Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Една хитринка за обработка на видео от Canon DSLR
Автор: bobizmei   
Дата:   13-01-13 06:46


Всеки, който е монтирал файлове от Каноните знае, че те понякога цепят в екрана за преглед на различните програми за видеообработване, особено ако има по-слаб компютър. Ето един начин как това може да се подобри и проблема да се избегне. Сваляте си безплатно от http://www.squared5.com/ този софтуер, а после и следния плъгин: Avid Codecs LE от тук:напишете тук URL на снимката

http://avid.force.com/pkb/articles/en_US/compatibility/en372311?popup=true

Инсталирате плъгина. Стартирате програмката и зареждате .МОV файла от Канона.

Натискате File, после Export to Quicktime

Избирате Avid DNxHD.

Натискате Options бутона

Избирате Color levels RGB

Избирате 1080/24p DNxHD 175 10-bit или 25р или което ви устройва. Преценете си сами кое е най добро за вас, но знайте, че оргиналните видеофайлове от Канона са 45Mbps.

Нагласявате quality на 100%

Деселектирате Interlaced Scaling

Селектирате 1920×1080 unscaled

Натискате “Make Movie”

Готово!!! Сега ще виждате файловете си много по-добре в екрана за преглед, когато ги монтирате. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Една хитринка за обработка на видео от Canon DSLR
Автор: vagar   
Дата:   13-01-13 10:47

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Една хитринка за обработка на видео от Canon DSLR
Автор: hose   
Дата:   13-01-13 10:49

е каква е "хитрината" ?! да конвертираш файловете просто...

Отговори на това съобщение
 Re: Една хитринка за обработка на видео от Canon DSLR
Автор: blacksnoopy   
Дата:   13-01-13 11:56

От кой Канон са тези файлове с 45Mbps

Отговори на това съобщение
 Re: Една хитринка за обработка на видео от Canon DSLR
Автор: M_D   
Дата:   13-01-13 13:13

Обръщането от интерфрейм в интрафрейм кодек преди обработка беше стандартна процедура преди години. Сега ако машината ти не може да плейва fullhd h.264 файлове в реално време, значи много сериозно трябва да се замислиш за ъпгрейд. Канонските файлове (с изключение на последното поколение ФФ камери) дори не са от най-бавните за свирене, защото не използват референции назад при компресията (B-frames). AVCHD (Сони, Панасоник) използват пълните възможности на h.264 стандарта, съответно искат дори повече изчислителна мощ.

Отговори на това съобщение
 Re: Една хитринка за обработка на видео от Canon DSLR
Автор: hose   
Дата:   13-01-13 18:18

тия AVCHD на сони много ми късат нервите честно казано... от една любителска камера няколко пъти вече монтирам... направоооо... ми идва не знам какво да ги направя

добре че последния премиер е умен вече и пита като импортваш дали да ти преправи настройките на проекта спряма файла, че и с това беше голяма борба навремето...

Отговори на това съобщение
 Re: Една хитринка за обработка на видео от Canon DSLR
Автор: blacksnoopy   
Дата:   14-01-13 02:53

Аз обработвам от A77 от премиерата и в България и не съм имал проблеми в Premiere :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »