Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Чия е вината?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   31-08-17 09:20

Даали Джааред е 100% прав? До кога ще си мислим, че имаме лоши камери ?

https://www.youtube.com/watch?v=pBUzfkoKSHw

Отговори на това съобщение
 Re: Чия е вината?
Автор: Synthy   
Дата:   31-08-17 09:24

Поредният "влогър", с тъпа прическа решил, че ръси мега ултра интелигентни мъдрости [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Чия е вината?
Автор: Джъмбо   
Дата:   31-08-17 09:35

от всяка камера може да се изкара добро и лоша ако ще и топ да е... всичко идва от ЗАУ-то

Отговори на това съобщение
 Re: Чия е вината?
Автор: uri64   
Дата:   31-08-17 09:50

Не знам дали е прав, най-вероятно няма да разбера....като видя някой да се пени така спирам да гледам и да слушам. Но това е пак хиляди пъти дъвканата тема има ли техниката значение. По-дъвкана е само темата за Б точките.

Отговори на това съобщение
 Re: Чия е вината?
Автор: Джъмбо   
Дата:   31-08-17 09:54

аз съм техноонанист... кефи ме самата техника... ей на дори конструктор ломо си купих сглобих си камерка и заснех 2-3 филма с голям кеф... наситих се и сега си играя с друга камера, а тези дни и с 850 и от всяка камера гледам да си я направя така че да ми харесва... за да се кефя на макс

да му мислят профитата [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Чия е вината?
Автор: e-mil   
Дата:   31-08-17 10:15

Уф-ф, няколко пъти съм попадал на тоя, когато съм търсил ревюта на едно-друго. И всеки път съм издържал само по няколко минути. Тая кресливост и безбройните глупости с които затрупва полезната информация просто са негледаеми.


Автор: Джъмбо
Дата: 31-08-17 09:54
"аз съм техноонанист... кефи ме самата техника... ей на дори конструктор ломо си купих сглобих си камерка и заснех 2-3 филма с голям кеф..."


Ето ти я новата играчка от тази седмица. Ломо събира пари за сгъваема моментна камера. Работи с хартия Fuji Instax Square.
https://www.kickstarter.com/projects/lomography/the-lomoinstant-square-camera


https://4.img-dpreview.com/files/p/TS600x450~sample_galleries/8825972858/1010799970.jpg



Освен ако не решиш да вземеш оригинала Fujifilm Instax Square SQ10. И той е нов, отпреди няколко месеца.
https://www.youtube.com/watch?v=__a_aYRyHQk



https://www.designboom.com/wp-content/uploads/2017/04/instax-sq10-designboom-05.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Чия е вината?
Автор: Kalimas   
Дата:   31-08-17 10:42

Докато камерите ограничават възможностите и идеите на снимките, които ни се иска да правим.
Примерно LorDDemoniC, що снимаш със 7Д мк2, а не със 400Д да речем[smilie5]
Що Сонаджиите се дразнят на снимките на звезди[smilie5][smilie25]
Общо взето снимките се правят от ЗАУ + Техника (апарати, обективи, светкавици и т.н.). Ако ЗАУ е по-напред от техниката, значи се търси следващ клас техника и такава, която да му покрие изискванията. Ако Техниката е по-напред от ЗАУ и то не си е прочело упътванията, значи се търси техника дет' е ориентирана към ЗАУ-та дет' не четат и искат просто да си натискат копчето, а апарата да си снима.

П.П.
Тоя рошавия и китаеца (и др. подобни) снимат с каквото им дадат за ревю, иначе като снимат извън ревютата си ползват висок клас техника [smilie3].


Отговори на това съобщение
 Re: Чия е вината?
Автор: Джъмбо   
Дата:   31-08-17 10:57

инстакните не са ми страст в момента, освен ако не се озова с палтинена карта без да мисля за вноски, тогава ши си земъ ина лайкъ инстакт

Отговори на това съобщение
 Re: Чия е вината?
Автор: tishooo   
Дата:   31-08-17 11:38

Kalimas
Ако ЗАУ е по-напред от техниката, значи се търси следващ клас техника и такава, която да му покрие изискванията.

Не мога да си представя, че има такива титани, които техниката им ги ограничава.

Отговори на това съобщение
 Re: Чия е вината?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   31-08-17 11:40

Kalimas снимам спорт и пилци/диви животни ... Там се иска (или аз искам че съм смотан) много кадри в секунда и перфектен АФ :) Едни от любимите ми снимки съм си ги правил с 50д :D

Отговори на това съобщение
 Re: Чия е вината?
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   31-08-17 11:50

мен примерно на моменти D7200 + 85/1.8G ми издъхва за снимане на спорт (с 70-200 съм почти без брак заради фокус) и дава висок процент брак. Това брои ли се за ЗАУ по-напред от техниката или неправилно балансиран компромис тегло/качество от моя страна?

Отговори на това съобщение
 Re: Чия е вината?
Автор: tishooo   
Дата:   31-08-17 12:01

Струва ми се като неправилно балансиран компромис тегло/качество от твоя страна.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Чия е вината?
Автор: Kalimas   
Дата:   31-08-17 12:16

tishooo не е задължително да си титан, за да усетиш някакво ограничение, което да те дразни и да не ти върши работа камерата.
LorDDemoniC, точно това искам да кажа. Ако ти трябва бърз АФ и много кадри в секунда, за теб лоша камера ще е някоя с лош фокус и 2-3 кадъра в секунда.
Dimitar.Tzankov, то ЗАУ-то само трябва да си усети дали е напред, назад или техниката му е таман. Така като гледам, най-добре ще ти дойде нов 85/1.8G от Никон с по-бърз фокус[smilie5] и същия размер и качество[shtrak].


Отговори на това съобщение
 Re: Чия е вината?
Автор: lamerko   
Дата:   31-08-17 12:32

Техниката има значение, но вината за лошите снимки обощено е в ЗАУ. А тоя Джааред или както там се води е антипатичен - и аз не успях да го изтрая. За сметка на това си пуснах нещо на Kai за да си оправя настроението [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Чия е вината?
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   31-08-17 12:55

Kalimas написа:

> Dimitar.Tzankov, то ЗАУ-то само трябва да
> си усети дали е напред, назад или
> техниката му е таман. Така като
> гледам, най-добре ще ти дойде нов
> 85/1.8G от Никон с по-бърз фокус[smilie5] и
> същия размер и качество[shtrak].
>

Като моя настоящ Nikkor 85/1.8G ли или като предната бройка, която имах и продадох на приятел? Не знам да има два модела 85/1.8G с различна скорост на автофокуса.

Иначе ЗАУ-то си прави по повече кадри и все един от 3-4 ще е наред. Близо 1.2кг разлика в теглото си го заслужават.

Отговори на това съобщение
 Re: Чия е вината?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   31-08-17 13:09

Аз съм ламер Kalimas за това ми трябва такава камера. Колеги с бавния 5дм2 и слабия фпс правят чудеса :D
Истината е някъде посредата както винаги ...

Отговори на това съобщение
 Re: Чия е вината?
Автор: Kalimas   
Дата:   31-08-17 13:29

Dimitar.Tzankov и аз мисля че няма друг модел, но ако пуснат и е с по-добър фокус, веднага ще му се замислиш нали. Просто знаеш кое те ограничава в 85/1.8[smilie5]
LorDDemoniC това имам в предвид и аз, самото ЗАУ усеща коя камера е добра или лоша за него. А всяко ЗАУ си има собствени идеи и изисквания.
Всичко е комплексно.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Чия е вината?
Автор: stalker   
Дата:   31-08-17 14:36

Съвсем често се случва ЗАУ-то да не усеща нито една камера като добра за него [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »