Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon EOS 600D или Nikon D3200
Автор: batmobile   
Дата:   17-06-13 13:37

Моля да ми помогнете с избора на нов (може и употребяван) фотоапарат. Интересувам се основно от мнението ви за апаратите, кой би бил по-подходящ за начинаещ и кой би издържал повече в ръцете на начинаещ.
Благодаря предварително за отговорите и мненията.

 Re: Canon EOS 600D или Nikon D3200
Автор: kvakioh   
Дата:   17-06-13 13:43

A с какви обективи?
Доста често се появяват такива, теми, това е все едно да питате- искам кола, синя, с 5 врати, да не е немска...
Все пак по въпроса- 600Д е мааалко по-добър, защото е мааалко по-висок като клас. Така че по-доброто е 600Д. Говоря с китови 18-55 обективи.
Д3200 също не е лош, малко по-компактен, но по-неясен като управление. Поне от опита ми с двата апарата ми е такова впечатлението.
600д има повече възможности, след употребата на допълнителен софтуер, но това идва след поне 3-4-5 месеца нормална употреба.
А, и както по традиция ее казва- каквото и да изберете, дайте поне 10-20лв за книжка или списание...И четете упътването.
Отидете до магазина и ги пробвайте как са апаратите. Тогава също си решете.
 Re: Canon EOS 600D или Nikon D3200
Автор: batmobile   
Дата:   17-06-13 13:50

Мерси много за бързия отговор. И съжалявам за неконкретното ми задаване на въпроса. А относно обектива, няма значение, стига да има стабилизатор. Благодаря още веднъж и очаквам още мнения.
 Re: Canon EOS 600D или Nikon D3200
Автор: kvakioh   
Дата:   17-06-13 13:55

Щом искате стабилизация само, има и други варианти. Хората спецове ще се обадят, надявам се.
 Re: Canon EOS 600D или Nikon D3200
Автор: baterusi   
Дата:   18-06-13 00:26

аз мисля че няма значение толкова от модела а от този който ги управлява...и двете тела вършат хубава работа с добри стъкла....
 Re: Canon EOS 600D или Nikon D3200
Автор: ivjordan   
Дата:   18-06-13 01:32

Писал съм някъде по темите, но ще се повторя:
Огледално-рефлексният апарат не е просто апарат, а система. Затова и хората по-горе попитаха за обективите.
Безсмислено е да купуваш нещо, ако нямаш идея за развитие към други (различни от китовия) обективи, статив, светкавица и т.н.
Имали сме примери в този форум, при които някой си купува апарат с китов обектив и след два дни пита "това защо няма "зуум",а след още седмица техниката се появява в базара, естествено с големи загуби за продавача.
Така че, нещата трябва да се обмислят в развитие и при предполагаем бюджет за надграждане от порядъка на 3-4-5 хиляди лева. В противен случай, няма смисъл от упражнението.
За конкретния въпрос: Никона, защото предлага повече на по-ниска цена като обективи, но все пак, въпрос на вкус.
 Re: Canon EOS 600D или Nikon D3200
Автор: BonoVox   
Дата:   18-06-13 07:22

Canon EOS 600D или Nikon D3200?

Sony A57![cool]
Може да си затвориш темата, въпросът е приключен. [smile]
 Re: Canon EOS 600D или Nikon D3200
Автор: batmobile   
Дата:   18-06-13 10:48

Благодаря много на всички. А относно развитието, определено ще има такова.
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.