Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 За авторските права
Автор: Tycoon   
Дата:   22-02-12 20:23

Попаднах на следното интервю за авторски права. Някой има ли идея защо ГДБОП се занимава със снимките и текстовете на ТРУД и докладва на прокуратурата? Ако са ми откраднали и на мен такива материали следва ли, че трябва да се обърна към тях?
Ако на някой темата му е досадна или въпросът ми лаишки
да ме извини предварително;)

Цитирам:

„Вестникарска група България" подаде сигнал за нарушаване на авторски права от три интернет сайта - blitz.bg, novini.bg и hotarena.net, съобщи вестник "България Днес".

Онлайн медиите системно преписват авторски материали и копират снимки, публикувани на адресите www.trud.bg, 24 chasa.bg и страниците на вестник „България Днес", без да имат разрешение за това.

Екип на „България Днес" потърси за коментар Георги Илиев, който е собственик на сайта bliz.bg. Попитахме го как ще обясни, че неговата онлайн медия преписва чужди материали и сканира изображения без разрешение на техните автори. Той категорично отказа да сподели своята позиция и побърза да затвори гузно телефона.

Явор Колев, шеф на звеното „Криминални престъпления" към ГДБОП:

Предвижда се глоба и 3 години затвор

- Г-н Колев, „Вестникарска група България" е подала сигнал срещу сайтовете bliz.bg, novini.bg и hotarena.net за нарушаване на авторските права. Получихте ли жалбата?

- Да. Получих сигнала и в момента разследваме дали имат основание.

- Какви ще са последствията от жалбата?

- След като бъде извършена проверка, ще се установи дали има данни за престъпление и ще се докладва до прокуратурата.

- Какви са глобите, които са предвидени в закона?

- Глобите, които се предвиждат, са от 1000 до 5000 лева.

- А лишаване от свобода?

- Да, законът предвижда до 3 години затвор, ако се докаже нарушение на авторските права!

- Имало ли е сигнали от други медии за копиране на снимки и текстове?
- Да, имало е и вече са наложени глоби! По отношение на изображенията Законът за авторските права и сродните му права е категоричен и със сигурност ще бъдат наложени глоби, ако се докаже престъплението.

- В закона предвидено ли е закриването на интернет сайтове, които преписват чужди материали и сканират изображения без разрешение?

- Не, за съжаление законът не предвижда такива мерки.

Диляна МИЛЧЕВА, България Днес


Отговори на това съобщение
 Re: За авторските права
Автор: shtukov   
Дата:   22-02-12 20:46

При наличие на документ за притежаване на авторски права, при явно нарушение свързано с тях, при идентификация на нарушителя, при наличие на сравнителен анализ между авторското и използваното от нарушителя произведение, изготвен от специалист и контактите с подходящия юрист, ГДБОП имат готовност да атакуват незабавно.
Убедил съм се в това от личен опит.


Отговори на това съобщение
 Re: За авторските права
Автор: asahi   
Дата:   22-02-12 21:02

И при съмнение за наличие на организирана престъпна група.

Отговори на това съобщение
 Re: За авторските права
Автор: shtukov   
Дата:   22-02-12 21:04

Тук не съм наясно.

Отговори на това съобщение
 Re: За авторските права
Автор: n1x0n   
Дата:   22-02-12 21:22

„Вестникарска група България"

Крадеца вика "Дръжте крадеца!" [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За авторските права
Автор: Tycoon   
Дата:   22-02-12 23:44

Shtukov, naли всичко това се доказва в съда? За какво става въпрос?

Отговори на това съобщение
 Re: За авторските права
Автор: shtukov   
Дата:   23-02-12 14:52

Посъветвай се със специалист по патентно и авторско право. Аз съм бил само ощетена страна, която в определени случаи е стигнала до извода, който изложих по горе. Но предварително съм притежавал всички необходими документи и доказателства и съм се обръщал към подходящите хора в подходящия момент. В моя случай, спешно постигнахме извънсъдебно споразумение с нарушителя и отложих акцията на ГДБОП.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »