Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Upgrade от 1000Д на ...
Автор: wasilewww   
Дата:   03-07-13 15:58

Здравейте !
Заслужава ли си да си купя Канон 40д на старо -80к кадъра или да събирам повече пари за 5д първата версия ?
Споделете мнение относно телата :)


Отговори на това съобщение
 Re: Upgrade от 1000Д на ...
Автор: qpalzm   
Дата:   03-07-13 16:03

какви обективи имаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Upgrade от 1000Д на ...
Автор: wasilewww   
Дата:   03-07-13 16:06

50/1.8
100/2
и един ръчнофокусен 135/2.8

Отговори на това съобщение
 Re: Upgrade от 1000Д на ...
Автор: qpalzm   
Дата:   03-07-13 16:15

Първото 5д ще е по-добър избор ако обективите са съвместими че не съм на Ти с Канон.Първото 5д имаше проблеми с огледалото-някой път се отлепя,но Канон ги оправят.Канон 40д е много хбав и бърз апарат но е на доста кадъра,мисля че му дават гарантиран живот от 100к

Отговори на това съобщение
 Re: Upgrade от 1000Д на ...
Автор: wasilewww   
Дата:   03-07-13 16:18

благодаря за инфото :)[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Upgrade от 1000Д на ...
Автор: tzl   
Дата:   03-07-13 16:23

Покажи най-добрите си кадри с 1000D, които харесваш, но им липсва това, което би ти донесло едно 5Д например или 40Д.

Ако можеш да посочиш поне 3 такива кадъра и да кажеш точно това, което липсва, което няма да е проблем с новите 2 фотоапарата, тогава си струва.

Ако не успееш да посочиш, ще дадеш едни пари напразно.



Публикацията е редактирана (03-07-13 16:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Upgrade от 1000Д на ...
Автор: nsirakov   
Дата:   03-07-13 16:41

ако решиш имам един 50д за продан

Отговори на това съобщение
 Re: Upgrade от 1000Д на ...
Автор: georgioiv   
Дата:   03-07-13 19:58

tzl - 5d ще донесе много неща, докато 40d - почти нищо...

Отговори на това съобщение
 Re: Upgrade от 1000Д на ...
Автор: asahi   
Дата:   03-07-13 20:21

А може и двата нищо да не донесат.

Отговори на това съобщение
 Re: Upgrade от 1000Д на ...
Автор: tzl   
Дата:   03-07-13 20:22

"много неща" е много относително.

Така си мислят много хора, докато не разберат, че това е просто по-голям сензор и на снимките за фейсбук това не си личи много. По-големият сензор дава по-голяма картинка. Това е основната разлика, която трябва да знаят повечето любители. Той няма да направи осветление с 5 светлинни източника, няма да overpower-не слънцето, няма да направи драматичен портрет, няма да направи шедьовър. Ще даде повече информация във файла, но не толкова, че да стане шедьовър от посредствен кадър (говоря по принцип, не специфично към автора, когото не познавам и не зная как снима).

Отговори на това съобщение
 Re: Upgrade от 1000Д на ...
Автор: georgioiv   
Дата:   03-07-13 20:37

[smile]

разликата между кропката и ФФ е като между сапунерката и кропката.. По-големия сензор не дава по-голяма картинка а по-сочна.. повече може да се изцеди от него... променя ДОФ, запазва фокусни разстояния, шуми по-малко, изменя зрителен ъгъл ( това всичкото сравнено с кропка)

все едно да кажеш - абе що не си снимаш с телефона - все същито ще снимаш :)

и е така и не е така...

фотографията най-вече е идеи и светлина - тия двете ако ги имаш - по-добрия инструмент много ще ти облекчи работата...

чакай че много се впуснах в обяснения, пък си обещах да не пиша повече тук :)



Публикацията е редактирана (03-07-13 21:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Upgrade от 1000Д на ...
Автор: tzl   
Дата:   03-07-13 21:18

Аз знам добре разликата и добре знам какво прави по-големият сензор, но човекът иска кропка, кропка и full frame, т.е. иска нещо по-висок клас и за него 40D или 5D са просто 2 по-добри фотоапарата и това ме навежда на мисълта, че не става въпрос за яснота в закупуването на друга техника, а просто на закупуване на друга техника.

И малко митове и легенди, които трябва да разбулим:
* По-големият сензор не променя DOF-a. Това става само от обективите. Сензорът няма тази способност. Той показва повече от картинката пред очите ти и за да стане нещо еднакво като кадриране с кроп сензор и един и същ обектив, трябва да се приближим. Това прави естествено DOF-а по-плитък. И не защото сензорът е голям, а защото сме се приближили.

* Запазването на фокусно разстояние го прави и кроп сензора. Това е оптична измама, че отрязаната картинка изглежда "по-близка". И двата сензора виждат това, което обективът показва. Единият просто реже.

* Шуменето по-малко е характеристика на поколението сензор, а не толкова на размера на сензора.

Това, че фотографията е идеи и светлина, е така. Това искам да кажа на всички, които си купуват техника. Повечето имат илюзии, че снимките изведнъж ще станат други. А то не е така.



Публикацията е редактирана (03-07-13 21:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Upgrade от 1000Д на ...
Автор: georgioiv   
Дата:   03-07-13 21:44

tzl - недей разбива митове и легенди.. Нека си останат неразбити :)

Това сме го учили тука преди 7-8 години..:) макар ФФ да не бяха така разпространени...

ДОФ не зависи от обектива, а от фокусното му разстояние... Обаче при един и същ обектив и един и същ кадър ДОФ когато снимаме с ФФ е по-плитък, обяснил си защо :)

по втората забележка не позна :) вземи два апарата, ФФ и кроп, снимай с един и същ обектив от едно и също разстояние и пак ела напиши :)

Отговори на това съобщение
 Re: Upgrade от 1000Д на ...
Автор: dimichos   
Дата:   03-07-13 23:51

40d и 5d са едно поколение, разликата според мен е в шумът при по-високо исо, а фф не е манна небесна дето прави снимките арни. Имам 5д2 и 7d,но съм по-склонен да се разделя с 5д-то, дали заради ергономия, алгоритми на измерване или бързина.
Заради по- голямото тегло на тези тела моушън блъра намалява в пъти и може там да е разковничето[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Upgrade от 1000Д на ...
Автор: pachok   
Дата:   04-07-13 02:00

Аз имам и 5D и 1000D. Предпочитам 5D-то, защото ми допадат повече плътността и цветовете, които вади, както и факта, че скъсява разстоянието от което снимам модели в цял ръст. Не мога да кажа, че разликата в изображението е кой знае колко голяма, нито пък тази в шума. tzl е напълно прав, че от съществено значение е поколението на сензора. По-новите матрици стават все по-добри по отношение на шума, така че 5D Mark III със сигурност ще е по-добър от 1000D, по този критерий, но между 5Д1 и 1000Д, няма кой знае каква разлика. Относно фокуса смятам, че 5Д1 е малко по-добър, но при големи разстояния и той дава фира. Другото е по-плиткият ДОФ, който може да ти предложи фулфрейма, спрямо кропа при една и съща бленда, заради по-близкото разстояние до обекта. Така, че ако снимаш портрети определено бих ти препоръчал ФФ, за всичко останало и кропките си вършат чудесна работа. Относно ергономичност и работа с менютата 1000Д-то ми е много по-удобно.

Отговори на това съобщение
 Re: Upgrade от 1000Д на ...
Автор: chefo1979   
Дата:   04-07-13 14:43

5D дава много по-добра картинка дори при равни други условия - фина текстура; "сочност на изображението", както го нарекоха по-горе; много детайл; много по-голяма свобода за постобработка.
5D е по-старо поколение от 40D, но е по-доброто тяло за портрети и пейзажи - за спорт безусловно 40D води.
Поколението на сензора не винаги е водещо - сравнявал съм директно, на едно и също събитие, 5D и 550D - 5D е модел 2005 с процесор DiGiC II, a 550D модел 2010 с процесор DiGiC 4 и според мен 5Д вади перфектни резултати на исо 1600 и с известни уговорки 3200 (шума се чисти прекрасно и много лесно), а лимита на 550Д е исо 800 - нагоре цветният шум е осезаем и не е лесно да се отървеш от него или поне за мен не е лесно. Отделно 5Д вади превъзходен фин детайл, въпреки че е 12МП срещу 18МП на 550Д. Обективите бяха канонски 50/1.4 и 70-200/4Л.

Преди време и аз се чудех между 5Д и 40Д - избрах ФФ и не съжалявах и за миг.

Поздрави и успех!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »