Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с никонски AF 80-200 mm
Автор: fotorafi   
Дата:   21-04-12 10:20

Моят брат ми подари обектив Access Tempo AF 3,8/80-200, корейски,японски лещи.Перфектно сработи AF с лентовите ми Никони F-801 S и F-60.Бърз и точен автофокус. Но не сработва обективът с цифровите Никон-D 90.???? Иначе с ръчен фокус потвърждава фокуса, изключително остър.
Знае ли някой каква е причината???

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с никонски AF 80-200 mm
Автор: mugen   
Дата:   21-04-12 10:28

Това да не е някаква прекръстена Sigma, те имат такива 75-200/3.8.


Аз имам Sigma 75-200/2.8-3.5, която работи на Minolta 7000 от 1985г., но не и на Sony DSLR, просто не я разпознава като обектив и всичко е ръчно. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с никонски AF 80-200 mm
Автор: mitku   
Дата:   21-04-12 16:46

Даже в нета не го откривам за да видя как изглежда поне на външен вид тоз обектив. Как точно се казва... да не си сгрешил нещо с името? Има ли изобщо чип в обектива... т.е. има ли контактни пъпки, които да контактуват с D90 за да му отчете данните? Но пък щом работи всичко, включително и АФ на филмовите ти Никон-и - сигурно има (не съм имал филмов Никон и не знам как точно работят там нещата). Тогаз предполагам, че има някаква несъвместимост на този чип с по-новите тела. [smilie8]












------------------------

П.П. Между другото - мерси пак за Никор АИ-С 80-200/4, който купих от теб преди няколко години. Откакто го имам, направо се влюбих в него и винаги си ми е в чантата като първи избор за дълго стъкло - страшен обектив от всякъде и най-вече супер-острилка, която не се предава грам дори и на уж взискателната матрица на Д7000... а съм сигурен, че и на Д800 не би имал никакви грижи. [cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »