Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Розови снимки с Panasonic TZ3
Автор: ipolit   
Дата:   30-01-13 09:28

Взех един повреден Lumix TZ3 от базара и му смених сензора. Апаратът проработи, но снимките са ужасяващи - яко розовеят. Ако се използва ръчен баланс на бялото, минават в относително нормална гама, но тогава пък много от цветовете се сменят със синьо. Реших, че му липсва зеленото и снимах една таблица със цветове - хваща всичко - има си и зелено и жълто и червено и синьо.
Смених му фърмуера. Същата работа. Иначе черно-бяло и сепия са си добре. Дайте акъл мога ли да направя нещо, да му търся нова платка или да го засилвам в коша.

Отговори на това съобщение
 Re: Розови снимки с Panasonic TZ3
Автор: turntablism   
Дата:   30-01-13 10:27

Защо да се стига до кош? Пуцай BW [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Розови снимки с Panasonic TZ3
Автор: simbon4o   
Дата:   30-01-13 21:44

Така като гледам си забравил ИР филтъра и си имаш чудна ИР камерка [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Розови снимки с Panasonic TZ3
Автор: bumbar   
Дата:   31-01-13 15:28

Предполагам, че трябва сензорната матрица от донора да се използва в комплект с нейната си електроника, съдържаща в някое чипче памет с калибрационни стойности. При смяна на матрица се прави сервизно калибриране с данни за конкретната бройка от производителя й, с каквито ние - потребителите - не разполагаме. Това го чета в сервизните ръководства за Фуджи, но вероятно важи за всички.
Ето пак адреса за сервизни ръководства: http://razobrat.ru/index.php/rukovodstva-po-remontu/servis-manualy-dlya-fotoapparatov




Публикацията е редактирана (31-01-13 15:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Розови снимки с Panasonic TZ3
Автор: ipolit   
Дата:   01-02-13 15:33

Simbon4o[thankyou]
Като ми написа, видях, че едно мъничко филтърче е хартисало на старата. Добре, че не я изхвърлих.

Утре ще го сложа

Отговори на това съобщение
 Re: Розови снимки с Panasonic TZ3
Автор: ipolit   
Дата:   01-02-13 16:41

Тръгна кучето, има едно петънце, въпреки че се мъчих да не барам матрицата и филтърчето, ама кат за майка ми да си снима внуците е перфе.

Отговори на това съобщение
 Re: Розови снимки с Panasonic TZ3
Автор: bobonai   
Дата:   03-02-13 13:32

ipolit, честит ти пореден успех! Таквиз неща радват човек и го зареждат.
Аз искам специално да Благодаря на bumbar за пуснатия от него линк за сервизните ръководства в тази тема! Имам един Олимпус С5050, който още преди 5 години давах за разочароващ ремонт в "Бушона" /без синхрон за светкавица и асистент на фокуса ми го върнаха/ и на който му залях в последствие копчетата с манджа.
СтимулирА ме копале да го разцъкам и вече си рАботи 6/6 в колекцията. [smile]
Искам да попитам, къде, как поръчвате части за фотоапарати, че нещо съм набрал инерция? [cool] [smilie18]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Розови снимки с Panasonic TZ3
Автор: ipolit   
Дата:   04-02-13 19:51

Ми от ebay. Аз гледам да поръчвам от счупени фотоапарати, че новите ме съмняват дали са оригинални.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »