Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Почиствате ли си огледалата?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   11-03-13 10:33

Вчера в едно кафе гледам един снимач от протестите се настани на масата до нас, извади си обективите, един ленс-пен, спрейче, духалка и си почисти лещите. Интересното беше, че след като приключи с обективите, напръска микрофибърна кърпичка и почна да чисти огледалото с нея [smilie10]
без да ползва духалка, с четката попочисти огледалото и след това с кърпичката и показалеца почна да търка по него.
Освен че обстановката (кафе) със сигурност не е най-подходящата да си чистиш техниката, не е ли опасно да четкаш с четката (с твърдите косми на ленс-пен) огледалото и след това да търкаш с пръст и напоена със спрей за почистване микрофибърна кърпичка?
Преди време имаше подобна тема, но в нея се засягаше чистенето на огледалото на АФ, тук може да оставите по едно мнение/съвет за начина, по който почиствате огледалото. На старото тяло използвах една много мека и плоска четка, с която от време на време го попочиствах, като преди това обръщах тялото и с духалката му удрях 1-2 духания, но с кърпичка по огледалото не съм мацал...

Отговори на това съобщение
 Re: Почиствате ли си огледалата?
Автор: Krassy   
Дата:   11-03-13 10:37

Огледалото не влияе на качеството на заснетият кадър...
Почистването е на твоя отговорност и може да се ползва и прашно.
Мисля, че може да се почиства съвсем леко, за да не падне полу/огледалният слой.
Как... не си спомням.

Отговори на това съобщение
 Re: Почиствате ли си огледалата?
Автор: kvakioh   
Дата:   11-03-13 10:39

Чисти се всичко вътре...при мен се събира незнайно защо много прах по фокусния екран. И се чисти трудно.

Отговори на това съобщение
 Re: Почиствате ли си огледалата?
Автор: sirkhann   
Дата:   11-03-13 10:41

Незнайно защо -> статично електричество ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Почиствате ли си огледалата?
Автор: nemchev   
Дата:   11-03-13 10:46

Последните 4 години не съм го чистил. И матрицата не съм чистил. Оставил съм активна опцията да се чисти при включване и изключване. Има няколко прашинки ма не е болка за умиране за сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Почиствате ли си огледалата?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   11-03-13 10:47

Нормално, че дори да се надере, няма да оказва влияние на нищо, въпроса е от натискането с пръста, да не се деформира/повреди някой елемент, който го вдига преди кадъра. Пък и със сигурност техниката на пича беше служебна, така че и с парцал, напоен с бензин да го чисти, все му е 200[smilie5] . Старото 5д, ако не се лъжа имаше някакви проблеми с огледалото, но там май се отлепяше ...

Отговори на това съобщение
 Re: Почиствате ли си огледалата?
Автор: kvakioh   
Дата:   11-03-13 11:03

Рядко, но се случва да се отлепи при 5д...

Отговори на това съобщение
 Re: Почиствате ли си огледалата?
Автор: asahi   
Дата:   11-03-13 11:49

Ба, ше го чистя [smilie23] Нали не се гледам в него?

Отговори на това съобщение
 Re: Почиствате ли си огледалата?
Автор: Krassy   
Дата:   11-03-13 12:54

Драмата с някои 5Д-та беше, че покритието на МАТРИЦАТА е слабо и пада...
Огледалото си е огледало...
При натискане също няма пробем, защото опира стабилно.
Просто по внимателно, докато падне прахоляка...

Отговори на това съобщение
 Re: Почиствате ли си огледалата?
Автор: Mondragon   
Дата:   11-03-13 14:44

Не оказва дрънци, явно забравяте, че през/чрез него се и фокусира? Няма да ви казвам, каква е разликата между фокусиране с апарат със зацапано огледало и след като го изчистите!

Всичко може да стане, стига да се пипа внимателно и с нужните материали!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »