Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Yongnuo yn-468 II Мнения
Автор: Sarolov   
Дата:   26-02-13 16:43

Здравейте отново колеги,

Преди време бях пуснал тема за светкавица, след дълго се спрях на Yongnuo yn-468 II .

Та въпроса ми е вие ползвали ли сте такава светкавица и какви са мненията ви за йонгнуо-то ?


Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo yn-468 II Мнения
Автор: batzeto   
Дата:   26-02-13 18:23

Колега, наскоро (преди празниците) бях пред дилемата за избор на мигалка. Още не съм взел такава, поради липса на излишни финанси, но мога да кажа, че си изградих мнение за тоя клас светкавици. Видях и сравнявах на живо, както и прочетох много мнения както тук, така и в чуждите сайтове.
Имам няколко лични препоръки, които ще споделя и с теб:
Ако ще е китайска и ти си в България - по-добре си я вземи от тук с гаранция! Да - разлика в цената има, но покупка от ebay крие своите рискове, макар да е нова такава! Говоря за светкавица - за тяло или обектив не съм толкова консервативен, че дори обратното!
Ако ще е втора употреба - само от доверен твой човек, приятел, на когото може да се има доверие. В другия случай - пак риск и то не малък, защото нито ще знаеш как е експлоатирана светкавичката, нито как сработва с тялото ти, нито на колко мигвания и дали не е време за смяна на лампата...
Сега конкретно - за този YN-468 II имам много добри впечатления, той реално е същия като YN-467 II, само, че със заден дисплей - екстра от която, абе от полза си е, особено в тъмното, както и при ръчен режим, но пък не всеки има нужда от дисплей ;)
От друга страна, ако хванеш в ръка 468 II и 565EX, ще забравиш за първата моментално! Освен, че втората е със значително по-добри характеристики, и като изработка, и като усещане, и като всичко - ще пожелаеш нея! Пълно копие е на най-известната и използвана Канон-ска светкавица, а отгоре на всичко не и отстъпва по нищо! Има антифенове на китайското, но щом питаш - едва ли си от тях и със сигурност за тези пари - избора си заслужава!
За първите Yongnuo има по-лоши отзиви, но вторите и ЕХ версиите са значително подобрени и безпроблемни! Има хора с горчив опит от тях разбира се, но обикновенно става въпрос за покупка на старо от ebay или на някоя от по-старите версии. Аз лично смятам, че сегашните съвременни варианти на тези светки са изключително атрактивни заради цената си, а в същото време по нищо не отстъпват на другите производители. Ествествено, ако парите не са фактор, най-добрия избор за първа и основна светкавица е оригинална такава от самия прозиводител Canon/Nikon и т.н., че и на старо дори излизат от вр. на време добри оферти, но това в случай, че не те притеснява покупката на втора употреба и както казах - парите не са фактор, но то ако е така - направо нова!

Последно не искам да те обърквам допълнително, защото много мразя така да питам за нещо конкретно, а да ми предлагат от пиле мляко, а и доколкото разбрах и сам си разбрал, че освен по-евтините китайски алтернативи има и други такива, на подобна цена с произход Япония или Германия, ако това е важно за теб, например Sigma EF-610, Nissin Di622 Mark II или Metz 36 AF-5 или 44 AF-1.

Горе долу за тези пари това май са най-използваните алтернативи на оригиналните системни флашки, така, че избора е твой.
И накрая не забравяй, че тук също важи простото правило - получаваш толкова, за колкото плащаш! Успех!



Публикацията е редактирана (26-02-13 18:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo yn-468 II Мнения
Автор: tttodorov   
Дата:   04-03-13 00:54

Еденицата се справя много добре на Никон д5100 , много съм доволен от нея .
Взимай смело :)

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo yn-468 II Мнения
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   04-03-13 00:56

6+

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo yn-468 II Мнения
Автор: showtime   
Дата:   04-03-13 01:00

Ако ще си светиш в тъмното - става. За всичко друго има Mastercard!

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo yn-468 II Мнения
Автор: Sarolov   
Дата:   08-03-13 11:54

Благодаря за изчерпателното обяснение, batzeto! Благодаря за мненията и на останалите !
Извинявам се за късния отговор, но имах лек проблем и не можех да влизам във форума. Значи мога спокойно да си купя едно ун-468II. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo yn-468 II Мнения
Автор: dfxos   
Дата:   08-03-13 12:05

Аз имам същата, без проблеми се представя ТТЛ-а при Никон, за Канон незнам как е, като цяло никакви проблеми, но си вземи II версия, понеже е с метално краче, по-добър сензор за автофокуса (лазер) и капачето за батериите е по-удобно поне за мен. Аз си я купих от ибей за 120лв, без проблем дойде, нямаше даже допълнителни такси като мито и ддс.

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo yn-468 II Мнения
Автор: Sarolov   
Дата:   09-03-13 10:10

dfxos, един приятел си взе и той от ибея такова йонгнуо, супер е. Пробвах го с моя Канон и се сработват доста добре. Значи да я пускам от ибей..

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo yn-468 II Мнения
Автор: dfxos   
Дата:   09-03-13 17:21

Ето от кой продавач си я купих аз и пристигна сравнително бързо (седмица и половина) можеш да му разглеждаш всички стоки : ebay

Вмомента гледам тази е 88$ с фрий шипинг, демек около 135лв.



Публикацията е редактирана (09-03-13 17:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo yn-468 II Мнения
Автор: Sarolov   
Дата:   09-03-13 21:15

Демек я поръчвам!!

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo yn-468 II Мнения
Автор: IshootPeople   
Дата:   09-03-13 22:26

Поръчвай без да се замисляш светкавиците са добри даже учудващо добри за китайски не миришат на Китай :) аз имам няколко такива и съм много доволен ...Пластмасата си е яка и общо взето като качество на изработка са перфектни .Аз ги ползвам за светене в студио с чадъри и до сега не съм имал ядове.

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo yn-468 II Мнения
Автор: Marillion   
Дата:   09-03-13 23:42

Имам няколко светкавици Yongnuo, които полвам със синхронизатори.
Преди да си купя такива светкавици се бях наслушал на мнения, как за нищо не ставали, колко дефектни били и колко много батерии ще ми трябват, защото харчели ток - оказа се, че нямам нито един от изброените проблеми с тях.

Имам и Yongnuo yn-468 II и съм доста доволен от нея. Взех я от България, заради гаранцията. Беше по-скъпа с около 60 лв. от тези в Ebay.
Има си своите недостатъци, но не е болка за умиране. ТТЛ-то си работи (канон). Ползвам я любителски и за това не мога да кажа как ще се държи на по-сериозно натоварване.
Имам 1-2 сватби на приятели снимани с нея и доста детски рожденни дни. Дрази ме само, че често заспива - може някаква настройка да съм бутнал.

За тия пари изобщо не се замисляй. Купи си хубави батерии и си я ползвай със здраве.

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo yn-468 II Мнения
Автор: dfxos   
Дата:   10-03-13 00:42

Да, ако искаш гаранция можеш да си я поръчаш и от БГ само че вместо 135, ще платиш 250лв

https://www.bviphotovideo.com/public/index.php?page=catalog&productid=558




Публикацията е редактирана (10-03-13 00:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo yn-468 II Мнения
Автор: hotsnail   
Дата:   10-03-13 01:17

има я на 135 лева и в БГ

Ако ти се мъчи поръчвай от ибей или dx.com ще дойде по-евтино. Ама ако не ти се рискува разходка до митницата има хора дето вече са я внесли

Аз съм фен на YongNuo Speedlite YN-560 II. Много по-добра ръчна светкавица е - по-мощна, по-ново управление, има и стробо режим.



Публикацията е редактирана (10-03-13 01:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo yn-468 II Мнения
Автор: klez   
Дата:   10-03-13 09:22

hotsnail, тая която си показал не е 468 а 460

Аз лично съм си купувал от ибей:

YN-468
YN-460
YN-560

И за 3те мога да кажа само положителни неща.

560-тката изглежда по-масивна обаче имаше един лек луфт на подвижната глава който нещо не ме кефи, но това по никакъв начин не и пречи на работата. Може би съм уцелил кофти бройка.

Иначе за парите си наистина нямат алтернатива.

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo yn-468 II Мнения
Автор: hotsnail   
Дата:   10-03-13 09:32

да вярно тука сте фенове на ТТЛ... ок извинявам се. Мен и през акъла не ми минава да видя ТТЛ светкавица вече.

За какво ги ползвате? Снимки на някакви събития ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo yn-468 II Мнения
Автор: tvk75   
Дата:   10-03-13 10:52

какво пък пречи ТТЛ-а [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo yn-468 II Мнения
Автор: dfxos   
Дата:   10-03-13 12:43

сватби, дискотеки разни такива, удобно си е да ти кажа

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo yn-468 II Мнения
Автор: Батко   
Дата:   11-03-13 15:23

TTL-а го ползвам да си настройвам отдалечено параметрите на светкавицата, включена в режим 'M', когато сниманият обект се намира на 1-5-20м от мен [smile].
Адски полезен е!

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo yn-468 II Мнения
Автор: uzsree   
Дата:   12-03-13 08:57

От около седмица снимам с Yongnuo yn-468 II на Никон Д7000. Справя се отлично и мога само да я препоръчам. Много лесно и интуитивно управление. Снимам в ТТЛ или slave.
Това ми е първата външна светкавица и имам два въпроса към хората с повече опит. Нядявам се, че отговорите ще помогнат и на другите, които се интересуват от тази светкавица.

1/. Когато светкавицта е монтирана на тялото, но е ИЗКЛЮЧЕНА, апарата не отчита това, че всъщност няма светкавица и си изчислява снимката, все едно че ще има светкавица. Това е малко неудобно, ако между сними със светкавица искам да няправя няколко кадъра на естествена светлина. За да стане това реално трябва да се свали светкавицата от тялото и после пак да се монтира. Това нормално ли е?

2/. Втория въпрос е относно бутоните [+] [-] EV на самата светкавица. Както казах снимам в ТТЛ и според упътването "under TTL mode, the exposure compensation can be adjusted through this button". Когато използвам тази функция тялото не приема и не променя настройката си за +/- EV и сътветно трябва да ги нагласям от апарата. Можете ли да споделите дали това е нормално? В ръчен чежим светкавицата нормално си променя силата от [+] [-] бутоните.


Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo yn-468 II Мнения
Автор: Sarolov   
Дата:   13-03-13 14:51

Ще я поръчам, достатъчно положителни мнения чух за нея!:) Благодаря на всички дали своето мнение !!! [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo yn-468 II Мнения
Автор: insofia.net   
Дата:   13-03-13 15:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »