Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Вие от кой сервиз сте доволни?
Автор: Sylvianik   
Дата:   24-01-13 18:50

Здравейте!

Интересувам се от добър сервиз за чистене на сензор на Canon 5D Mark II в гр. София. За съжаление не мога да открия такъв.

Пробвала съм Пан сервиз но не желая никога повече да стъпя там, не си вършат изобщо качествено работата. В Зентекс днес ми казаха че не се наемат да го изчистят и ми предложиха аз да го направя.

Спешно моля за помощ, вие от кой сервиз сте доволни?

Мерси

Силви

Отговори на това съобщение
 Re: Вие от кой сервиз сте доволни?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   24-01-13 19:07

ZENTEX отказа да го чисти? Сензорът в какво състояние е, че да се откаже да го чисти?



Публикацията е редактирана (24-01-13 19:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Вие от кой сервиз сте доволни?
Автор: vikitovikito   
Дата:   24-01-13 19:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Вие от кой сервиз сте доволни?
Автор: Petri   
Дата:   24-01-13 19:19

Зентекс от много отдавна не му се занимава с чистене на сензори

Отговори на това съобщение
 Re: Вие от кой сервиз сте доволни?
Автор: джъмбо   
Дата:   24-01-13 19:46

чистенето на матрица е адски неблагодарна работа....

чисто нови апарати не малко са ми минали през ръцете и са си били мръсни от завода както си идват...

матрицата е електростатична и лепи прах дори да си я лъснал секунда преди това....

особено пък големите матрици как лепят боклук не е истина...

вчера бърсах едно Д3.... чистя с елекростатична четка+гринклийн + още джаджи (но без духалка)... избърсвам я - свети... 2 кадъра и пак е в боклук.... просто не е истина...

а с духалките що мизерия се вкарва в камерата дето после се лепи на матрицата... не е истина просто

Отговори на това съобщение
 Re: Вие от кой сервиз сте доволни?
Автор: AlexHD   
Дата:   24-01-13 20:45

Възможно ли е да се нарани матрицата при чистене? На мен един път ми отказаха да ми я чистят, че била много мръсна и можело да се повреди нещо.
Е после сам си я изчистих.

Отговори на това съобщение
 Re: Вие от кой сервиз сте доволни?
Автор: peter_m   
Дата:   24-01-13 20:49

Ами сигурно може да се нарани, иначе всеки щеше да си я чисти с телената четка [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Вие от кой сервиз сте доволни?
Автор: simbon4o   
Дата:   24-01-13 21:49

Освен матрицата, трябва да се осмуче около матрицата по кухините и други места където се събира прах, иначе после огледалото го вдига праха и матрицата си го лепва. Аз си направих домашна прахосмукачка за матрица и съм доволен. В нета има и купешки, не се иска кой знае каква подготовка и материали, само мерак и търпение.

Отговори на това съобщение
 Re: Вие от кой сервиз сте доволни?
Автор: ZENTEX   
Дата:   24-01-13 22:27

Зентекс от много отдавна не вижда смисъла от риска на чистене на матрици,особено при фул фреймите,Джъмбо го е написал по горе достатъчно ясно.Сервизите не са длъжни да се занимават с тази дейност.По мое мнение след като потребителите не са доволни от тази ситуация би трябвало да се обърнат към производителите ,защо от толкова време от както се произвеждат ДСЛР не са измислили един
пълноценен начин за отстраняване на този проблем.При новите модели фулфрейм цената на имидж сензора комплект с лаупасс филтъра е от 1000 до над 3 000 долара,струва ли си риска изобщо да се докосва?Преди няколко месеца правих справка за цена само на филтъра на тяло 1 ва серия на японски бранд,ами той не се предлага,върви си комплект със сензора,намерих го единствено при един много дебел търговец,който си влачи директно от фабриката, и цената беше 1700 долара за безценното стъкълце.Един сервиз у нас да си позволи лукса на такъв риск,трябва да е много богат,не виждам как може да се получи това,ние сме едно малко бедно село в Европа.

Отговори на това съобщение
 Re: Вие от кой сервиз сте доволни?
Автор: ivjordan   
Дата:   24-01-13 22:32

Май не е до риск, а до това, че ще вземат само десет кинта за 2 минути работа. Виж, ако можеха да поискат двеста кинта, тогава щяха да се надпреварват да чистят. Да де, ама няма балъци, дето да дадат двеста кинта за две-три минути.

Отговори на това съобщение
 Re: Вие от кой сервиз сте доволни?
Автор: ZENTEX   
Дата:   24-01-13 22:58

Една пържола,качествена и вкусна,докато стане такава,в завършения си вид,изминава даста дълга процедура,и струва пари.Кой яде качествената храна,балъците,или тези които си плащат за нея?
Има балъци които биха дали 200 кинта за качествено почистване,аз лично винаги съм ги разубеждавал,имам клиенти които имат техника за по над 20-30 000 долара за лични нужди,примерно да си снимат състезателните коне,или безценните породи кучета и тази цена за качество би ги устроила,дори съм имал случаи когато такъв вид клиенти живеещи повечето време в чужбина са ми споделяли че там плащат по 200-300 долара за почистване и елементарна профилактика по няколко пъти годишно.Още ни е рано за скъпо качество с този ни начин на мислене.



Публикацията е редактирана (24-01-13 23:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Вие от кой сервиз сте доволни?
Автор: simbon4o   
Дата:   24-01-13 23:48

ZENTEX [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Вие от кой сервиз сте доволни?
Автор: kvakioh   
Дата:   24-01-13 23:58

80 евро платила колежката за 1000Д Канон...Има и по 130. Европата е така.

Отговори на това съобщение
 Re: Вие от кой сервиз сте доволни?
Автор: Sylvianik   
Дата:   25-01-13 07:48

Благодаря ви за отговорите. Аз съм си чистила сензора в сервиза на Канон в Дубай там нямаше проблем и доста време не се замърси след това. Не струваше много, но не и 10 лв. Може би като пътувам в чужбина ще го оставя да го изчистят. Едва ли ще е скоро обаче за това ме интересуваше вие къде ги чистите тук.

Зентекс съм чела е най-добрият сервиз тук за апарати, но предполагам е рисково за тях да го изчистят.

лек ден и поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Вие от кой сервиз сте доволни?
Автор: mcnicko   
Дата:   25-01-13 09:42

Добре де, в крайна сметка само се плюят някакви цифри тука на ляво и на дясно, но нищо конкретно.

Колко според вас трябва да струва едно почистване на сензора? За пържолите знаем колко отнема, цени от до и всякакви, сравнението грам не ми хареса и ми прозвуча доста вятърничево.

Все ми се струва, че нещо около 30-50 лв е добра цена, вярно че е бърза работа за запознат човек, но е пипкаво и има известни рискове.

Аз лично с удоволствие бих давал около 50 лв поне веднъж годишно, а защо не и по-често да ми чисти някой сензора.

1. Спестява главоболия и притеснения
2. Професионалното почистване се предполага ще е по-добро от това което всеки втори може в къщи
3. Удобството да не клонира човек прахоляците после е голямо
4. Изгражда доверие между сервиза и клиента, като това е плюс и за двете страни.

П.С. Познавам хора които дават от 10 до 30 лв поне веднъж годишно за да им чистят лаптопите от праха, което е далеч по-тегава процедура, също свързана с евентуални рискове(макар и по-малки).

Отговори на това съобщение
 Re: Вие от кой сервиз сте доволни?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   25-01-13 10:10

mcnicko, Ники ти каза, колко струва лоупас филтъра, а при почистване е възможно да се спука или надраска.
Аз сам си чистя Марк2 , но даже и за пари НЕ чистя на друг. Само с духалката помагам на колеги (отстранява 80% от боклуците) и толкова.

За информация на желаещите да чистят сами, ползвам един подобен кит на , но на Eclipse:


Отговори на това съобщение
 Re: Вие от кой сервиз сте доволни?
Автор: compur   
Дата:   25-01-13 10:16

В апаратите на една и съща марка, но в различните модели се слагат различни, по вид и материал, Лоупас филтри. Това важи за повечето производители!

Кой ще да е тоя факир, дето ще знае всички видове и с какво точно се почистват?

А има определени модели, които се почистват само и единствено с определена субсттанция, която... струва определени пари...

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Вие от кой сервиз сте доволни?
Автор: mcnicko   
Дата:   25-01-13 10:48

Това ясно, за LP филтъра. Въпроса обаче е, че ако почистваш на достатъчно много хора и печелиш доволно пари от това нещо(а и не само от почистване) би трябвало да можеш да си го позволиш АКО се наложи. Струва ми се риска не е чак толкова голям, да съществува такъв, но все пак...

Точно заради това питам, не колко струва филтъра, а колко би струвало почистването, така че хем да може сервиза да си позволи евентуална подмяна на повреден детайл, хем и клиентите да са доволни. Златната среда според мен може да се намери и много то нас биха се възползвали от нея.

Другия въпрос е, оторизираните сервизи у нас извършват ли тази услуга? В смисъл, ако не го почистват лично, поне изпращане към друг фиремн сервиз който да извърши това. Иначе аз си го продухвам с духалката и 90% от боклука изчезва, а това което остава се вижда рядко и се маха лесно. Все пак - друго е да е както трябва изчистен.

П.С. Пентакс имат специално приспособление за отстраняване на мизерии от сензора на апратите и мисля да се сдобия скоро с такова. Представлява едно силиконово тампонче което премахва гадостите с помощта на прилепване. Другите марки нямат ли подобни продукти? Не може да нямат или поне да не препоръчват какво точно да се използва за почистване на конкретния апарат. Така че въпроса с това какъв точно е филтъра и с какво да се чисти би трябвало да отпадне в случая.

П.П.С. Не ми се вярва да не може да се направи ценоразпис според субстанциите и методите за най-разпространените модели след кратко проучване, а за по-специфичните цена след запитване. Просто някак не ми се вярва да е така.



Публикацията е редактирана (25-01-13 10:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Вие от кой сервиз сте доволни?
Автор: джъмбо   
Дата:   25-01-13 11:04

както казах по-горе.. духалката е като да си издухаш носа като си хремав.. за момент носа е чист ама след пет минути пак е запушен

духалката вкарва прахта вътре в камерата и после тя се връща
системите за смучене са за препоръчване

а колкото до лепалката със силикон... може и пентакс да са брандирали със свое лого за да го дават като бонус към клиентите но иначе знам поне няколко фирми дето го произвеждат (павилиона са заредили с една фирма, синтезиса с друга)

проблема при лепалките, че а натиснеш малко по-силно а се е отпечатал лепилният слой на стъклото... и тогава се почва едно чистене

много методи съм пробвал никой не чисти матрицата на 100% а повече от 5 кадъра

снимайте на 8 и няма да имате ядове [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Вие от кой сервиз сте доволни?
Автор: mcnicko   
Дата:   25-01-13 11:34

Аз и на 8 рядко ходя, та проблема ми не е толкова сериозен, но все пак продължавам да се питам има ли чалъм да се достигне до компромисна и удобна и за клиента и предлагащия цена...

Духалките съм съгласен, че само местят праха от сензора и го набиват в камерата. Понякога си намира път чак във визьора което за някой може да се окаже дразнещо. На мен обаче ми върши работа :)

Лепалките знам, че не са само на Пентакс. Въпроса е, че щом го предлагат под техния бранд, а и на сайта им някъде пишеше, че се препоръчват за техните сензори(не мога да намеря линк точно сега), то не би трябвало да има проблем при правилна употреба от човек който знае какво прави. Ето го приспособлението: http://www.youtube.com/watch?v=lXLDwbR3V54




Публикацията е редактирана (25-01-13 11:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Вие от кой сервиз сте доволни?
Автор: джъмбо   
Дата:   25-01-13 11:47


http://www.eyelead.es/images/Cache/A5Bx565y565.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Вие от кой сервиз сте доволни?
Автор: джъмбо   
Дата:   25-01-13 11:48

все още имам такъв комплект, но си трябва тренирана ръка честно казано [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Вие от кой сервиз сте доволни?
Автор: aldygreen   
Дата:   25-01-13 11:53

джъмбо написа:


> духалката вкарва прахта вътре в
> камерата и после тя се връща
> системите за смучене са за
> препоръчване

Ами смученето какво прави? Изсмуква въздуха от вътрешната част на камерата заедно с прахоляка. Ама отвън влиза друг въздух, който също носи прах. Ако тази процедура не се прави в специално чисто помещение или в специална кутия с филтри, резултатът не е много сигурен. Иначе вярно е, че духалката може да забута прахоляка в най-затънтените кътчета на камерата.

Отговори на това съобщение
 Re: Вие от кой сервиз сте доволни?
Автор: ZENTEX   
Дата:   25-01-13 11:58

Това нещо ако го пуснеш по повърхността на Д3 или голямата алфа ги пиши бегали,метализацията е като на вътрешните лещи по скъпите обективи,единсвеното качествено почистване е демонтаж и безконтактно миене.Прахоляка ясно,ами петната и кондензите?

Отговори на това съобщение
 Re: Вие от кой сервиз сте доволни?
Автор: Petri   
Дата:   25-01-13 12:10

Зентекс, може ли малко уточнение "кое нещо" като го пуснеш ги пиши бегали...!? Питам съвсем сериозно, за желето, което е показал Джъмбо горе ли става въпрос или за прахосмукачката? Защото си купих наскоро от желето, чистих с него 2 сензора без проблеми, но има доста притеснения да не стане беля.
Би ли уточнил за кой метод казваш, че на Д3 и голямата Алфа (а в моя случай пак става въпрос за фулфрейм).
Благодаря за уточнението.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »