Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 magic lantern 7d!!!
Автор: nikopl   
Дата:   20-09-12 12:29



Най-накрая!

http://www.magiclantern.fm/whats-new/78-news/138-ml-will-work-on-7d



Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern 7d!!!
Автор: insofia.net   
Дата:   20-09-12 12:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern 7d!!!
Автор: sirkhann   
Дата:   20-09-12 12:41

Виж, това е много хубаво нещо [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern 7d!!!
Автор: GOSPODIN   
Дата:   20-09-12 18:29

На 5дМ2 прави големи мизерии, но все още го държа на една карта, че има 4 к.с. видео и таймлапс.

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern 7d!!!
Автор: ando   
Дата:   20-09-12 19:19

GOSPODIN, какви мизерии прави на 5Д2?

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern 7d!!!
Автор: pefoto01   
Дата:   20-09-12 19:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern 7d!!!
Автор: GOSPODIN   
Дата:   20-09-12 20:35

Мизериите при мен на 5дМ2 са : залепване на огледалото при снимане (трябва да натисна втори път спусъка за да падне), не винаги потвърждава фокуса със звук и примигване на фокусната точка, самоволно включване на лайфвю, осезаемо забавяне при превключване на различните режими, изяждане на батерията за двойно по-малко работа, както и сериозното загряване на апарата. Лошото е , че тези мизерии се повяват когато си поискат, а не постоянно и така ако си на терен и снимаш сериозно може да изпуснеш доста моменти.

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern 7d!!!
Автор: jrr   
Дата:   20-09-12 21:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern 7d!!!
Автор: mikedimit   
Дата:   20-09-12 21:28

И на мен на 500D ми дърпа ток-поне 30%.

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern 7d!!!
Автор: gengong   
Дата:   20-09-12 22:32

Magic Lantern има различни версии, хубаво е да се споменава именно версията, когато е възникнал проблем, при мен на 550-та v.2.3 върви бързо и безпроблемно! Не ми прави впечатление да ми пада батерията по-бързо, както и с предишната версия. Иначе, самата батерия и без да е качена ML е с доста посредствено представяне в сравнение с моделите: 350д, 40д, 50д, 7д.

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern 7d!!!
Автор: nsirakov   
Дата:   21-09-12 08:38

от няколко дни го ползвам на 50Д - удивен съм какво може ;)

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern 7d!!!
Автор: klez   
Дата:   21-09-12 09:13

Аз снощи го качих на 550Д, има страхотни опции, но има някои неща които още не мога да ги разбера...
примерно MagicZoom което е едно прозорче в единия край, което увеличава за по лесно фокусиране не ми излиза когато съм във видео режим... пише ми че GeneralDraw ili DirectDraw ли както се казва там Overlay-a не се поддържа в този режим.
също HDR режима не мога да го пусна.
Когато съм на режим Снимки, ми дава да си го конфигурирам и да избирам 2те ISO режими, но в момента в който включа Video Mode ми дава и 2те ISO-та на 0 и не ми дава да ги променя, и изкарва грешка, че AutoISO Не се поддържа..
:) сигурно е при мен проблема ама ще поръчкам още малко да видя

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern 7d!!!
Автор: gengong   
Дата:   21-09-12 10:28

Няма проблем с конфигурирането на Magic Zoom, но Global Draw трябва да е: ON, all modes, след като е активиран по време на видео режима се вкл./изкл. с копчето горе в дясно за зума (+). За HDR video, за да не ти излизат нули, избери нещо различно от auto iso с копчето за iso-то и врътката... HDR video не работи в auto режим, когато си на някои от готовите режими за снимане - програми, когато го активираш във видео режим, натисни (Q), за да избереш съответния диапазон ISO-A и ISO-B със (set) за + и (play) за -. Имай предвид, че снимането на hdr видео ще изисква пост обработка, за да може, просто казано, да синхронизира кадрите от двете iso.


Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern 7d!!!
Автор: klez   
Дата:   21-09-12 10:32

Здрасти, благодаря за изчерпателният отговор, довечера ще си поиграя, знам за постобработката ;).

GlobalDraw знам че трябва да е ON, all modes и е така, но просто на някои режими ми изписва отдолу че настоящият режим не поддържа GlobalDraw и точките стоят червени вместо зелени отпред пред отделните опции на GlobalDraw



Публикацията е редактирана (21-09-12 10:58)

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern 7d!!!
Автор: nickulus   
Дата:   21-09-12 12:33

При мен на 5Д2 се държи отлично...като изключим осезаемо по-голямата консумация. Понякога възникват малко конфликти между канонското меню и това на МЛ, но след подходящата отметка се оправят нещата.[cool]
Само на мен ли ми се струва че консумацията е 25-30% повече?

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern 7d!!!
Автор: ivanino   
Дата:   21-09-12 13:21

Момчета, и аз като pefoto01 питам какво, всъщност или аджеба, е предназначението на тва чудо и изобщо за какво се използва! Порових се малко из гугълчо и видях е тия много приятни неща на Christian Mülhauser:
http://vimeo.com/36141149

https://vimeo.com/44372899


Но не знам каква е ролята на ML-а в цялата игра!
В тази картинка, пък, не намирам никква разлика и съвсем забъкнах...
Та някой да каже - ако не го мързи...


Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern 7d!!!
Автор: klez   
Дата:   21-09-12 13:26

http://www.magiclantern.fm/releasenotes


ето тук може да прегледаш какви възможности предлага, аз не мога да ти дам повече информация, понеже от вчера си играя с него, но в общи линии ти дава достъп до настройки, които оригиналното меню ги няма.

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern 7d!!!
Автор: gengong   
Дата:   21-09-12 13:30

Автор: klez
Дата: 21-09-12 10:32

Здрасти, благодаря за изчерпателният отговор, довечера ще си поиграя, знам за постобработката ;)


Нали за това са форумите да обменяме info :) Виж също така и в менюто на ML в Display, да не си вкл. Clear overlays и да ти крие "екстрите" в режим на live view-то.

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern 7d!!!
Автор: klez   
Дата:   21-09-12 13:33

Ммммм това вече звучи като логичка причина. Мерси. Довечера ще пиша какво е станало.
Аз седнах да чета упътването снощи и си отговорих на част от въпросите но някои останаха и за това питам :)

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern 7d!!!
Автор: pefoto01   
Дата:   21-09-12 13:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern 7d!!!
Автор: mikedimit   
Дата:   21-09-12 14:15

Моята версия е 2.3 и си дърпа ток.Иначе съм доволен, ама ще се налага да нося резервна батерия.
Не не е пиратско.Напълно легална оптимизация.Ако искаш можеш да им хвърлиш някое дарение.Влез на официалната им страница.
Гот е, че на 500D има реален брояч на сработванията на затвора.



Публикацията е редактирана (21-09-12 14:29)

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern 7d!!!
Автор: klez   
Дата:   21-09-12 19:26

gengong, тествах това което каза, за HDR-а :) От настройката за AutoISO-то беше наистина. Благодаря ти още веднъж, сега ще ги вкарвам на компютъра клипчетата да видим каква ще я свърша с постобработката.

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern 7d!!!
Автор: ivanino   
Дата:   21-09-12 22:23

А по принцип с кои програми правите постобработката на клипчетата - снимам с 60D?

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern 7d!!!
Автор: klez   
Дата:   21-09-12 22:34

аз за момента съм ръчкал само с Adobe After Effects 5.5
Ползвал съм го за стабилизиране на видео и сега за HDR, както и за някои дребни корекции. Уви нямам база за сравнение за да ти кажа как е като възможности

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern 7d!!!
Автор: m_d   
Дата:   21-09-12 23:45

По повод по-високата консумация: винаги може да се зареди оригиналният фърмуер, когато човек няма нужда от МЛ благинките за конкретната сесия. Просто се държи натиснат SET бутона, докато се стартира апарата.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »