Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Как па баш моя снимка да откраднат :D
Автор: metodiev_martin   
Дата:   03-03-13 20:38

[smilie5] Благодаря на колегата eewf който ме светна за случката [smilie5]
Не мислех, че възможно, но явно някой много си е харесал въпросната снимка и решил да я поозелени и да я поразпространи
Нема лошо, ама напишете поне - фото форум, джаста-траста, иху-аху - те даже и децата си познали в гръб и се тагнали [smilie5]
 Re: Как па баш моя снимка да откраднат :D
Автор: Slivenski   
Дата:   03-03-13 20:54

а после казвате, че нямало полза от социалните мрежи... [smilie18] [smilie18]

[smilie21]
 Re: Как па баш моя снимка да откраднат :D
Автор: Canon   
Дата:   03-03-13 20:54

87 споделяния, 240 лайка
[smilie24]
 Re: Как па баш моя снимка да откраднат :D
Автор: ltg   
Дата:   03-03-13 21:02

мда.. доста по-добре от тукашните рейтинги [smilie18]
 Re: Как па баш моя снимка да откраднат :D
Автор: ivoet   
Дата:   03-03-13 21:02

Какво име на страница, а се опитват да вгорчават живота на хората [smile]
 Re: Как па баш моя снимка да откраднат :D
Автор: metodiev_martin   
Дата:   03-03-13 21:03

Станах безизвестно известен [smilie5]
Почувствах се даже и известен [smilie5]
Интересно е логото на въпросната група
е кради , а СПОДЕЛИ ║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║ © ΘRIGINAL PAGE ®

Явно, че фото-форума много се споделя, а не се краде [smilie21]
И пак благодаря на eewf, който ме светна [smilie24]
Имахме един задочен спор с него, в който не се разбрахме, но явно от цялата работа е излязло нещо добро [smilie24]
 Re: Как па баш моя снимка да откраднат :D
Автор: Canon   
Дата:   03-03-13 21:04

55 срещу 240 - доста по-добре [smilie24]
 Re: Как па баш моя снимка да откраднат :D
Автор: ИВЕВЕ   
Дата:   03-03-13 21:25

Окраденият автор дали е попитал автора на аватара му във фейсбук, може ли да използва картинката?
Драмата ми идва малко в повечко...
Използвали снимка, голяма работа... Не вярвам да откажат да я махнат.
 Re: Как па баш моя снимка да откраднат :D
Автор: metodiev_martin   
Дата:   03-03-13 21:40

Никъде няма драма. Даже ми е забавно, защото преди 3-4 дни гледах една снимка със другаря Станишев, на която държи бесило и един пенсионер го пита - Консомолецо, ама как да го вържем?
А Станишев отговаря - единия край за гредата, другия за врата [smilie5]
След точно един ден, тази снимки попадна във всяка една група във фб и се замислих - как някой прави някаква снимка, качва я някак и снимката му влиза във всички групи, без той дори да подозира, а ако иска да направи целенасочена реклама на нещо, много трудно ще успее да постигне същия резултат. И в същото време, тематично, година след като снимах тези две деца на 3-ти март, снимката е хванала мъх и плесен и отново е възкръснала [smilie5]
Драми не виждам, реших да се похваля и да благодаря на eewf Свързах се с администратора на групата, попитах го от къде е и той ми каза :
- гугъл - никъде не пише на кой е, много ми хареса и затова я сложих тук - следващия път си сложи водни знаци, тагове, надписи, линк към сайта за да нямаш проблеми

Пък аз смятам, че водните знаци от край до край, скапват цялата идея и смисъл на снимката. Не виждам проблем ако снимките се споделят, но се позовава - автор, сайт - поне да си кажат хората - е тоя е българин, турчин, арабин - има интересни снимки в тоя сайт и прочие ...
 Re: Как па баш моя снимка да откраднат :D
Автор: Aliengg   
Дата:   03-03-13 22:06

"Крадците" поне по-грамотно са написали заглавието, отколкото баш автора... [smilie5]
 Re: Как па баш моя снимка да откраднат :D
Автор: metodiev_martin   
Дата:   03-03-13 22:14

Я дай пример, че не ми стана ясно, кое в заглавието "\\\\\\\\\\\\\\\"ЗА ТЕБ БЪЛГАРИЙО\\\\\\\\\\\\\\\"
Е неправилно ?
 Re: Как па баш моя снимка да откраднат :D
Автор: ИВЕВЕ   
Дата:   03-03-13 22:27

Martin Metodiev Извините, не беше ли коректно да ме попитате за снимката??? Хубава ми е снимката, ама поне напишете, че е моя ...
9 · преди около час · Редактирано
Madlen Blagoeva навремето това беше моя реплика на един рецитал в у-ще...още ме вълнуват тези думи...
4 · преди 3 часа
Ivelin Iliev Освен,че снимката е открадната, ами не можете и правилно да преписвате. БългариЙо а не Българио! Ужас!
1 · преди 51 минути
Erol Kerim Тази снимка си има автор! :
https://photo-forum.net/i/1582078
\\\\\\\\\\\\\\\"ЗА ТЕБ БЪЛГАРИЙО\\\\\\\\\\\\\\\" - ФОТО ФОРУМ - СНИМКИ / ФОТОГРАФИЯ / АЛБУМ / ФОТО Б
photo-forum.net
преди 25 минути
Filip Krystev Мамичката ви крадлива
преди 26 минути
Noni Panayotov Хе, ама и Мартин гот елегантно им се извинява за безпокойството
преди около час
Nikolai Dimitrov Няма да е лошо модератора на групата да си вземе поука и да си поправи грешката!
преди около час
Antoaneta Bogdanova Мартине, преди да напишат, че снимката е твоя, е редно да поискатот тебе като автор разрешение да я ползват.
преди около час

[smile] Под "драма" имах предвид, че веднага се юрват делегации в подкрепа.
 Re: Как па баш моя снимка да откраднат :D
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   03-03-13 22:36

Те и да смъкват файлове от тука, с тази резолюция няма да прокопсат много.



Публикацията е редактирана (03-03-13 22:37)
 Re: Как па баш моя снимка да откраднат :D
Автор: metodiev_martin   
Дата:   03-03-13 23:02

ИВЕВЕ, явно снимащите хора не приемат подобни практики, затова се възмущават. Колкото до махането... Авторката ми написа
- Намерих я в google, хареса ми, сложих я. Извинявам се. Много други страници са направили същото. Посъветваха ме на лично съобщение - - следващия път си сложи водни знаци, тагове, надписи, линк към сайта за да нямаш проблеми, но везе изясних, позицията ми за породен род обозначения (в границите на разумното обозначение съм съгласен)
Интересното е, че много хора си намират снимките в нов "римейк" по фб, но реално трудно има начин и смисъл да търсиш каквито и да било права над оригинала... Така сме си свикнали, такова е законодателството. Материята с авторството на снимките в Интернет, е голяма бумащина, особено при политиката на ФБ
 Re: Как па баш моя снимка да откраднат :D
Автор: Canon   
Дата:   03-03-13 23:22

Питай каката оф ФБ дали е навита да се сподели и с тебе, не само с гаджето си.
[beer]
 Re: Как па баш моя снимка да откраднат :D
Автор: insofia.net   
Дата:   03-03-13 23:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Как па баш моя снимка да откраднат :D
Автор: eewf   
Дата:   03-03-13 23:39

metodiev_martin , спора си е спор[smile] то за това е форума, да се коментират снимки[smilie25] Няма сръдня в тая работа[smilie24]

Мисля, че и ти да познаеш нечия снимка някъде, ще сигнализираш[smilie25]

Дано се разберете с тия от страницата!

Успех! [beer]

П.П. Абе тия по-гадно тониране не можаха ли да измислят ?[smilie5]
 Re: Как па баш моя снимка да откраднат :D
Автор: detlene   
Дата:   04-03-13 00:01

С политиката на ФБ относно снимките няма абсолютно никакъв проблем. Наскоро беше качена моя снимка в някакъв конкурс. Въобще не ми е драма, но снимката беше отрязана наполовина и с някви други глупости правени по нея. Така де, това ме подразни защото не смятам, че е правилно. Та писах на страницата и нямаше резултат. Даже там ред. колегията взе да ме обвинява, че съм боклук, какъв ли не още, хаха. Както и да е. Пуснах оплакване във ФБ за нарушаване на аторски права, дадох линк към оригиналния кадър и помолих да бъде изтрита. Точно след около 3 часа получих обратен мейл и снимката беше изтрита. [smilie24]



Публикацията е редактирана (04-03-13 00:05)
 Re: Как па баш моя снимка да откраднат :D
Автор: ИВЕВЕ   
Дата:   04-03-13 00:03

metodiev_martin, според мен снимащите хора, както и неснимащите, трябва да се стремят към някаква етичност, когато толкова отдадено изискват такава (а и не само, но това е отделен въпрос де). [smile]

Пак повтарям - не одобрявам неправомерното използване на снимката, но и леко изкуствените възмущения. [beer]
 Re: Как па баш моя снимка да откраднат :D
Автор: mcnicko   
Дата:   04-03-13 00:10

От утре всички да се възмущават на ум!
 Re: Как па баш моя снимка да откраднат :D
Автор: ИВЕВЕ   
Дата:   04-03-13 00:12

[smilie24]
 Re: Как па баш моя снимка да откраднат :D
Автор: metodiev_martin   
Дата:   05-03-13 18:19

Отговорът на екипа на ФБ
Hi,

Thank you for bringing this matter to our attention. We have removed or disabled access to the third-party or user-generated content you have reported to us for violating our Statement of Rights and Responsibilities.

По надолу са написали, че има нарушение на авторсикте права, аба-бала, но важното е, че поне реагираха адекватно .
Спциални благодарности на detlene [smilie24]
 Re: Как па баш моя снимка да откраднат :D
Автор: ixus   
Дата:   05-03-13 18:28

На мен ,ако ми ги ползват с некомерсиална цел ,няма проблем .Голяма работа ,като са сложили моя снимка за аватар например.



Публикацията е редактирана (05-03-13 18:28)
 Re: Как па баш моя снимка да откраднат :D
Автор: metodiev_martin   
Дата:   05-03-13 19:30

Снимката ми доста са я поосрали с това зелено ... отделно вече вякакви teen групичи във фб са я украсили с някакви малоумни лозунги и велики мисли, написани на шльокавица ...
С една дума, не е много приятно,
никъде не съм написал, че някой иска да изкарва пари с нея



Публикацията е редактирана (05-03-13 22:29)
 Re: Как па баш моя снимка да откраднат :D
Автор: bleki1   
Дата:   05-03-13 19:39

Е те тази колко крадене има, ама голяма работа-живи и здрави да са: ЦЪК

 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.