Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за покупка на видеокамера
Автор: dodo2000   
Дата:   08-04-13 12:04

Здравейте. Първо се извинявам, ако темата не е в правилния раздел на форума. Необходим ми е съвет за покупка на видеокамера за заснемане на различни тържества, семинари, събития на открито и закрито. Ще търся нещо втора употреба но съм малко объркан какво да изебра от различните видове камери, но не като марка а като технология на снимане и запис. Трябва ми нещо не много скъпо - до 1000 лв да речем, да е HD, с възможност да снима добре на по-тъмно и видеото да може да се обработва след това без проблем с Вегас или Премиер. Имам и някои други неясноти относто форматите на запис, но затова ще питам по нататъка.
Благодаря предварително на отговорилите.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на видеокамера
Автор: mORAK   
Дата:   08-04-13 12:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на видеокамера
Автор: dodo2000   
Дата:   08-04-13 14:04

По принцип съм склонен и на нещо по скромно, стига да ми върши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на видеокамера
Автор: w3q_y2y   
Дата:   08-04-13 15:01

За "втора ръка" видеокамера (не DSLR) и 1000 лв. бюджет можеш да си намериш предостатъчно модели, които отговарят на изискванията ти. Аз лично бих ти препоръчал средните модели от Canon-ските серии, които вървят по 1000-1500 лв. (нови). Втора ръка можеш да ги намериш за под 1000 лв. и да си предоволен от качеството...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на видеокамера
Автор: chrisnoch   
Дата:   08-04-13 15:04

dodo2000,
Не се впечатлявай от злобарите тук - те само се заяждат, но зъбките им отдавна са избити и не могат да хапят.[smile]
Ако целта ти е полупрофесиионално качество и лесна обработка след това, значи съм те разбрал правилно. Ако не съм - това е друг разговор.
Препоръчвам:
- Съвременна CMOS камера. Бюджетът май няма да ти стигне за 3MOS (с три сензора вместо един), но се огледай в предложенията "втора ръка", може и да имаш късмет.
- Запис на SD карта. Касетките с лента са отживелица, много трудно се намират читави, а и прехвърлянето на материала в компютър (за монтаж) е доста по-сложно.
- Компресиране на записа с H.264 кодек - контейнер ".mov" (QuickTime) или "mts" (AVCHD). Последните версии на Sony Vegas и Adobe Premiere се справят добре и с двете версии.
- Сравнително светлосилна оптика с 10-12х вариообектив с оптична стабилизация. Зум с по-висока кратност не ти трябва - компромисът с качеството на оптиката става вече твърде голям.
- Canon, Sony, Panasonic, че и JVC и Samsung предлагат модели с почти еднакво качество и функционалност в един и съши ценови диапазон. Ако си се спрял на конкретни модели - дай да ги обсъдим.

Ако вече имаш DSLR/T, купен през последните 1-2 години, той може да ти свърши не по-лоша, ако не и по-добра работа. Същото важи и за някои суперзум, че и компактни модели. Дай малко информация, ако разполагаш с такава техника - може да не се наложи да си купуваш камера.

Успех! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на видеокамера
Автор: mORAK   
Дата:   09-04-13 08:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на видеокамера
Автор: w3q_y2y   
Дата:   10-04-13 15:54

Не знам дали човека си следи темата изобщо, но както казах, до 1000 лв. може да се намерят доста сносни модели втора ръка.
След бърз брауз из продавалника попаднах на 3 Canon-ки, които си струват (нямам идея дали може да се пускат линкове тук, за това само моделите пускам, пък dodo лесно може да ги намери с търсене)

Canon HF S210+аксесоари = 750лв (650лв. е само камерата)
Canon HG20 - 740лв.
CANON HF200 - 600лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на видеокамера
Автор: ANONIMNIQ   
Дата:   10-04-13 16:32

Можете да погледнете и моята обява тук в базара. Продавам една от горепосочените модели от w3q_y2y на по-ниска цена и с екстри.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »