Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 серийни снимки на ски
Автор: IGY   
Дата:   27-01-13 18:20

Здравейте колеги, ще правя снимки на ски. Както серийни така и на състезания. Притежавам Nikon D7000. Какви обективи да ползвам (широкоъгълни, нормални, теле-, зум), трябва ли ми непременно светкавица(имам SB 700), какви скорости и бленди, автоматично или ръчно ISO ... Такива неща. Амбициите ми са любителски, но искам да постигна добър резултат.
Предварително Благодаря на всички добронамерени коментари!

 Re: серийни снимки на ски
Автор: metodiev_martin   
Дата:   27-01-13 18:24

За обектив, зависи къде ще се позиционираш да снимаш - на пистата, около пистата, на 100 метра от пистата на някаква трибуна. С какви обективи разполагаш? Светкавицата в случая е ще бъде излишна, при положение, че ще снимаш подобно спортно събитие. Исото според случая и времето, така че да можеш да компенсираш със скоростта - от 1/400 нагоре, ако ще снимаш с някакъв дълъг зум. Според мен е добре да пуснеш и следящ фокус в центъра и да плякаш.
Успех
 Re: серийни снимки на ски
Автор: IGY   
Дата:   27-01-13 18:31

Обективите не са нещо особено: 35мм/1,8 ; 18-105 ; 55-300 и скоро се надявам 11-16. Ще снимам близо до фънпарк или скокове.

 Re: серийни снимки на ски
Автор: metodiev_martin   
Дата:   27-01-13 19:40

според мен картинката на 18-105 ще е по-добра и ще ти бъде с по универсално фокусно разстояние, но ако прецениш, че са ти нужни по близки планове, може да завъртиш и 55-300. Въпрос на вкус
 Re: серийни снимки на ски
Автор: vga   
Дата:   27-01-13 23:28

Разгледай тук и питай: http://www.facebook.com/Freeride.Bulgaria
[smilie3]
 Re: серийни снимки на ски
Автор: asahi   
Дата:   28-01-13 01:14

Така поставеният въпрос няма правилен отговор. Най-добре иди малко по-рано, заеми позиция, направи си проби и реши какво и как ще ползваш.
 Re: серийни снимки на ски
Автор: IGY   
Дата:   28-01-13 02:21

Имам направени няколко серии с 55-300. Ще се опитам да кача няколко кадъра за да си кажете мнението.

 Re: серийни снимки на ски
Автор: bozo   
Дата:   28-01-13 20:36

55-300 без светкавица
 Re: серийни снимки на ски
Автор: bozo   
Дата:   28-01-13 21:56

Това фънпарк е широко понятие...
 Re: серийни снимки на ски
Автор: IGY   
Дата:   29-01-13 00:14

Като казвам фънпарк имам предвид такъв във Алпите. Ще пътувам след месец до Маерхофен и до тогава трябва да съм задобрял : За сега снимам на Пампорово на няколкото измислени скока.
По отношение на светкавицата - гледал съм някалка клипа и на всички тах подобни снимки правят и с допълнително осветление:

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=StdPIoGdi1Q&feature=endscreen

http://www.youtube.com/watch?v=hJZHQMQuufw

 Re: серийни снимки на ски
Автор: BOZO   
Дата:   29-01-13 01:41

И с асистент...
Едно е да снимаш по задание на проучен терен, друго е да снимаш те така...
 Re: серийни снимки на ски
Автор: Vladimir666   
Дата:   29-01-13 08:26

Използвай вичките обективи. Експериментирай. Хвани емоцията и по възможност мащаба на планината.
 Re: серийни снимки на ски
Автор: IGY   
Дата:   29-01-13 10:13

Vladimir666 публикувал си три много хубави такива снимки. С какво си ги правил?

 Re: серийни снимки на ски
Автор: Vladimir666   
Дата:   29-01-13 11:04

Кои по - точно ?:)
 Re: серийни снимки на ски
Автор: IGY   
Дата:   29-01-13 14:08

"Freeride" "Код Червено" ...[smilie24]

 Re: серийни снимки на ски
Автор: prisonbreak   
Дата:   29-01-13 14:49

55-300. Много дълъг. Дпоред мен не е подходящ.Но пак зависи от какво разстояние ще пуцаш.
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.