Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Сватбена фотография-ГРЕШКИТЕ в заплащането й
Автор: kadar   
Дата:   20-07-13 00:19

Понеже Сватбения сезон вече завършва, /имам предвид , че календарите за тази година са пълни отдавна/ ми се ще да попитам как да получим адекватни пари за труда и хамалогията които хвърляме по време на такъв тип работа ?

Къде допускаме ГРЕШКИ и въобще има ли оправия в ценообразуването ни ?

Всеки ден чувам , виждам, научавам или разбирам за НЕВЕРОЯТНИ оферти които ме карат да се замисля дълбоко АДЖАБА какво правим ние и защо си го набиваме сами ?

Мисля че ще се получи интересен диалог тук, предвид светилата в тоя бранш които четат и пишат във ФФ :)

Та такаааа : Начало [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография-ГРЕШКИТЕ в заплащането й
Автор: Canon   
Дата:   20-07-13 00:30

1. Начисляване на хамалски труд в снимането - 250 лв

включва: вдигането на фотоапарат с обектив и светкавица, около поне 1000 пъти х 2.5 кг = 2.5 тона.
Безплатно е използването на снимачна техника, бруто, под 300 грама (GSM)

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография-ГРЕШКИТЕ в заплащането й
Автор: boni   
Дата:   20-07-13 00:31

Аз много много отдавна съм с явна оферта и цени и ми се обаждат само клиенти, които ги устройва. Така е честно. Никой не ми пречи, надявам се, че и аз също:)

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография-ГРЕШКИТЕ в заплащането й
Автор: bOzo   
Дата:   20-07-13 00:31

Няма грешка в заплащането.
Всеки взима колкото може.
Клиента получава това, за което е платил.
Мир.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография-ГРЕШКИТЕ в заплащането й
Автор: pepi34   
Дата:   20-07-13 00:36

Аааааа неам думи. Оправия няма Йонко добре го знаеш. Щото фотографите у наше село са голема сган. Единственото , което може да те успокои е , че играеш в А група и е нормално да не те интересуват отборите от селската лига.[shtrak] Те макар и да се сърдят, че ги квалифицираме така, сами са се определили в тази група и докато не си променят мисленето, ще си се състезават само там.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография-ГРЕШКИТЕ в заплащането й
Автор: studio-canko   
Дата:   20-07-13 01:03

Здравейте колеги ! Пиша ви директно от селските групи ;)

Как стоят нещата при нас - Пазарджишкия регион ...

Навъдиха се доста малки ентусиасти с разни сапунерки и снимат за без пари - 50-100 лв за Фотограф и още толкова за видео оператор...
Кво да играя ??? Вариантите са няколко или да взема да ги събера и да ги избия всичките посерковци, който преди това само с телефона са си снимали ушите... Или и аз да падна на тяхното ниво и да духам супата... Далеч от СТОЛИЦАТА нещата са трагични...

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография-ГРЕШКИТЕ в заплащането й
Автор: stoikovv666   
Дата:   20-07-13 01:07

Обичам да чета такива теми,,,, [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография-ГРЕШКИТЕ в заплащането й
Автор: pepi34   
Дата:   20-07-13 01:12

Да бе готин , знаеме, че нещата са трагични. В Евпора и Русия има цена 5000 евра и 0 евро. Снимане с професиоанлен апарат, не със съпунер.В Русия има такива дето снимат само за яденето. Наричат се супники(за една супа) И всеки си играе в групата (която сам си е избрал).Кат на село искат оня със сапунера, на тебе Пловдив далеч ли ти се струва? Не ми казвай, че там е същото кат на село, да не ти давам пример. Знаеш ли че в БГ има хора на който и БГ нормалните хонорари им малеят и снимат по Европа. Един от примерите е писал по нагоре в темата.Въпрос на възможности, ако твоите снимки не се различават от на тия със съпунерката, ми няма как да стане брат.[shtrak]



Публикацията е редактирана (20-07-13 01:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография-ГРЕШКИТЕ в заплащането й
Автор: studio-canko   
Дата:   20-07-13 01:15

pepi34 съгласен съм с теб !

Но на тая криза хората все повече започват да се замислят за Парите... Качеството няма да го коментирам, обикновения човечец не се интересува той от кога снима и с какво снима, за него е по-важно да се размине с 100-200 лв по-евтино ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография-ГРЕШКИТЕ в заплащането й
Автор: stoikovv666   
Дата:   20-07-13 01:16

pepi34 написа:

Въпрос на възможности, ако
> твоите снимки не се различават от
> на тия със съпунерката, ми няма как
> да стане брат.



Съгласен и аз това исках да напиша по рано викам чакай да не секвам разгара [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография-ГРЕШКИТЕ в заплащането й
Автор: bOzo   
Дата:   20-07-13 01:19

Обикновения човечец гледа за какво плаща, за да не му заминат парите на вятъра.
Съмнявам се, че някой дава пари за сватбена фотография ей така, на уговорка, без да е разгледал портфолио, букове, цели сватби, без предварителни срещи, коментари и условия, та било то 50, 100 или 200лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография-ГРЕШКИТЕ в заплащането й
Автор: Canon   
Дата:   20-07-13 01:56

Има огромен спад в продажбите на нови коли миналата година в Европа - с 52%.
За сватбите не знам, но при 50% спад е сватба без булката или без младоженеца.
Ко да му снимаш, щото аз се специализирах в сесии "Първа брачна нощ"

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография-ГРЕШКИТЕ в заплащането й
Автор: pepi34   
Дата:   20-07-13 05:01

У нас на пук на спада на сватбите ( има такъв и е поне 30% на година) има увеличение на сватбените фотографи. Поне с 50% всяка година. Кой с апарат, кой с Айфон, пуцат яко. За 50лв, за 500лв, за 1500лв, всеки според възможностите си.[shtrak] Така, че не е за оплакване, само да си уцелиш ценовата категория. Ако не става в по-горната, слизаш в по-долната и пълниш календара.[beer] .Та затова и толко много желаещи да снимат за по 50лв, щото в друга група явно не могат да се класират.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография-ГРЕШКИТЕ в заплащането й
Автор: sky-fan   
Дата:   20-07-13 10:11

Всеки плаща според това, колко му е ценна/важна фотографията за въпросния ден. Има хора, които няма и да си погледнат снимките, но си ги правят да раздават на родата. Не ги интересува кой, как, с какво снима и какво ще му даде като краен продукт. Такива хора гледат да минат тънко за фотограф и да има пари за пиене. Другата група са тези за, които pepi34 говори. Те са си хора на изкуството и ценят това, което се прави като краен продукт и качествата на фотографа. За тях парите нямат значение, искат хубави снимки, качествени с добра композиция. Затова си се снимат из Европата и т.н. Но купуването на ФФ не те вкарва директно в А лигата.

Да не споменавам факта, че едни младоженци не знаят какво да гледат в едно портфолио, когато си избират фотограф.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография-ГРЕШКИТЕ в заплащането й
Автор: nsirakov   
Дата:   20-07-13 10:21

Сватби има достатъчно... всеки сам решава, колко ще даде или поиска...

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография-ГРЕШКИТЕ в заплащането й
Автор: ecobo   
Дата:   20-07-13 10:35

На мен скоро един "колега" ми се караше, че съм снимал много скъпо и съм обърквал клиентите [smilie18]

Всичко е въпрос на можене: доколко фотографина го може това със снимането и доколко младоженците могат да видят разликата между добрия и некадърния фотограф.
На мен лично тези, дето снимнат йофтино, грам не ми пречат. Напротив: не ми се налага да снимам селски изпълнения - те си ги снимат. Досега само интелигентни сватби съм снимал, слава Богу! [smilie24]

И аз, като Бони, съм си турил цени на сайта - да ме търсят само тези, които ги устройва. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография-ГРЕШКИТЕ в заплащането й
Автор: xm_style   
Дата:   20-07-13 11:21

И мен не ме интересуват цените на които другите снимат!

Обаче ме интересува честното колегиално отношение и справедливост!

Аз плащам за фирма и всички съпътстващи това разходи на държавата. Това ми струва доста и очаквам от държавата да ме защити от не лоялната конкуренция. Като попречи на нелегално упражняващите търговска дейност "фотографи" и ги принуди да плащат данъци и тн. защото САМО това е начина държавата ни да се оправи.

Фотографи е в кавички, защото тези същите НЕ са фотографи, а сервитьори, монтьори и тн. като през уикенда заработват нелегално по нещо.
Те НЕ предлагат качество и оронват авторитета на професията!
Тук мълчаливо се толерират дори от админите, защото са мнозинство.


ПП иначе протестирате и псувате държавата - но държавата това сме ние.


Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография-ГРЕШКИТЕ в заплащането й
Автор: qavkata   
Дата:   20-07-13 11:24

Както си казва за всеки влак си има пътници. Аз им го обяснявам по следния начин: и мерцедеса и москвича са коли, но лукса и удоволствието струва повече от това само да се возиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография-ГРЕШКИТЕ в заплащането й
Автор: chukov   
Дата:   20-07-13 11:59

Тръгвам за сватба. Като си дойда почвам да пиша

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография-ГРЕШКИТЕ в заплащането й
Автор: studio-canko   
Дата:   20-07-13 12:18

До тук видях, че има хора който разбират какъв точно е проблема за който говоря...
Тези хора осъзнават, че зареди такива келеши който са Жабки в море от акули се е.ава майката на професията и на труда ти и на всичко...
Бил съм и на най-лошите сватби в палатки, бил съм и на най-скъпите сватби в Германия,Украйна,Сърбия и тн...
Нито мога нито искам да си меря патките с вас, но ме дразни това надуто държание на някой Вип Персони ;)

Успех на всички ! И нека младите супер сили да започнат да уважават малко себе си и професията си и да не се занимават за смешни пари ![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография-ГРЕШКИТЕ в заплащането й
Автор: cicomanco   
Дата:   20-07-13 12:22

Kakво е "интелигентна сватба"?[smilie11]
Щот сега след малко и аз тръгвам за една, ама кат не знам ква е ...интелигентна ли е , не е ли...
Зех съ убъркувам....[smilie5]
Как въобще може да се категоризират сватбите по IQ..!???

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография-ГРЕШКИТЕ в заплащането й
Автор: Нели   
Дата:   20-07-13 12:42

Това означава сватба, на която не ти заливат апарата с бира клиенти в нетрезво състояние [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография-ГРЕШКИТЕ в заплащането й
Автор: dimidumi   
Дата:   20-07-13 13:50

...а и да не те дърпат и налазват пияни ухажори и налягали по земята пияници...и такави случаи има, мога да пиша с часове, но ще го спестя. В повечето случаи масовата култура е поп-фолк (чалга), а естетическите потребности и емоции са на инстинктивно животинско ниво (особено след 3-та ракия)...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография-ГРЕШКИТЕ в заплащането й
Автор: jordanR   
Дата:   20-07-13 14:19

Да питам и аз-снимам филма,правя го на диск,плащат си-но искат да го кача в интернет да го гледат в чужбината-да им вземам ли допълнително пари за тази услуга или да я включвам в цената на филма.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография-ГРЕШКИТЕ в заплащането й
Автор: BOZO   
Дата:   20-07-13 14:27

jordanR,
Не мога да разбера... имате някаква предварителна уговорка, няколко срещи преди сватбата за да направите някакъв елементарен график за Денят...
Не сте ли се уточнили вече за Цената и какво влиза в нея. т.нар. "пакет" ?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »