Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Какъв процесор да избера
Автор: mano   
Дата:   11-07-13 16:43

Здравейте,

от няколко дни се чудя с какво да сменя стария си процесор, който е G850 на 2.9Ghz

Чудя се между I5-3570K и Xeon E3-1270 v2

Сравнение


Ясно е, че Xeon-a трябва да има по-добра изчислителна мощ, но за работа с Photoshop дали другия, който има вградено видео, няма да се окаже по-практичен ? Какви процесори ползвате вие и какво бихте ме посъветвали ?

Благодаря предварително.


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв процесор да избера
Автор: boni   
Дата:   11-07-13 16:55

Полезен сайт : http://www.cpubenchmark.net/

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв процесор да избера
Автор: boni   
Дата:   11-07-13 16:57

В тоя сайт Ксеона го дават много по-напред...

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв процесор да избера
Автор: iivanov   
Дата:   11-07-13 16:59

Xeona - е по доброто решение - с 8 мб кеш е, което е важно за фотошопията. Ако избереш него обаче ще ти трябва и външно видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв процесор да избера
Автор: boni   
Дата:   11-07-13 17:03

В сравнение с G850 ще усетиш доста разлика и с двата:)



Публикацията е редактирана (11-07-13 17:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв процесор да избера
Автор: uzsree   
Дата:   11-07-13 17:06

Да не забравиш и бърз SSD диск и максимума рам, който може да носи дъното. Според мен, тези две неща са дори по-важни от процесора...

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв процесор да избера
Автор: didesignbg   
Дата:   11-07-13 17:10

Зависи от цените. Xeon E3-1270 v2 е i7 3770 със забранено видео.
Колкото и странно да ти звучи ксеона сам по себе си няма по-голяма изчислителна мощ. Зависи много от задачите които му се възлагат. От двата процесора които си дал ксеона е с хипертрединг, но пък е заключен, докато 3570к ще отиде на 4,2 без никакви драми. Фотошоп като филтри в голямата си част не ползва много нишки и 3570к на 4,2 ще е по-бърз от ксеона. Разликата като цяло няма да е ужасяваща. Пак да го кажа зависи от цените на които можеш да намериш трите процесора 3570К, 3770К и ксеона.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв процесор да избера
Автор: vga   
Дата:   11-07-13 17:18

Давам ѝ още 4 мнения докато някой се изцепи - "Вземи си мак".

За процесора вече ти написаха добре, но да знаеш, че до още пък 10 мнения ще трябва да купуваш ново дъно, видео за 400 лв., 64 гб рам, две ссд-та и не на последно място - storage за снимките си, защото бекъп трябва да се прави.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв процесор да избера
Автор: mano   
Дата:   11-07-13 18:19

Бюджета за сега се ограничава само в купуването на процесор. Дъното ми е Asus P8 B75-V и ще се огранича в неговите възможности. Доколкото разбрах до тук, I5 е май по-добрия вариант и мисля да се насоча към него. Да, знам че трябва ССД и това ще е следващата покупка. Сториджа също е на привършване, но най-належащ ми е процесора защото със стария изпитвам трудности при обработка в raw конвертора на 100 файла едновременно.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв процесор да избера
Автор: uzsree   
Дата:   11-07-13 18:25

Ако бях на твое място, първо щях да си взема ССД. Машината ще стане поне 2 пъти по-бърза като цяло - и след това ще прецениш дали да сменяш процесор. Естествено, че по бързия процесор си е по-бърз процесор, и колкото повече толкова повече, но хард диск се ползва много повече от процесор..... Но докато не пробваш, няма да разбереш, кое ще е по-удачно.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв процесор да избера
Автор: showtime   
Дата:   11-07-13 18:47

Най-изгодна е покупата на Е3-1230 v2. Боднал съм го ASUS P8Z77-M PRO. Работи без проблем. Естествено и SSD Samsung 830.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв процесор да избера
Автор: HungryRabbitJumps   
Дата:   11-07-13 22:26

Вземи си Mac

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв процесор да избера
Автор: Chipsy   
Дата:   12-07-13 00:28

Според мен избора се свежда до това дали искаш да клокваш.
1.Ако не - избора е ясен - Ксеон, на дефолт просто е по-добрия процесор. Фотошоп почти няма да прави разлика с какво видео си, така че може и евтино да минеш.
2. Ако да и искаш да изцедиш максимално възможностите на процесора - 3570К или още по-добре 3770К [smilie5] , като ще ти трябва и по-добро охлаждане и евентуално захранване ако си с някое китайско.

Оптималния избор е Мак, но не е бюджета. Например новия Мак Про [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв процесор да избера
Автор: piknik   
Дата:   12-07-13 01:22

За Фотошоп ти трябва РАМ, диск РАИД 1+1,Външен за дублаж, или 5+1.
Това дали ще "сгънеш" нещо за 2 минути или за 50 секунди, е без значение. Вграденото Видео е ОК.

Приятелю "mano" ще добавя нещо с което кратката ми "гениална" публикация ще се обезмисли...

Ти знаеш, че Системата работи с бързината на най-бавната част.
Харддиск - Western Digital - черен, син - РАЙД.
Дъно - не пести, но не си взимай Дъщерни марки като AsRock, щото били като Асус, и др.
Много важно - ЗАХРАНВАНЕ !!!!
Fortron, nJoy и други Китайци ги забрави.
Cooler Master, Corsair са Ок, но можеш да се объркаш... и при тях има Пръчки...
Аз съм със:
520W Seasonic S12 II Bronze SS-520GB захранване" - бюджетно - 130 лв.
Захранването струваше повече от 20% от Компа.
Най-малко пари дадох за Процесор относително.
Наблегнах на РАМ, Диск и Захранване.

Фотошопа на това се радва ( разбира се и Професор ). Пожелавам Ти Процесора да не смогва на твоите Желания !!! И да имаш нужда от Ъпгрейт - към 8-16-32 ядрени процесори.

Във ВЕРИГИТЕ ТЕХНОПОЛИСТИЧНИ наблягат на Процесорите и Видеокартите.
Ти си прецени сам.



Публикацията е редактирана (12-07-13 02:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв процесор да избера
Автор: mano   
Дата:   12-07-13 07:58

Аз също съм чел, че шопа не е лаком откъм видеокарта. Работя със SC5.1 но чух, че по-новата версия иска OpenGL и ако нямаш карта някои опции не са активни. Това за сега не ме плаши. Определено усещам недостатъчна процесорна мощ. Познати са ми казвали, че като си купили 128GB SSD и инсталирали на него OS-a, компютъра станал 2 пъти по-бърз особено при работа с фотошоп защото той пише доста по харда когато работи. Започвам да се замислям за един 256GB SSD, но със сигурност процесора ми трябва да се смени. С Мак съм бил 2 години и се бях заклел, че друго няма да си купя, но когато дойде момента за ъпгрейд, трябваше да дам 3 пъти повече пари за същия хардуер и това ме отказа. Просто за момента в България както всички знаем всичко е много по-скъпо и не може да се избие до следващия ъпграйд. Дай боже занапред да има повече работа пък ще купуваме и по-скъпи машини.


За сега май ще обмисля дали процесора да е преди хард диска или братното.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв процесор да избера
Автор: didesignbg   
Дата:   12-07-13 08:39

Много зависи какво правиш и как работиш ссд забързва общата работа на компютъра, за обработка на роу почти не помага.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв процесор да избера
Автор: e-mil   
Дата:   12-07-13 09:47

"Работя със SC5.1 но чух, че по-новата версия иска OpenGL..."

Фотошоп ползва OpenGL от доста време. Новото в CS6 e OpenCL. В момента, ако не се лъжа всяка средноскъпа карта го поддържа.
Аз за домашния си взех евтина GTX650 Ti OC 1GB за 240 лв и нямам грижи.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв процесор да избера
Автор: mano   
Дата:   18-07-13 07:49

В крайна сметка купих I5 3570K и снощи го пробвах, Нещата се забързаха доста, но очаквах повече. Явно и хард диска ще трябва да сменя, за максимален ефект. Пуснах да конвертирам 630 raw файла в jpg и го направи за 13 минути, което е около 3 пъти по-бързо от стария професор.

Освен това вградената видео карта е по-добра от тази на дъното и мисля, че и от нея ще имам полза. Като цяло съм доволен, още не съм смятал видео но и това ще направя тези дни за тест.

Благодаря на всички отзовали се.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв процесор да избера
Автор: imitev   
Дата:   18-07-13 07:50


Ееее - 3 пъти по-бързо не е ли достатъчно ускорение [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв процесор да избера
Автор: mano   
Дата:   18-07-13 08:43

Вярно е, сигурно съм очаквал чудеса, които няма как да се случат :) Доволен съм от новата придобивка, ще ми спести доста време и нерви.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв процесор да избера
Автор: ilcoin   
Дата:   18-07-13 10:21

Ще е полезно за народа, ако публикуваш тест и със ССД диск.

Пред подобна дилема съм и аз. И по-скоро клоня към идеята за ССД, отколкото за процесор, макар че в посока и на едното, и на другото има достатъчно силни доводи.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв процесор да избера
Автор: didesignbg   
Дата:   18-07-13 10:32

ССД не ускорява роу конвертирането.
Взависимост от това какво ще държиш на него, каталог, файлове за конвертиране, конвертирани файлове можеш да спечелиш малко да кажем 10-20 процента. Вземам за отправна точка Лайтрум.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв процесор да избера
Автор: ilcoin   
Дата:   18-07-13 10:50

didesignbg [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв процесор да избера
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   18-07-13 11:38

Конкретно Xeon-a е по-добър. Принципно, един компютър се "моделира" от всички части за да получиш максимум производителност.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв процесор да избера
Автор: tvk75   
Дата:   18-07-13 22:20

честито за новия процесор [smilie24]

а колко РАМ има?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »