Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос към птичарите
Автор: degner   
Дата:   11-05-13 08:17

Моля съфорумците вещи във фотографията на пернати да споделят частица от познанията с един невежа в тази област. Интересува ме какъв вид е птичето на снимката. Питам просто за да си познавам съседите:)
Благодаря!
https://photo-forum.net/i/1726467


 Re: Въпрос към птичарите
Автор: degner   
Дата:   11-05-13 08:26


https://photo-forum.net/static/site_pics/197/1368249187_1105.jpg



 Re: Въпрос към птичарите
Автор: h_bio   
Дата:   11-05-13 09:44

Прилича на чучулига.
 Re: Въпрос към птичарите
Автор: degner   
Дата:   11-05-13 13:39

Това не се връзва с представата ми, наложена от песничката "Сладкопойна чучулига", защото тази птичка издава само кратки звуци: нещо като "чък-чък".
Нека поясня също, че пилето е приблизително с големината на врабче и на опашката има керемидено кафяво и черно.
Интересно е и че, когато е кацнало, опашката му трепка нагоре-надолу.



Публикацията е редактирана (11-05-13 13:47)
 Re: Въпрос към птичарите
Автор: Georgi_Kocakov   
Дата:   11-05-13 14:00

Заснел си "домашна червеноопашка", женски екземпляр в момент на изхвърляне на екскрементална капсула почиствайки гнездото. Съдейки по размера и смятам , че малките са на около 8-9 дни. Съдържанието е изтекло, вероятно в безпокойството си птицата се е задържала твърде дълго с нея, принципно излитат директно от гнездото изхвърляйки боклука.Съпругът и е по атрактивен, оцветен тъмнографитено до антрацитеночерно и с по- ярки цветове на опашката. Когато издават звука , който споменаваш птиците се тръскат с леко приклякане. Чудесни птици са...., радвай им се от далече.[smilie3] [smilie24]
 Re: Въпрос към птичарите
Автор: degner   
Дата:   11-05-13 22:51

@ Georgi_Kocakov
Аз не можах да различа мъжката от женската.
В случая майката държи в човката си някаква храна - на мен ми прилича на ларва.
По принцип имах някаква представа как може да става храненето на потомството, макар и да не подозирах какви огромни количества насекоми поглъщат, но решението на въпроса с памперсите беше голяма изненада!
Освен това малките бяха издокарани в страхотни полуафро прически:)))

https://photo-forum.net/static/site_pics/197/1368301696_110501.jpg



https://photo-forum.net/static/site_pics/197/1368301740_110502.jpg

 Re: Въпрос към птичарите
Автор: Georgi_Kocakov   
Дата:   11-05-13 23:43

Да малките са пленителни с изгледа си. Бих те посъветвал да отделиш време и да ги наблюдаваш, ще научиш неща , които не си и подозирал.Интереса ти е обнадеждаващ знак , че все още съществуват хора, които могат да ангажират вниманието си с неща извън сферата на емпиричните потребности.Съвета ми е да продължиш темата с наблюденията си по две причини. Първата е , че на всички ни ще е интересно, а втората , че даваш отличен пример за естествен познавателен изследователски рефлекс- един от най - важните фактори да разберем и опазим обкръжаващата ни природа.Желая успех![smilie24]

"Не мога да проумея , защо всеки джентълмен не е орнитолог!?"
Чарлз Дарвин[smile] [smile]



Публикацията е редактирана (11-05-13 23:45)
 Re: Въпрос към птичарите
Автор: Доминатор   
Дата:   12-05-13 00:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Въпрос към птичарите
Автор: Georgi_Kocakov   
Дата:   12-05-13 10:57

Доминаторе, твоето изказване е доста ярък пример за верността на собственият ти цитат. Мъжкият обаче не винаги е ясно отличим от женската за "неопитно" око, но ти няма как да знаеш това. При някои индивиди, дори бялото петънце е трудно забележимо.Ако самият ти наистина имаше естествен интерес, като този , който е проявил човека, нямаше да се налага да страдаш от собствените си малформации така драматично.[smilie5]Съветът ми е да концентрираш аругантната си неадекватност върху мен, забавлявайки ме и да оставиш темата нео--ана за да си хортуваме благо тук, ако ти е възможно естествено.[smile]
 Re: Въпрос към птичарите
Автор: tyunkata   
Дата:   14-05-13 09:32

Georgi_Kocakov [cool] [smilie24]

 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.