Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Захранването ми скърца ?!
Автор: smoothjazz   
Дата:   07-10-12 13:41

Здравейте! Вчера както си цъках АЕ тихо и кротко дочух много тихо и странно скърцане от захранването на компютъра, изключих го , продухах го колкото можах и дори при изключен компютър това скърцане продължава ?!!! [smilie10] Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем ? Захранването е Corsair CX500.
 Re: Захранването ми скърца ?!
Автор: Nikoneff   
Дата:   07-10-12 14:25

Абе не знам дали ти скърца захранването, ама по-добре провери за дървояди наоколо. [smile]

 Re: Захранването ми скърца ?!
Автор: джъмбо   
Дата:   07-10-12 15:01

по-добре е от дограмата да ти хлопа
 Re: Захранването ми скърца ?!
Автор: smoothjazz   
Дата:   07-10-12 15:04

Дървоядите си ги гледам в аквариум, стояха мирно докато преслушвах захранването. [smilie3]
 Re: Захранването ми скърца ?!
Автор: batdin   
Дата:   07-10-12 17:42

Бобинките и в трансформаторите в импулсните захранвания понякога църкат така.Ако досега не си го чувал и е старо захранването,си струва да се провери за раздути/изтекли електролитни кондензатори...
 Re: Захранването ми скърца ?!
Автор: smoothjazz   
Дата:   07-10-12 18:16

Захранването е на няма и 3 седмици , идея си нямам от електроника но като погледнах , не знам дали е лепило или нещо друго но е бяло и имаше течен вид,не знам на пипане как е (що за обяснение...[smilie5] ) около някои от елементите.
 Re: Захранването ми скърца ?!
Автор: DAN60   
Дата:   07-10-12 18:24

...при мен се е случвало и причината бе в перката на вентилатора. Продухването, изобщо не помагаше. Оста едва се въртеше във втулките, от клеясълият в тях прах.

 Re: Захранването ми скърца ?!
Автор: gmir   
Дата:   07-10-12 21:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Захранването ми скърца ?!
Автор: Zeno   
Дата:   07-10-12 21:10

Иди на лекар!
[beer]
 Re: Захранването ми скърца ?!
Автор: batdin   
Дата:   07-10-12 21:23

Това бялото може и да е изолиращо лепило (тоест не дефект).
Впрочем моето дъно "свири" всеки път,когато навра някакво USB устройство.Не е задължително да е проблем в твоя случай.
 Re: Захранването ми скърца ?!
Автор: gmir   
Дата:   07-10-12 21:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Захранването ми скърца ?!
Автор: smoothjazz   
Дата:   08-10-12 11:14

gmir - Low Level ?! [smilie5] ...доста не на място се изказа [smile] Разходи се на чист въздух , времето е прекрасно навън [beer]



Публикацията е редактирана (08-10-12 11:21)
 Re: Захранването ми скърца ?!
Автор: dfxos   
Дата:   08-10-12 11:21

на един приятел на лаптопа му захранването също скърца
 Re: Захранването ми скърца ?!
Автор: smoothjazz   
Дата:   08-10-12 11:32

Оказва се доброкачествен проблем , ако така мога да го нарека.Много захранвания , видео карти или дънни платки го правят.Няма място за притеснение , непредвидимо е за никого - хиляди възможни хардуерни комбинации , просто късмет :) Аз съм с висок клас дъно , i7K IB и доста качествена рам на GEIL , но ... късмет [beer]
 Re: Захранването ми скърца ?!
Автор: gmir   
Дата:   08-10-12 11:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Захранването ми скърца ?!
Автор: smoothjazz   
Дата:   08-10-12 12:04

gmir - Големи философи ... на система с консумация 280 W , да сложа 750 W захранване ?...или видя че ТХ е най-скъпата серия на Corsair и реши да дадеш най-правилния съвет :) И не , няма да ходя в сервиз , както казах това е въпрос на конфигурация , никой не може да тества захранването с всички платки и компоненти.Шума идва от Low ESR кондензаторите , не е бъг или проблем , ако ухото ти долавя тия честоти , просто го чуваш от време на време.Вместо да ми задаваш въпрос защо не съм си купил скъпо захранване или да ходя в сервиз , можеше да обясниш от какво се получава въпросното скърцане... както направиха едни хора, които не са на твоето компетентно ниво в друг форум :)
Извинявай че ти изгубих ценното време отредено за киснене във форума [beer]



Публикацията е редактирана (08-10-12 12:07)
 Re: Захранването ми скърца ?!
Автор: Тед   
Дата:   08-10-12 12:44

Винаги, абсолютно винаги евтините захранвания са излизали скъпо! Нямат пропуск!

А най-тъпото е да си с готин процесор и дъно, ако има и някоя ламя видеокарта, 2-а харда, УСБ и т.н.....и евтино захранване.

А тоя дето ти го е казал "Много захранвания , видео карти или дънни платки го правят." да си разпише уволнението сам [smilie23] Тц тц ..



Публикацията е редактирана (08-10-12 12:46)
 Re: Захранването ми скърца ?!
Автор: smoothjazz   
Дата:   08-10-12 13:03

Самите дъна или видео карти не скърцат , НО в различни комбинации с различен хардуер може да се чува от време на време от захранването... както е и при мен.Фактор е и захранващата мрежа...Щом има човек със захранване Seasonic за 220 лв и нещата стоят по същия начин при него , то значи не е от това дали е скъпо или евтино захранването.Разбира се има значение дали е 35 лв или 250 лв , но аз не смятам че Corsair за 120 лв можем да го сложим към евтините и некачествени захранвания.Бях готов да откачам захранването и да го връщам , но след консултация с хора които се занимават само с това виждам че не е проблем...явно някои си представя че шума е като да стържеш по ренде с лъжица...съквартиранта ми не го чува дори да е до компютъра..въпрос на слухов апарат.
Ако човек няма ясно обяснение на даден проблем , то по-добре да си мълчи...всеки може да даде акъл да си купя ново или да ходя в сервиз.



Публикацията е редактирана (08-10-12 13:07)
 Re: Захранването ми скърца ?!
Автор: gmir   
Дата:   08-10-12 13:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Захранването ми скърца ?!
Автор: smoothjazz   
Дата:   08-10-12 13:12

gmir - ти още ли си тук бе човек ? Големи навлеци...тцтц [smile]



Публикацията е редактирана (08-10-12 13:29)
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.