Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Издирвам си техниката Канон*Малко предистория с детайли
Автор: lion4e   
Дата:   27-11-12 15:53

.......
 Re: Издирвам си техниката Канон***Малко предистория с детайли***
Автор: lion4e   
Дата:   27-11-12 15:53

След като повечето от вас прекалиха и изкараха едва ли не мен
(Lion4e) съочастник на snimkabg, определиха ме за не знам си какъв..ваше си мнение, стигна се до там, че едва ли не това е измислена история, даже и Админите набедихте за сценаристи[smilie5].....реших да внеса малко ясното по въпроса със повече детайли и факти:

За мен филма започна на 02-11-12 когато откликнах на тази Обява за търсена техника под наем, имах един 10D който продавах към момента и един 350D със китак който рядко ползвах и ги предложих. Момчето се обади и още същата вечер дойде към 20:00 да вземе апарата със обектив, чанта, зарядно, карта памет и 3 батерии,филтър, като оговорката беше за 70лв и срок за връщане на 6.11.2012 по обед, като апарата трябваше го върне на мой приятел, защото аз заминах за Пловдив на 4.11 и беше планирано да се прибера чак на 25.11. Обаче на 6.11( деня за връщане) nofx ми се обажда 1 час преди срещата му с моя човек за връщането, да ме попита дали може да ползва техниката още 5 дни до 12.11( понеделник) срещу още 50лв. Аз се съгласих, като nofx, каза че заминава за Англия на 11.12 и ще остави апарата на негов приятел ( на 25.11 от темата на Кардин разбрах че този приятел на nofx който ме мотае за връщането на моята техника всъщност е Снимката) който ще се види с моя френд да му даде апарата и 50те лева. До 12.11 всичко беше наред, докато започна оговарянето за връщането на техниката и отлагане под какъв ли не предтекст с намесени 3 ти лица ползващи техниката, разни куриери, обещания за утре и утре.....и така до днес( все неща който сте чели в темата на Кардин и са използвани и при него за печелене на време). През периода 12-25.11 аз се прибирах от Пловдив до София 3 пъти заради обещания за връщане на апарата но такъв не ми беше върнат. Не можех да предприема действия защото аз реално съм дал техниката на nofx, който вече го е дал на снимката и аз комуникирах само по тел със снимката за връщането на апарата ми, като за него знаех само тел му номер, нищо друго, нито го съм го виждал и т.н и едва на 25 когато се прибрах в София прочетох темата на Кардин, видях доста детайли приличащи на моят случай и се оказа че и 2 мата сме в един "Гьол", вчера се видяхме с кардин и обсъдихме нещата и как сме се докарали на това дередже и 2 мата.

Не пуснах тема по-рано ( още на 15-16.11 ) защото бях помолен от човека на когото дадох апарата да изчакам да се върне от Англия на 24.11, с обещание че той ще се оправя и да си получа техниката, като на мен цялата история ми стана ясна на 25.11 като разбрах че техниката ми е била дадена на снимката не съм единственият потърпевш.

Днес се видяхме в 11:30 със снимката и Кардин и аз си получих апарата, случаят на кардин остава нерешен още. Разликата при нас е освен в размера на стойността на техниката, и в това че Кардин си е дал лично техниката на снимката срещу подписан договор за наем със данни, неустойки и т.н., а аз си давам техниката на nofx, който я е дал на снимката, и от там попадаме заедно с кардин схемата за преотдаване под наем. Историята на Кардин я знаете като цяло, тя е такава каквато е описана, човека найстина е пред нервна криза и дано всичко се нареди час по-скоро.
 Re: Издирвам си техниката Канон***Малко предистория с детайли***
Автор: HP   
Дата:   27-11-12 15:59

Автор: snimkabg
Дата: 03-11-12 09:20

lion4e да сподели впечатления от nofx_ като си получи техниката обратно. Нека трупат рейтинг, може пак да му потрябва
 Re: Издирвам си техниката Канон***Малко предистория с детайли***
Автор: HP   
Дата:   27-11-12 15:59

ясно[smilie7]
 Re: Издирвам си техниката Канон***Малко предистория с детайли***
Автор: peter_m   
Дата:   27-11-12 16:00

[smilie18]

колко профила всъщност има снимката ...

nofx го дал на снимката, той на друг, който пък на още един ...

баси, изгубих им бройката ...



Публикацията е редактирана (27-11-12 16:03)
 Re: Издирвам си техниката Канон***Малко предистория с детайли***
Автор: pefoto01   
Дата:   27-11-12 16:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Издирвам си техниката Канон***Малко предистория с детайли***
Автор: euro2004   
Дата:   27-11-12 16:01

fake 2 :))))))



Публикацията е редактирана (27-11-12 16:02)
 Re: Издирвам си техниката Канон***Малко предистория с детайли***
Автор: Tantris   
Дата:   27-11-12 16:06

В Япония, такива като снимката ги наказват с Bukakke.
 Re: Издирвам си техниката Канон***Малко предистория с детайли***
Автор: lion4e   
Дата:   27-11-12 16:08

Абе хора, как се предполага да знам за какво става на въпрос и да си дам техниката, както и кардин, вече почвате да фантазирате!!
Просто моята техника е за 300лв а на кардин за 5бона, затова аз по-лесно преглътнах факта че съм изгорял и почти бях отписал нещата. Докато при кардин е друго, въпроса не е за 300лв, а и аз бях си дат техниката на друг човек който как е свързан със снимката не знам, и за което разбрах едва на 25.11, другото съм го описал по-горе!



Публикацията е редактирана (27-11-12 16:09)
 Re: Издирвам си техниката Канон***Малко предистория с детайли***
Автор: d_vox   
Дата:   27-11-12 16:09

изчетох всичко и в двете теми. всъщност защо ни занимавате с това? пострадалите, ако са наясно че онзи е мошенник, просто да кажат че е такъв, за да не пострада друг. ако са загубеняци и не знаят какво им се е случило тихо да си ближат раните и да не се резилят поне.
 Re: Издирвам си техниката Канон***Малко предистория с детайли***
Автор: peter_m   
Дата:   27-11-12 16:09

Колко общо наем получи и какво обещетение [smilie21]
 Re: Издирвам си техниката Канон***Малко предистория с детайли***
Автор: georgivelev   
Дата:   27-11-12 16:16

Какво ли не правят хората, за да изкарат някакви кирливи 100 лева. А пък ако по правописа съдим за културата на един човек, нещата тогава стават страшни.
 Re: Издирвам си техниката Канон***Малко предистория с детайли***
Автор: yakumo   
Дата:   27-11-12 16:18

Уф, голямо четене, докато разбера какъв е сюжетът... Има ли още желаещи да запълнят нишата за отдаване на техника под наем в България, която две фирми освободиха - според много хора незнайно защо [smilie8]

 Re: Издирвам си техниката Канон***Малко предистория с детайли***
Автор: lion4e   
Дата:   27-11-12 16:18

d_vox много добре и двамата с кардин знаем какво ни се е случило отдавна, аз и да бях писал още преди 10на дни, дори нямаше да стане ясно че моята техника е при снимката, тъй-като аз я дадох на друг човек, и от къде да предположа че е свързан с него! За снимката разбрах преди 2 дни както съм описал! Още на 13.11 разбрах че има много разправии и мотаене преди да си върна техниката.
 Re: Издирвам си техниката Канон*Малко предистория с детайли
Автор: kvakioh   
Дата:   27-11-12 16:26

Гадна работа си е това, цялата история избива на странна агресия, на хаос.
Все пак, отказахте ме да си давам повече каквото и да е. Освен ако не присъствам на самите снимки и не си го прибера каквото съм дал.
 Re: Издирвам си техниката Канон*Малко предистория с детайли
Автор: victory13   
Дата:   27-11-12 16:34

затвори си темата, или да я трият, щото след малко ще се окаже че си нотфикс, снимка, и 3-те х-а едновременно, сестра ти е на околовръстното и тъкмо ще се отвори дума за майка ти...
ние сме един малък, но изключително прост народ [smilie23]

кирливи 100 лв... който не цени парите, рано или късно съжалява... дано никой не стигне до положение да узнава цената на 100 лв в нашата действителност... понякога е повече от човешки живот [smilie23]
 Re: Издирвам си техниката Канон***Малко предистория с детайли***
Автор: xela1bg   
Дата:   27-11-12 16:35

@d_vox , никой не те занимава. Ти сам го правиш. А, ако не бяха писали за снимкаджията, нямаха да са само те!
 Re: Издирвам си техниката Канон*Малко предистория с детайли
Автор: d_vox   
Дата:   27-11-12 16:37

lion4e и аз мога да изпиша 50 страници как един наемател ме мотаеше и да забавлявам форума с това, ама не.( Ако ме питате какво стана, ще ви кажа, на третия месец му задържах оборудване равно по стойност на дълга му и го изгоних.) Толкова.
 Re: Издирвам си техниката Канон*Малко предистория с детайли
Автор: lion4e   
Дата:   27-11-12 16:45

Хора аз на никого не се жалвам, както казах аз тази техника я бях прежалил вече, просто след като разбрах и за друг завлечен и то със система за 5 бона, при това от същите хора, ми стана много гадно за Кардин. Аз не търся съчувствие, иска колегата да си получи техниката каквато я е дал, да си вземе някакво обещетение за изгубеното време и да няма други потърпевши от подобни схеми!
И 2 мата ще си носим този случай за обица на ухото за напред.
 Re: Издирвам си техниката Канон*Малко предистория с детайли
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-11-12 16:55

Хубавото е че се търси само канон в тея схеми. Останалите с Никон, Сони и Пентакс може да си отдъхнем, че няма да ни ожулят толкоз левашки[smilie5]
 Re: Издирвам си техниката Канон*Малко предистория с детайли
Автор: stoikovv666   
Дата:   27-11-12 16:57

хаххахахаххаха
 Re: Издирвам си техниката Канон*Малко предистория с детайли
Автор: Myth   
Дата:   27-11-12 17:00

d_vox що не се скриеш някъде, хората описват какво се е случило, никой не се жалва, а и да се жалват няма лошо, всички тук се занимаваме с фотография и подобна информация може да бъде само полезна, за да се предотвратят такива измами, същото е и с открадната техника.
 Re: Издирвам си техниката Канон*Малко предистория с детайли
Автор: Alex-dan   
Дата:   27-11-12 17:14

Аз се замислих по последния пост от предишната тема - ок, да кажем, че това е сценария и филма, но колко "актьори" биха играли на мястото на снимката за кинтите от разликата от наема. Ами ако беше попаднал на някой малко по-лабилен тип, така да се каже... :)
 Re: Издирвам си техниката Канон*Малко предистория с детайли
Автор: marrio31   
Дата:   27-11-12 17:14

а я кажи ти какво мислиш за снимката,вярваш ли му?
 Re: Издирвам си техниката Канон*Малко предистория с детайли
Автор: MikeDimit   
Дата:   27-11-12 17:18

След този бразилски сериал вече седмица, как не се обади този, у който е техниката - все пак , ако не ни будалкат, някой колега снима с нея. След тоя шум, едва ли фотограф би останал безразличен.
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.