Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Киев 19
Автор: thuglife71   
Дата:   24-05-12 23:48

Здравейте!
Искам да помоля някого, който е работил с Киев 19 да ми поясни устройството и работата с вградения светломер,т.е. как мога да се ориентирам относно коя бленда/скорост да използвам.При използваните от мен батерии се подава напрежение, но не съм сигурен дали светломерът работи правилно, тъй като ми излиза една хоризонтала черта, която при различна бленда/скорост не претърпява особена промяна(дори не съм сигурен дали има някаква).
Благодаря предварително!
 Re: Киев 19
Автор: boni   
Дата:   25-05-12 00:02

Ако работи светломерът, стрелката трябва да е в средата ако експозицията е правилна (комбинацията скорост и бленда е правилна), да е нагоре ако преекспонираш и да е надолу ако недоекспонираш.
Т.е. ако примерно стрелката сочи нагоре, трябва да вдигнеш скоростта или да затвориш блендата.
 Re: Киев 19
Автор: boni   
Дата:   25-05-12 00:04

Обаче доколкото си спомням имаше някакво лостче отстрани, което трябва да натиснеш за да мери.
 Re: Киев 19
Автор: thuglife71   
Дата:   25-05-12 00:09

Сега видях, че има + и -, т.е. ако свети + преекспонирам,- недоекспонирам и + и - едновременно съм ок да снимам, така ли?
 Re: Киев 19
Автор: boni   
Дата:   25-05-12 00:15

Да, с +/- беше. Точно така.
 Re: Киев 19
Автор: thuglife71   
Дата:   25-05-12 00:44

Много ти благодаря! [smilie3]
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.