Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 На път съм да градя система !
Автор: tNd   
Дата:   08-04-13 12:53

Здравейте ,

Измина доста време от както продадох старите се чарколаци и след новият автомобил дойде време отново , да се върна към старото хоби . Сега обаче съм пред дилема и тя е следната :

40D ~ 550D

и относно обективите :

85 1.8 ~ 50 1.4

Като до преди 30 мин. бях с идеята да прекратя спора с 17-55 2.8 , но прочетох болезнена статия за ужасното боке въпреки остротата .

П.П. За да намаля спама до умерени граници малко разяснение :

Търся обективи с приятен рисунак при отворена бленда и до някъде с общо приложение . Относно телата дилемата ми е в издръжливостта на 550d иначе предимствата му са ясни . [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: На път съм да градя система !
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   08-04-13 12:55

За мен кропнат сензор в голяма тухла няма смисъл вече. И аз разпродадох старите чаркалаци и си взех един некс 6 с 35/1.8 50/1.8 и китовият- ясен.
И ми е супер леко, че аман от буркани и тухли[smilie18].
Ако ще е голяма тухла, поне да има за какво- фулфрейм[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: На път съм да градя система !
Автор: kvakioh   
Дата:   08-04-13 13:02

Няма как да стане 17-55, колкото и да е добър и оптически и механично да прави по-добро боке от твърд обектив. Иначе е много добра идея 17-55. Плюс 1-2 твърди.
40Д- и 85/1.8 за навън, иначе като странно,но добро предложение бих дал 50/2.5 макро, две в едно. Ползвал съм го доста, приятен е, почти универсален.
За съжаление, за разлика от Никон, Канон предлагат евтино и да го нарека дори смешно предложение с 50/1.8, пластмасарийка. Иначе 50/1.4 и той не е кой знае какво като конструкция, но предлага много повече, но за много по-висока цена.

Отговори на това съобщение
 Re: На път съм да градя система !
Автор: sirkhann   
Дата:   08-04-13 13:08

"Автор: kvakioh
Дата: 08-04-13 13:02

Няма как да стане 17-55, колкото и да е добър и оптически и механично да прави по-добро боке от твърд обектив."


Защото? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: На път съм да градя система !
Автор: kvakioh   
Дата:   08-04-13 13:37

Не съм длъжен да обяснявам доказани факти. Зуум обектив няма как да извади по-добро боке от твърд. Тествано, но непускано тук във форума. И с Канон и с Никон.

Отговори на това съобщение
 Re: На път съм да градя система !
Автор: Батко   
Дата:   08-04-13 13:38

!?! но прочетох болезнена статия за ужасното боке въпреки остротата !?!

Ти на статии ли вярваш или на себе си?

Какво не ти харесва в бокето ?


https://photo-forum.net/static/forum/2013-04/lpog6341.JPG


http://images.photozone.de/8Reviews/lenses/canon_1755_28/samples/_MG_4695-01.jpg




Препоръчвам 17-55, НО: внимавай много, защото Canon 550D няма калибрация, а 17-55 има доста плитък DOF, та да няма въпроси: "Къде ми е фокуса" ?

То същото важи и за 50/1.4 и 85/1.8 ...

Имай го това предвид и помисли за тяло 50D или най-добре 7D, ако ще е кроп!


Отговори на това съобщение
 Re: На път съм да градя система !
Автор: kvakioh   
Дата:   08-04-13 13:42

Не е зле бокето, 17-55 е универсалния за кроп топ обектив от Канон. Все пак, твърдите са по-добре. Но пък неудобството при смяна в повечето случаи тежи.

Отговори на това съобщение
 Re: На път съм да градя система !
Автор: sirkhann   
Дата:   08-04-13 13:46

Автор: kvakioh
Дата: 08-04-13 13:37

Не съм длъжен да обяснявам доказани факти.


Дай доказателството тогава

Отговори на това съобщение
 Re: На път съм да градя система !
Автор: chrisnoch   
Дата:   08-04-13 13:46

Защото всеки вариообектив е някакъв компромис спрямо твърдите стъкла. Няма как в една оптичска конструкция да се съберат най-добрите характеристики и на 18 мм, и на 55 мм праймове (напромер). Ако в центъра е много остър, то по краищата ще "маже". Ако на 55 мм почти няма хроматични аберации, то на 18 мм ще има бол, както и обратното. Ако има прилично боке, то на напълно отворена бленда ще е "мек" и т.н. и т.н. Няма безплатен обяд - по-голямата универсалност се заплаща с по-средновати оптични характеристики.

Отговори на това съобщение
 Re: На път съм да градя система !
Автор: Canon   
Дата:   08-04-13 13:48

Бокето на 17-55 е неутрално, а оценката ужасно или прекрасно са относителни.
По-спорния въпрос е дали основния обект в един кадър е бокето и трябва ли такава тежест да му се придава.

Отговори на това съобщение
 Re: На път съм да градя система !
Автор: chrisnoch   
Дата:   08-04-13 13:56

sirkhann,
Никой не е длъжен да ти доказва каквото и да било! Тук всички изразяваме лично мнение, не пишем теореми. Ако не схващаш разликата между твърдите и варио обективите и всичките последици от особеностите на оптичната конструкция, значи не си дорасъл за това. Недей да тропаш с краче и да искаш доказателства за неща, които няма как да проумееш! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: На път съм да градя система !
Автор: sirkhann   
Дата:   08-04-13 13:59

Добре, де, нали сте експерти и затова сме форум. Обяснете ми кои са тия обективи, кои са тия компромиси. Щото тук не се коментират оптически схеми, а директни генерални изводи [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: На път съм да градя система !
Автор: kvakioh   
Дата:   08-04-13 14:01

Няма смисъл да се обяснява каквото и да било на изявени неспособни да четат нещо освен ревюта хора. Още повече и без голям опит със системи, снимане, апарати, обективи в големи количества...
Според мен системата на автора се гради около 40д, 17-55/2.8 и след това някакви други обективи, основно твърди. Тялото и обективът ще стигнат за доста дълго време.

Отговори на това съобщение
 Re: На път съм да градя система !
Автор: sirkhann   
Дата:   08-04-13 14:04

Не можеш да говориш така във форум, който се чете от хиляди хора. Мислиш си, че знаеш всичко и си някакъв авторитет. Щом е така, говори с примери и аргументи, а не на принципа "щото много знам". Ти си този, който във всяка тема взема дейно участие. Дай сега да видим на какво се опират тия приказки, които ги ръсиш.

Отговори на това съобщение
 Re: На път съм да градя система !
Автор: ilcoin   
Дата:   08-04-13 14:06

Докато другите спорят, а ти се чудиш 50 или 85 един съвет от мен. Каквото и да си избереш, направи така че да имаш китак. Едно средно варио винаги е от полза, а за екскурзии и семейни снимки си е направо незаменим

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: На път съм да градя система !
Автор: kvakioh   
Дата:   08-04-13 14:12

Във всяка тема няма как да мога да участвам, защото нямам най-малкото техническата възможност. Не бих и го направил.
Изявявам мнение в темите за Канон и Никон по които имам реален поглед чрез лично тестване, след четенето на достатъчно литература и чрез опита и на други хора, които имат, са имали същите проблеми, решения, дилеми и т.н. Също така и чрез опита на достатъчното професионалисти, запалени аматьори и други ползватели на съответните системи.
Също така, не съм длъжен да отговарям само на единствения чист тотален спамер, който се заяжда непрекъснато.



Публикацията е редактирана (08-04-13 14:17)

Отговори на това съобщение
 Re: На път съм да градя система !
Автор: sirkhann   
Дата:   08-04-13 14:16

Аз по-голям спамър от теб не познавам.

Кажи сега за кои обективи говориш, защото да сравняваш генерално твърд срещу варио е най-малкото смешно. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: На път съм да градя система !
Автор: sirkhann   
Дата:   08-04-13 14:25

Освен това си редактираш мненията непрекъснато, което е много показателно.

И не разбрах, след като имаш опит само с Никон и Канон, как така направи извод, че всички твърди обективи са с по-добро боке от всички варио обективи? [smilie11]

Когато човек защитава научен труд, например, публикува своето изследване, суровите данни и методологията за интерпретирането им. При теб такова нещо не се наблюдава. Само претенции, с които даваш съвети на хората какво да си купят. Малко безотговорно ми се вижда. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: На път съм да градя система !
Автор: chrisnoch   
Дата:   08-04-13 14:26

sirkhann,
Ниакк не е смешно! Между твърдите и варио обективите има ГЕНЕРАЛНА разлика. Прочети няколко книжки, поразрови се из нета, после "пощракай" малко и си разгледай снимките, пък тогава давай квалификации кое е смешно и кое - не!

Отговори на това съобщение
 Re: На път съм да градя система !
Автор: sirkhann   
Дата:   08-04-13 14:28

Добре. Дай референция към тия книжки, цитати, снимки. Сложи всички варио обективи до всички твърди обективи, направи разбор и кажи кое е това обективно обстоятелство, което да прави едно боке по-лошо от друго. Щото аз знам, че има твърди обективи с доста отвратително боке. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: На път съм да градя система !
Автор: kvakioh   
Дата:   08-04-13 14:44

A на какво се градят твоите знания?
Аз лично си редактирам мненията, защото виждам недостатъците си. Най-малкото изказвам мнение, което има основа, а не дразня с тях.
Не генерализирам за всички зуум и за всички твърди.
Повече не виждам смисъл да пиша за един единствен спамер, написал го дори в профила си. Имам достатъчно опит с повечето масови обективи и за двете системи. Работя и контактувам с реални хора и потребители и на двете системи. Пиша само за това, което знам. Не пиша за Сони, мони, некс, мекс и т.н.
За да си редактирам правилно изказването,все пак по темата:
Система според мен значи тяло, апарат и няколко обектива, с които се покриват най-малко общите понятия за снимки/кадри, а именно- пейзаж, портрет, събитие, животни, макро. Това не излиза никак евтино, в добавка има чанта, карти памет, филтри, статив и разни др. добавки.
Като начално и приятно решение 40д и 17-55 е доста добре. 550Д няма да даде толкова, единствено като предимство е, че снима видео.



Публикацията е редактирана (08-04-13 14:49)

Отговори на това съобщение
 Re: На път съм да градя система !
Автор: sirkhann   
Дата:   08-04-13 14:48

Не, пич, ти генерализираш, че няма как даден варио обектив да извади по-добро боке от който и да е било твърд обектив. [smilie3] Иначе си говори с реални хора и си разказвайте рибарски истории, които нямат нищо общо с действителността.

Реално ти не посочи НИТО ЕДИН ФАКТ и аргумент в подкрепа на твоето твърдение, само някакви твърдения за собствените ти качества и опит, които в никакъв случай не са изчерпателни, тъй като се опират, както казваш ти, на две конкретни марки.

Наистина е безпредметно да говориш повече, защото не можеш да застанеш с ФАКТИ зад думите си.

Отговори на това съобщение
 Re: На път съм да градя система !
Автор: sirkhann   
Дата:   08-04-13 14:56

Пак си редактира мнението [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: На път съм да градя система !
Автор: kvakioh   
Дата:   08-04-13 14:56

ДА, твърдя го, факт е, както че водата е мокра, че 17-55 няма как да извади по-добро боке от 50/1.8, 50/1.4, 35/2 и който и да е в диапазона твърд обектив. Не са нужни някакви доказателства, че е така.
Ако това те дразни и не ти харесва, че просто си имам възможностите и че мога да пиша в някои теми, няма нужда да го изказваш тук. А и го написаха вече защо е така за зуум обективите.

Отговори на това съобщение
 Re: На път съм да градя система !
Автор: sirkhann   
Дата:   08-04-13 15:08

[smilie18]

Кое ме дразни, че ходиш в МакДоналдс да коментираш фотография с приятели кой какъв обектив е видял в интернет?

Че не можеш да си прочетеш мнението, преди да натиснеш бутон "публикувай"?

Че вместо да се извиниш, си редактираш мненията, за да си прикриеш следите и се отмяташ от това, което си казал?

Че не посочваш нито един конкретен факт, че си извърташ думите и че даваш нелепи примери, които в никакъв случай не са изчерпателни. Най-малкото 35/2 и една камара широкоъгълни обективи имат не по-малко грозно боке от 17-55 и причината за ъгловатото боке на 17-55 е заради това, че е широкоъгълен, а не защото е варио. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »