Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Полезна статия за видеото на d5100
Автор: dilomski   
Дата:   27-05-12 12:11

Онзи ден ми пристигна новото d5100 [cool] и след като пощраках малко снимки, започнах да експериментирам новата част и немалка причина за да си купя точно този апарат - видеото.Пробвах малко контролирани сценки, но винаги получавах ауто ефекта от променена светлина, автоматичното настройване на апарата, което е супер дразнещо.Разрових се в нета, и накрая намерих една много добра статия, с хубаво обяснение, която ДАВА резултати.Реших да я постна тук, тъй като не видях специална тема за видеото на d5100, надявам се да е полезна на колегите-собственици на апарата :)

http://digitaladvice.littlehole.net/archives/140


Отговори на това съобщение
 Re: Полезна статия за видеото на d5100
Автор: to6aro   
Дата:   27-05-12 13:21

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Полезна статия за видеото на d5100
Автор: CyberGene   
Дата:   27-05-12 13:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Полезна статия за видеото на d5100
Автор: dilomski   
Дата:   27-05-12 14:15

:) мерси за корекцията

Отговори на това съобщение
 Re: Полезна статия за видеото на d5100
Автор: джъмбо   
Дата:   27-05-12 14:59

ако ползваш лисица тая драма с линковете не съществува.... или добре... силно снижена е [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Полезна статия за видеото на d5100
Автор: io_bs   
Дата:   27-05-12 17:30

^ [smilie24] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Полезна статия за видеото на d5100
Автор: dilomski   
Дата:   27-05-12 17:35

Между другото, сега експериментирам и забелязвам, че май това правило за 1/50 сек за 25 кадъра в секунда е малко излишно.В смисъл навън е слънчево днес, аз снимам вътре, има бая прозорци и е хубаво светло, на 1/50 ISO 250 и f5,6 снимам отблизо бял лист с молив и гума на него...става тъмничко, пробвах с 1/100 ISO 320 май беше, експонира се далеч по-добре, без да преекспонира.Та в този ред на мисли, явно скоростта е от значение, донякъде като при стандартното снимане.Опит/грешка метода в действие [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Полезна статия за видеото на d5100
Автор: CyberGene   
Дата:   27-05-12 17:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Полезна статия за видеото на d5100
Автор: dilomski   
Дата:   28-05-12 19:02

Аз снимам на 25 кадъра, значи 1/50.И без това 1/48 няма.Ако е прекалено светла сцената и ползвам по-затворена бленда, ще изгубя дори и малкото боке, което имам на 4 или 5,6.И още нещо, не разбирам изобщо какво значение има скоростта, при положение, че говорим за кадри за секунда, не за снимки.Смисъл не чувам отваряне и затваряне на затвора, като при експозиция за нормална снимка, така че не виждам защо ще трябва да снимам на 1/50 ако не ми харесва експозицията в определен случак.Прегледах клипчетата на компа и не видях някаква разлика в движението и при 1/50 и при 1/500 и 1/1000.


Отговори на това съобщение
 Re: Полезна статия за видеото на d5100
Автор: CyberGene   
Дата:   28-05-12 20:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Полезна статия за видеото на d5100
Автор: dilomski   
Дата:   28-05-12 20:50

Мдам, наистина субективното задоволяване на очакванията е леко индивидуално.Но примерно сега е облачно, пускам исо 500/800 и 1/50 и картината е тъмничка.Значи ако искам по-светло, трябва да вдигна исото или да намаля скоростта.Исото ако вдигна, няма смисъл, ще получа най-вероятно шум, затова слагам скоростта на 1/25 и получавам желания резултат.Извинявай, новак съм във видеото с дслр, ще ми трябва известно време и снимане, за да си максимизирам резултатите:)
Мерси за коментара!


Отговори на това съобщение
 Re: Полезна статия за видеото на d5100
Автор: CyberGene   
Дата:   28-05-12 20:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Полезна статия за видеото на d5100
Автор: CyberGene   
Дата:   28-05-12 21:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Полезна статия за видеото на d5100
Автор: dilomski   
Дата:   28-05-12 21:40

Еха, наистина имало значение, този тест с колелото наистина придаде смисъл на цялата работа, значи един ND филтър е просто задължителен, тъй като като цяло смятам да снимам главно на открито, през деня, вероятно често на слънчеви места с доста светлина.Ако може да препоръчаш някой не особено скъп филтър, който ще върши работа, ще ти бъда много благодарен :)

Иначе клипчетата, които смятам да правя са от този родhttp://www.youtube.com/watch?v=rwFYP_3Q4c8


Дълго време се чудех какво специално правят на филмите, че изглеждат по-различно от тв-предаванията и домашните записи, а то какво било.

Според теб за снимане - 25 или 24 кадъра?При 1/50.


Отговори на това съобщение
 Re: Полезна статия за видеото на d5100
Автор: CyberGene   
Дата:   28-05-12 21:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Полезна статия за видеото на d5100
Автор: dilomski   
Дата:   21-06-12 20:38

Да видим сега някой дали ще може да даде отговор:

Със стария зуумец 80-200 4,5, който камерата разчита само на ръчен режим (M), като сложа исо, скорост (1/50), заключа експозияцията и пусна лайва, настройките седят.Махна ли лока, светлината се настройва автоматично към оптимално нали.След което пак мога да заключа, ако ме устройва.ООбаче - това настройване автоматично, откъде се получава - от скоростта или от исото?Блендата няма как, защото е на ринг върху самия обектив и апарата няма думата там.

Надявам се да съм го обяснил като хората[smilie25]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »