Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на светкавица за Канон
Автор: venci0709   
Дата:   20-09-13 17:39

Здравейте отскоро съм собственик на Канон 60Д и си търся светкавица за него. Надявам се след година да го сменя с фулфрейм тяло на същата марка и искам да си взема хубава светкавица. С предната система използвах Metz 58 AF2 и съм доволен от нея. Вмомента мога да си взема същата светкавица само, че за Канон на цената на която ще продам моята от старата система. Дилемата ми е дали да взема Metz 58 AF2 с гаранция от колега от форума или да взема нова Yongnuo YN568EX-II, Nissin Di866 MARK II или Phottix Mitros? Или пък да търся запазена Canon 580 EX II ? Светкавиците са с доста изравнени параметри, Canon-a ги превъзходжа с това, че е wheather sealed. Какво бихте ме посъветвали? Ценовият диапазон е около 450-500 лв на всичките без Canon 580 EX II. Знам, че няма човек който а е работил с всичките, но ще се радвам на мнения и съвети от колеги ползвали поне някой от вариантите...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица за Канон
Автор: bartowski   
Дата:   20-09-13 17:51

Колега,
от личен опит ще те посъветвам да си купиш като първа светкавица оригинална Канон Speedlite 430 EX II. Лично аз съм горд собственик на Канон 60Д и такава светкавица. Като допълнителни можеш да си купиш и такива, които се задействат от проблясъка на основната - в slave mode. Това е от мен! Честито за апарата - желязна машина е. Късмет и успех. Пиши какво си направил по въпроса!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица за Канон
Автор: HP   
Дата:   20-09-13 18:01

без 580 II, за да не береш ядове. Имам една дето святка само на пълна мощност-изчезна ЕТТЛ режим, всичко. Така като се разчетох масово явление.Имам 3 Yongnuo, на по 2 години са-без грешка за сега /не че и от тях не се оплакват, ама 3 пъти по евтина все пак/

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица за Канон
Автор: HP   
Дата:   20-09-13 18:02

иначе съм имал 430, 430II -нямаше проблеми с тях, но все пак идват скъпи спрямо 568 II

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица за Канон
Автор: photostoykov   
Дата:   20-09-13 18:17

Оригиналната 430 II на първо място или като много близък заместител - Metz

http://www.dynaphos.com/product.php?c=23&sc=105&id=1674


или

http://www.dynaphos.com/product.php?c=23&sc=105&id=1680

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица за Канон
Автор: bartowski   
Дата:   20-09-13 18:36

Колегата фотостойков е посочил много добра светкавица в първия си линк. Ето нещо, което се окоза и много полезно. Канон Speedlite 430 EX II на първо време, и тази като втора - Мец 52 АФ...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица за Канон
Автор: venci0709   
Дата:   20-09-13 21:55

430 ЕХ 2 или Metz 58 AF 2 ?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица за Канон
Автор: k7   
Дата:   20-09-13 22:53

Аз имам 580 ЕХ2 и съм доволен [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица за Канон
Автор: bartowski   
Дата:   20-09-13 23:37

430 EX II е твоята стартова светкавица, впускай се смело!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица за Канон
Автор: chikolina   
Дата:   21-09-13 23:10

Меттц-вземай смело,надежна и много добра.Няма да сбъркаш.Клаудио мисля продава такава нова с 2 год гаранция.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »