Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Статив в самолет
Автор: pechen33   
Дата:   18-02-10 12:00

Купих си самолетен билет на компания ВИЗЕР и искам да попитам колегите, които са летели с нея или подобни. Може ли в ръчния багаж на самолета да се кача барабар с фотоапарата и със статива? Да не го смятат за оръжие с което може да се завладее самолет?


Отговори на това съобщение
 Re: Статив в самолет
Автор: d256h   
Дата:   18-02-10 12:06

Чети внимателно условията, които са ти пуснали при потвърждението на резервацията!

Там ясно пише, че имаш право само на едно парче ръчен багаж с размери xyz. Много са педантични в това отношение и при чекирането ще се изправиш пред два варианта, да платиш допълнително за багаж (яко натоварват) или да оставиш статива на някой твой изпращач... или в коша!

Чети си документите!

Отговори на това съобщение
 Re: Статив в самолет
Автор: krist   
Дата:   18-02-10 12:24

преди време имаше такава тема, изрови си я..

Отговори на това съобщение
 Re: Статив в самолет
Автор: HP   
Дата:   18-02-10 12:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив в самолет
Автор: pechen33   
Дата:   18-02-10 14:01

d256h сега ще ровна в пощата да видя какво пише.
Искаш да кажеш, че ако имам чaнта с фотоапарата друг багаж не дават?[smilie9]
krist сега ще поровя за подобна тема [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Статив в самолет
Автор: varushev   
Дата:   18-02-10 14:29

55x40x20 до 10кг мисля че беше точно за wizz и нямаш право на друго парче багаж

Отговори на това съобщение
 Re: Статив в самолет
Автор: d256h   
Дата:   18-02-10 14:41

Да искам да кажа, че като ръчен багаж може да носиш САМО ЕДНО ПАРЧЕ ... или само чанта, или само статив (стига да отговаря на ограниченията в размерите) !

Отговори на това съобщение
 Re: Статив в самолет
Автор: thomas   
Дата:   18-02-10 14:48

Лоукостовете най-често само имитират такива, а ако поискаш да им издигнеш услугата до нивото на нормалните авиокомпании, накрая най-често ти излиза по-скъпо. Ей сега гледам и партенките на Fly Niki до Виена. 29 евро, крещят всички билбордове, с всички включени такси. Е да, ама не. 2 х 29 = 58, към които добавяш още 2 х 25 = 50 "надценка гориво" (това явно не е такса), 10 евро за издаване на билет и 10 евро за плащане с кредитна карта. Общо 128, в най-евтините дни. Дотук изобщо не говорим за нещо повече от 8 кг ръчен багаж. Ако искаш и куфар - още поне 20 евро, или станаха почти 150. Къде са 58, къде са 150. Нерде Ямбол, нерде Стамбул.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив в самолет
Автор: d256h   
Дата:   18-02-10 15:04

Да ама не си съвсем прав, защото с УИЗЗЕЪР за двама човека, отиване и връщане София-Лондон, с един допълнителен багаж ми излиза 300лв. А сега кажи коя от 'нормалните' ще даде такава цена?

Всичко е въпрос на лична преценка, дали му е изгодно на човек...



Публикацията е редактирана (18-02-10 15:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Статив в самолет
Автор: toddybear   
Дата:   18-02-10 15:04

Аз скоро пътувах с Wizz и нямаше проблем да си нося статива и апарата, въпросът беше да са във едно. Затова ги слижих в ендо куфарче което е за самолет и въпреки че статива илзизаше 5-10 сантиметра извън куфарчето никой не ми е правил проблем. Докато на жената и направиха проблем че има ръчен багаж и дамска чанта. Абе идиоти.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив в самолет
Автор: d256h   
Дата:   18-02-10 15:15

Именно това казвам изискването е за ЕДНО парче ръчен багаж!

Отговори на това съобщение
 Re: Статив в самолет
Автор: asahi   
Дата:   18-02-10 15:21

Обличаш едно фотографско елече, напълваш му джобовете с фототехника, издуваш се като човечето на Мишлен и пъхаш ръцете в джобовете.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив в самолет
Автор: tonitka   
Дата:   18-02-10 15:26

Няколко пъти съм пътувала с тях! Наистина са много педантични! Една чанта до 10 килограма! Статива си го сложих в чекирания багаж. Ръчния ми беше раницата с апарата. Зад мен на опашката един мъж се видя в чудо, наложи се да си ръзхвърли част от ръчния багаж по други пътуващи, защото надвишаваше с 2 кг определеното тегло![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Статив в самолет
Автор: prisonbreak   
Дата:   18-02-10 15:31

Ръчен багаж 15кг.
без парфюи,паста за зъби и такива течни работи.
за 20лв , допълнителен багаж 20кг.
Така беше до преди 2 месеца.
2-ма души, до Франция отиване и връщане +40гк допълнителен багаж,от Париж до София,
Всичко 380лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив в самолет
Автор: d256h   
Дата:   18-02-10 15:36

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Статив в самолет
Автор: thomas   
Дата:   18-02-10 15:37

@d256h
Да, ама и ти не си съвсем прав, защото ще кацнеш в Лутън, и ако си сметнеш разходите на двама души от там до Лондон и обратно, можеш смело да добавиш към тези 300 лева и още минимум 120. А за много малко над 210 лева на човек (при това не с един куфар) можеш поне в определени моменти да летиш и с Bulgaria Air. Но за сметка на това в много малко моменти можеш да летиш за толкова в Wizz Air, на които при това Лутън им е една от силните дестинации, в които може да се случи и да излезеш на далавера.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив в самолет
Автор: thomas   
Дата:   18-02-10 15:57

@tonitka
Естествено, че са педантични. Това е техният шанс да ти изкрънкат някое евро отгоре, и те няма да го пропуснат, когато и да имат възможност за това.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив в самолет
Автор: neuromancer   
Дата:   18-02-10 15:59

статива в ръчния багаж зависи от секюритито по летищата, не от компанията. В София са ларж, ама там където отиваш, може да не е така и да те накарат да си го чекнеш (и да платиш допълнително за багаж евентуално)

Отговори на това съобщение
 Re: Статив в самолет
Автор: ittv   
Дата:   18-02-10 16:02

аз не мога да си отговоря за чий ти е този статив в самолета ? сам по себе си въпроса е лишен от всякаква логика.....

На мен ми се е случвало с Уизеър багажа ми да е по-тежък с 2кг и бях принуден освен раницата с лаптопа и всички обективи да взема и статива с мен и никой не ми направи проблем, ама ти защо се пънеш да ти е в ръчния багаж не те знам ...

Отговори на това съобщение
 Re: Статив в самолет
Автор: neuromancer   
Дата:   18-02-10 16:06

може да иска да пътува само с ръчен багаж... в който случай най-добре да остави статива вкъщи

Отговори на това съобщение
 Re: Статив в самолет
Автор: pechen33   
Дата:   18-02-10 16:24

ittv написа:

> аз не мога да си отговоря за чий ти е този статив в самолета ?
> сам по себе си въпроса е лишен от всякаква логика.....
>
> На мен ми се е случвало с Уизеър багажа ми да е по-тежък с 2кг
> и бях принуден освен раницата с лаптопа и всички обективи да
> взема и статива с мен и никой не ми направи проблем, ама ти
> защо се пънеш да ти е в ръчния багаж не те знам ...


Ами там е работата, че в билета ми е включен само ръчния багаж.(гледаме да минем тънко)[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Статив в самолет
Автор: hitman_1   
Дата:   18-02-10 16:28

Аз съм качвал карбонов без проблем [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Статив в самолет
Автор: pechen33   
Дата:   18-02-10 16:28

Това е от сайта на Визер


преносим багаж (ръчен багаж)
Един човек може да носи на борда една бройка ръчен багаж с общи размери 115 см (55х40х20) и тегло до 10 кг. Ако теглото или размерът на преносимия багаж надвишава гореописаните ограничения, багажът ще се превозва в товарното помещение и ще се брои за чекиран багаж.
Освен това, пътниците могат да носят следните предмети:

* малка ръчна чанта;
* палто или одеяло;
* чадър или бастун;
* малка камера, видеокамера или бинокъл;
* клетъчен телефон;
* материали за четене по време на полета;
* за деца под две години: храна, сгъваема количка, малко кошче;
* чифт патерици за хора със затруднено придвижване.


P.S. Има шанс да мине за бастун[shtrak]
Статива в калъфа е 60 см.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив в самолет
Автор: neuromancer   
Дата:   18-02-10 16:29

Най-дoбре си остави статива вкъщи, а на място импровизирай. Ако отиваш само с цел фотография / професионални снимки, си плати за багаж и цакай клиента. То не може хем евтино, хем най-доброто (и това в онова и душата в рая).

Иначе рискуваш статива ти да остане в Лондон на връщане (или да си платиш за багаж по цени на гише, не от интернет). В Лондон секюритито са големи цербери, даже обувките се събуват.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив в самолет
Автор: pechen33   
Дата:   18-02-10 16:32

Цана на гише от 0 до 5 кг. 145лв.[smilie10]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »