремни скиори? Това е все едно да кажеш, че всичко вече е открито и няма какво повече да се изследва, и всички граници са вече достигнати. Ето по темата: Why bother leaving the house?

Мога да ти кажа набързо мен какво ме впечатли (и какво не ми хареса) във филма:
- Филми на подобна тематика са изключителна рядкост. Самият факт, че го има, ме радва - просто защото се интересувам от тематиката.
- Гледал съм 3 или 4 подобни филма и този е изпипан най-добре от всички. Най-фотографски е (според форумната терминология) [smilie6]
- От въпросните 3 или 4 филма този единствен има претенция да бъде нещо повече от поредица добре заснети скиорски сцени. Внушенията, макар и твърде директни, си бяха на място.
- Лично аз не си падам по каскадьорската част от тези занимания. Да си призная прескочих градските сцени с каскадите по разни парапети.
- Обичам в подобни филми да има познавателен елемент, който в случая почти липсваше. Търсено е предимно естетическо внушение. Например в частта за Боливия бяха напъхали откъслечни кадри от непалските Хималаи и човек, ако не е запознат (аз имам някакво изкривяване и някои върхове ги познавам по силуета от половин секунда виждане само), може да се пообърка [smilie18]



Публикацията е редактирана (25-10-13 05:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Into the Mind (филм)
Автор: Vladimir666   
Дата:   24-10-13 23:52

Rebellious написа:

> И кое точно трябва да ме впечатли,
> а Кириле? Казваш "екстремни
> спортове" и планина, за мен това са
> високо технологични изцепки без
> смисъл. Къде е етиката в това? Да се
> начекнеш с много пари в планината,
> обул последните "писъци на
> техологията" и да се ебаваш с
> природата... Щото си велик с пари,
> щото си велик в метро света, щото
> може да си недораслек-милиардер?
> Що за глупотии, бе брате?
> Много години преди тия "спецове" да
> са се родили, е имало планинарство.
> Имена като Касин, Бонати, Ребюфа...
> Ама там етиката е била Всичко.
> Вероятно, защото не са били
> толкова "високотехнологични". Не,
> че и по тяхно време не са се
> появили подобни -
> супердиректрисими, дето не им е
> пукало за нищо, освен да правят
> рекорди. Да влачат компресори и да
> дупчат скалите, само и само да
> заместят това, което нямат, с това
> дето им е удобничко. Ама кой ги
> знае тях, нали?
> А реброто на Бонати го има, К2 е
> качен именно заради него, но
> "покорителите" нещо се губят за
> историята.
> Та и тоя филм е нещо такова.[beer] А
> овце винаги ще има да блеят, но да
> не бъркаме блеенето с аплаузите!

Aма ти сериозно ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Into the Mind (филм)
Автор: Vladimir666   
Дата:   24-10-13 23:57

Фрии ските и ски алпинизма ги е имало и по времето на Бонати. Тези хора не са добри, защото са си купили най-яките обувки - това е живота им.

Отговори на това съобщение
 Re: Into the Mind (филм)
Автор: Rebellious   
Дата:   25-10-13 00:38

"- Лично аз не си падам по каскадьорската част от тези занимания. Да си призная прескочих градските сцени с каскадите по разни парапети.
- Обичам в подобни филми да има познавателен елемент, който в случая почти липсваше. Търсено е предимно естетическо внушение. Например в частта за Боливия бяха напъхали откъслечни кадри от непалските Хималаи и човек, ако не е запознат (аз имам някакво изкривяване и някои върхове ги познавам по силуета от половин секунда виждане само), може да се пообърка "...

Именно, приятелю! [smilie24] Не може заради липсата на истински неща да се кефим от някакви полу, па макар и направени с пари. И не случайно споменах точно Бонати!
Той не е просто романтик, той е истински! Тия не са. Защо? Дадох примера с италианските "покорители" на К2. Кой ги знае? И защо е така, а?

За "фрии ските", хеликоптерните им пускания и прочее, айде холан![smilie23] Лачени историйки, както обувчиците на Владимир по-горе![smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Into the Mind (филм)
Автор: Rebellious   
Дата:   25-10-13 21:18

И да добавя, че за хора, гледали Планината от далеч, филма наистина е впечатляващ! Но за други някои е пълна пародия. А всеки си избира сам.

Отговори на това съобщение
 Re: Into the Mind (филм)
Автор: jino   
Дата:   25-10-13 22:14

Филма е готин ,докараха ми се ски [smile] .
Друго си е широчката ленза [smilie5] .

Отговори на това съобщение
 Re: Into the Mind (филм)
Автор: jino   
Дата:   25-10-13 22:23

Автор: Rebellious
Дата: 25-10-13 21:18

Донякъде си прав ,но в крайна сметка това е само филм, ефекти ,широки обективи ... Що се палиш така който обича планината я обича и знае къде са истинските емоции.[smile]
На мен лично ми се вдигна адреналина.

Отговори на това съобщение
 Re: Into the Mind (филм)
Автор: marrio31   
Дата:   25-10-13 23:05

трейлъра е страхотен,пипната работа[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Into the Mind (филм)
Автор: punkpixel   
Дата:   26-10-13 13:53

за мен това са високо технологични изцепки без смисъл. Къде е етиката в това? Да се начекнеш с много пари в планината, обул последните "писъци на техологията" и да се ебаваш с природата

да не би Бонати,Меснер или Джо Таскър да е катерил К2 без въже и технологични джаджи, обувки, екипировка за време то си. Или истинските планинари ходят с цървули и собственоръчно ушити дрехи. Възхищавам се на човешките постижения и възможности . Да слезеш със ски за 2 мин по стената на хималайски връх е било немислимо за 20 век, когато при слизането с дни е имало най много жертви. Човека се е развил , както и "екстремните спортове". Премиерите на скалите на Лакатник 50 метра са катерени няколко дни. Сега се катерят немислими по трудност категории. технологичните джаджи не помагат ако човек не е трениран. Това са постижения на човешкото тяло и дух, не на технологиите.

респект за тези момчета и момичета =:-) [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Into the Mind (филм)
Автор: kvakioh   
Дата:   26-10-13 13:54

Art of flight започна модата, този също е доста добре заснет. Екшънче е.

Отговори на това съобщение
 Re: Into the Mind (филм)
Автор: Rebellious   
Дата:   26-10-13 21:11

Де е Бонати, де Меснер, пък де Таскър! Щом ги събираш под общ знаменател, значи филмчето е точно за такива като теб. Няма лошо.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »