Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 CANON EOS 600 въпрос
Автор: lordofdark   
Дата:   17-05-13 00:16

Здравейте! Попадна ми това чудо CANON EOS 600 с лента а не дигитален. Та въпроса ми е как снима? Има 2 обектива 28мм и 50 мм кой е подходящ за любителски снимки? Не съм никак запознат с фотографията нов съм а фотото ми изпадна от поднат подарък и се чудя да се занимавам ли с купуване на ленти, проявяване и тн. изобщо бива ли го този апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 600 въпрос
Автор: bozo   
Дата:   17-05-13 00:27

Продавай тялото и обективите и си купи читава сапунерка...

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 600 въпрос
Автор: lordofdark   
Дата:   17-05-13 00:32

Имам Fuji S5700 сапунерка и съм доволен от ней. Въпроса е да го го ползвам ли този канон или не си струва? И за колко мога да продам тялото и обективите?

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 600 въпрос
Автор: pefoto01   
Дата:   17-05-13 00:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 600 въпрос
Автор: ivanatora   
Дата:   17-05-13 08:51

Изщракай 2 ленти и сам ще разбереш бива ли го и дали си струва да се занимаваш.
Проявяването - в някои фото студиа проявяват.

Имах точно този EOS 600 за малко - доста е читав. На мен досега с лентите беше ограничен със Смена 8М и Скина :) EOS-а има разни благи фийчъри от рода на сам да си пренавива лентата или сам да разпознава ISO-то на филма. При мен първия шок от него беше че не можах даже да го включа [smilie5] Няма ON/OFF бутон, а това става директно от селектора на режимите.

В нета бях намирал manual, в който са обяснени всички неща.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 600 въпрос
Автор: lordofdark   
Дата:   17-05-13 11:11

Още един тъп въпрос къде мога да попрочета малко информация за обективите и каква е разликата в обективите?
В смисъл за каква мога да ползвам този 28 и за какво 50 мм
Видях къде е батерията, но няма батерия, няма и зарядно. Стува ли си да инвестирам в батерия и зарядно?

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 600 въпрос
Автор: chrisnoch   
Дата:   17-05-13 14:54

lordofdark,
Според мен няма смисъл да инвестирате в каквото и да било за CANON EOS 600, както и за всеки лентов апарат. Те са за професионалисти-маниаци, а Вие сте съвсем бос във фотографията - няма смисъл да откривате топлата вода!
За ФФ (fill frame) 28 мм е прилично широк пейзажен обектив, а 50 мм - нормален, който може да Ви свърши работа за някакви портрети и за куп други неща, но иначе се води "универсален" (т.е. ни рак, ни риба).
Ако искате тепърва да се занимавате с фотография, малко Ви е късно да се заигравате с аналогова техника.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 600 въпрос
Автор: quazimodo   
Дата:   17-05-13 15:10

Хайде и едно контрамнение. За начално запознаване с устройство и действие на фотоапарата е добър набор. По съвременните китаци няма кьорава скала, да не говорим за скала за дълбочина на рязкоизобразено пространство. А възрастта определено не е порок. Важно е желанието за научаване на нещо ново[smilie24] [beer]!

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 600 въпрос
Автор: ivanatora   
Дата:   17-05-13 15:19

Е то голямата инвестиция в батерия и зарядно. Взимаш си една обикновена от техномаркет и ще те изкара доста време и без зарядно.

Имаш техниката. Вземи си 2 ленти, изщракай едната с единия обектив, другата с другия и тогава си реши какво искаш да го правиш.

Реалната инвестиция натам са ти лентите, проявяването и сканирането, които като цена и качество варират от студио до студио.



Публикацията е редактирана (17-05-13 15:19)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 600 въпрос
Автор: lordofdark   
Дата:   17-05-13 15:57

Намирането на батерия се оказа малко трудно обиколих целия град. Намерих все пак де. Принципно имам едно Fuji s5700 с което си снимам и съм доволен. Иначе за канона взех лента батерия и снима, но все пак мисля, че това не е апарат за мен и мисля да го продам.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 600 въпрос
Автор: BOZO   
Дата:   17-05-13 15:58

Да, и всичкото това, при условие, че тялото и обективите са наред...

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 600 въпрос
Автор: pefoto01   
Дата:   17-05-13 17:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 600 въпрос
Автор: lordofdark   
Дата:   17-05-13 17:54

Снимането ми е хоби и както казах имам Fuji s5700 от който съм много доволен. Някак не ми е удобно да отида някъде за 2-3 дни и да нося 20 ленти с мен за да си направя 100 снимки. Апарата е хубав и всичко му е наред, но просто не е за мен. Ако има ленти за по 100 снимки лентата не бих го продал.
Обичам да карам колело и да спирам и да снимам, но това с 36 пози на лента е меко казано неудобно. 5 кинта за лента, 15 за батерия, 5 лв. за проявяване и още 5-10 за сканиране на снимките? Като може просто да си сложа картата от фуджито на компютъра и да сваля 400 снимки които съм нащракал ми се вижда по-лесно. Апарате е добър, но както казах просто не е за мен. На човек който разбира от фотография ще му е къде къде по полезно да снима с такъв апарат и обективи.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »