Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 smartphone vs. сапунер
Автор: alexandrov   
Дата:   29-07-13 12:57

Трябва ми компактно устройство за непретенциозна семейна фотография.
Скоро ще ми се наложи да си купувам нов телефон и се чудя дали някой самунг (S4 например) няма да снима толкова добре, колкото сапунер.
Значи, дилемата ми конкретно е Samsung Galaxy S4 vs. Canon PowerShot SX240 HS. По-доброто качество на канончето струва ли си 420-те лева допълнително над телефона? :)

Отговори на това съобщение
 Re: smartphone vs. сапунер
Автор: pesh0_   
Дата:   29-07-13 13:08

Чак по-добре едва ли :), но аз съм много доволен от снимките на samsung galaxy s2. Много са остри, само на тъмно го няма никакъв, но се съмнявам и сапунера да се справи особено добре.

Отговори на това съобщение
 Re: smartphone vs. сапунер
Автор: Sassho   
Дата:   29-07-13 13:11

Ако ще е SGS4 само i9500 Octa версията - с Exmor RS сензор е и е доста по-добре от SGS4 i9505 Snap , ако разбираш за какво говоря[smilie5] За непретенциозни снимки ще ти върши добра работа и най-важното ще ти е винаги под ръка.

Отговори на това съобщение
 Re: smartphone vs. сапунер
Автор: alexandrov   
Дата:   29-07-13 13:21

да разбирам ли, че канона няма да е кой знае какъв ъпгрейд?

Отговори на това съобщение
 Re: smartphone vs. сапунер
Автор: smilen_k   
Дата:   29-07-13 13:27

Ако можеше с телефон,хората нямаше да правят сапунери[cool] ,ако снимаш на добри светлинни условия разлика в снимките почти няма,но ако условията са лоши тогава ще разбереш защо има и фотоапарати.Изключения правят 1-2 телефона,но там камерата е за сметка на нещо друго.Това е скромното ми мнение,но ти ще си прецениш най-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: smartphone vs. сапунер
Автор: mike74   
Дата:   29-07-13 13:57

Както са казали вече по-нагоре, не е баш същото.
Имал съм С3, сега имам С4 - да, на светло няма никакви проблеми, и снимки и видео снимат и двата със супер качество, никакви грижи.
Но на тъмно т.е. в стая на лампи - забрави, качеството е трагично. Положението е още по-тежко защото нямаш и светкавичка. Тези ЛЕД светлинки на смарт-фоните са т***к работа [smilie5]

Има някои Нокии като 808, които са си с истински светкавици и те по-стават, но иначе ...

Те самите телефони С3 или С4 (и подобните от този клас) са си добри като смарт-фони, ама просто не са фотоапарати.

Отговори на това съобщение
 Re: smartphone vs. сапунер
Автор: LEONIK   
Дата:   29-07-13 14:04

В смартфоните се вграждат миниатюрни сензори и качеството на снимките не може да се сравнява с това на високия клас сапунерки, какъвто е Canon PowerShot SX240 HS. Много по-съществена, обаче, е разликата в оптиката и функциалността - тук смартфоните отстъпват значително на сапунерките.
Ако сте притеснен с парите, Canon Power Shot SX 210 IS / 220 IS са много добра алтенатива на 240 IS. Погледнете следната обява от базара (не е моя!):
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=16132

Весело лято! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: smartphone vs. сапунер
Автор: didesignbg   
Дата:   29-07-13 14:07

Nokia 1020[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: smartphone vs. сапунер
Автор: realnoncho   
Дата:   29-07-13 14:09

Доста смартфони не отстъпват като качество на оптика или големина на матрица. Основната разлика е възможността за зуум, оттам нататък всеки си преценява.

Отговори на това съобщение
 Re: smartphone vs. сапунер
Автор: Sassho   
Дата:   29-07-13 14:37

Хех...Nokia Lumia 1020 (EOS[smilie18] ) - не струва нито като камера, нито като смарт. Цената е около 799EU , не познавам някой токова фен да го купи [smilie2] Снимки в пълен размер ТУК

Отговори на това съобщение
 Re: smartphone vs. сапунер
Автор: io_bs   
Дата:   29-07-13 18:19

smilen_k написа:
> Ако можеше с телефон,хората нямаше да правят сапунери[cool]

Явно не следиш фото новините, колега... [smile] Всички производители пищят, че продажбите на сапунери падат драстично. Нискитие класове започват да изчезват, тъй като на практика нямат предимства пред един по-скъп телефон с прилична камера, а високите класове еволюират и включват супер светлосилни оптики или големи сензори (я APS-C, я FF).

Отговори на това съобщение
 Re: smartphone vs. сапунер
Автор: smilen_k   
Дата:   29-07-13 22:16

Пак казвам:Това е само мое мнение и никой не е длъжен да го споделя или да го приема за вярно,но от това което съм виждал единствено са ми харесвали снимки от Самсунг Пиксон 12 и Нокия 808.Плюс това вече има безогледалки втора ръка на доста достъпни цени така че няма какво да коментирам повече[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: smartphone vs. сапунер
Автор: dikimee   
Дата:   30-07-13 11:34

Смартфон си вземи, камерата може и да куца в 1-2 ситуации, ама S4-ката има още 10000 други опции, някои от които ще ползваш веднъж в живота, а за други ще се чудиш как си живял без тях.
Докато фотоапарата ще се справи по-добре на тъмно (xenon flash), пък има и zoom, но той става ЕДИНСТВЕНО за снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: smartphone vs. сапунер
Автор: Sassho   
Дата:   30-07-13 11:45

Намерих подходящото решение - нито камера като хората, нито смарт...като хората[smilie18]
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s4_zoom-review-938.php


http://i1.wp.com/www.yugatech.com/wp-content/uploads/2013/06/galaxy-s4-zoom.jpg


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »