Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Фотоапарат от американския amazon
Автор: Inalina   
Дата:   22-10-13 21:38

Искам да попитам ,някой поръчвал ли си е апарат от американския amazon и дали има опасност да ми пробутат някой втора употреба,че ниските им цени ме плашат нещо.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от американския amazon
Автор: mmjm   
Дата:   22-10-13 21:42

Като платиш ддс и пощенски разходи на митницата и приемеш риска от липсата на гаранция, виждаш, че цената не е толкова ниска.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от американския amazon
Автор: Inalina   
Дата:   22-10-13 21:46

Няма да плащам,мой близък ще го донесе като негов и поемам риска за гаранцията,ако нещо стане ще му търся лесното тук,само ме е страх да не ми пробутат нещо старо.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от американския amazon
Автор: mutriu   
Дата:   22-10-13 21:48

От амазон ще гледаш дали е sold by Амазон или е друг seller (продавач). Амазон са оторизиран дилър на всички по-големи марки но гаранцията важи само за Америка.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от американския amazon
Автор: mmjm   
Дата:   22-10-13 21:49

Съмнявам се, но виж репутацията на търговеца.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от американския amazon
Автор: analogsa   
Дата:   22-10-13 21:51

Пълен абсурд да е старо, ако не е обявено за такова. Все пак от магазин ползващ Амазон, или от тях самите. Магазините си имат обикновено рейтинг и мнения.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от американския amazon
Автор: victory13   
Дата:   22-10-13 21:51

Американския Амазон, колкото пъти им поискам нещо, ми отговарят че не доставят до наща дестинация, и ме препращат в английския Амазон [smilie18] ... Така че и изобщо не гледам там вече...
Има едно изключение, и то е покупката на електронни книги... няма никакви грижи, директно се получават на Киндъл-а.
Не знам от къде идват опасенията да не ти пробутат "нещо старо" [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от американския amazon
Автор: Inalina   
Дата:   22-10-13 21:57

Много благодаря за помощта!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от американския amazon
Автор: nyamago   
Дата:   22-10-13 21:58

В Amazon (американски и всякакъв друг) има стоки продавани от самите Amazon, и други - от независими външни доставчици, които само използват платформата за поръчки вместо собствен търговски сайт.

В първия случай изключитлно рядко се срещат употребявани (или фабрично 'обновени') стоки и дори те са с гаранции. Преобадаващото болшинство идващи директно от фирмата са чисто нови и с пълна гаранция като такива. В това отношение е дори по-безопано от покупка в магазин, защото Amazon са пословични с коректност при рекламациите и възмездяване за неизправна стока (а не всички магазини са толкова услужливи).

В случая с трети търговци, много от тях са дрени и независими - същите като в еВау. При всичките усилия на Amazon да ги подбира и филтрира, попадат и мърлячи. (Един такъв съвсем наскоро ми забави недопустимо доставката и излезе с измисленото оправдание, че пощенският камион се бил обърнал, та стоката се повредила ии ще ми изпратят повторно нова). Amazon поема известна защита на купувачите и в крайни случаи мо да връща взети пари при доказване на негодна стока, но да не ти дава Господ дългите разправии за такова доказване.

Препоръчам да се четат отзивите за репутацията на такива доставчици и историята им (видима е с ясни линкове). Или най-добре - да се поръчат само стоки, които идват от самия Amazon, а не от трети лица през техния сайт. Техните цени са достатъчно конкурентни, а гаранциите и изрядността в доставките са извън съмнение.

Нямам прдстава дали доставят в други страни и при какви условия - това някой друг в България би трябвало по-добре да знае.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от американския amazon
Автор: Inalina   
Дата:   22-10-13 22:01

Опасенията ми идват от ниската цена и тук-там някой писал,че апарата му е дошъл в стара кутия или инструкциите му били подчертавани тук-там.За това питам някой от вас дали се е сблъсквал с подобен проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от американския amazon
Автор: nyamago   
Дата:   22-10-13 22:10

Ами не са си отваряли очите! Няма начин стока, продавана от Амазон, да дойде в стара кутия!!! Виж, ПРЕЗ Амазон, от други продавачи - е много възможно.

Когато аз си продавам стария апарат през Амазон (правил съм го), книжките ми са обикновено подчертавани (с жълт маркер, лош навик :) НО - в обявата на Амазон винаги много ясно и изрично пише: от трети лица / независим доставчик - и при кликване може да се види името и адреса ми, както и репутацията и отзиви от други купувачи ако преди съм продавал. Не е същото като директно от Амазон, само сайтът е същия.

Както писах по-горе: внимателно гледай кой е доставчика и какви отзиви има за него. Ако цената е много ниска, това е първата червена лампичка да си отваряш очите. Както казва старата поговорка: "Ако е прекалено хубаво за да е вярно, сигурно не е вярно!"

[beer]



Публикацията е редактирана (22-10-13 22:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от американския amazon
Автор: Inalina   
Дата:   22-10-13 22:15

Благодаря nyamago!Ще гледам внимателно [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от американския amazon
Автор: dimitar3   
Дата:   22-10-13 22:36

Амазон са гиганти и са с много сериозна политика, имат си подробни описания и ако пише че апарата е нов и е пълен комплект, то той ще е нов и ще е пълен комплект, там не си играят на дребно и няма да ти пробутат нещо старо, споко :) Ако е от 3то лице отново гледай описанието ще пише ако е стар, не e сайт да мамиш някогo веднага ти затриват акаунта, виж рейтинга и описанието и всичко ще е ОК.



Публикацията е редактирана (22-10-13 22:40)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »