Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор м/у 2 обектива. Sigma i Nikkor
Автор: Ins4ne   
Дата:   13-06-12 01:24

Здравейте колеги,

Изправен съм пред дилема отностно кой от 2та обектива да си закупя.

Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG Macro Autofocus Lens for Nikon AF-D

или

Nikon AF-S NIKKOR 55-300mm f/4.5-5.6G ED VR Zoom Lens


..като се има в предвид,че съм с Nikon D3100 .

Колебанията ми идват главно от това,че Сигмата ще ми излезне доста по-евтино естествено :) и от това,че има Макро режим от 200мм-300мм.. (а аз нямам Макро обектив и 1 вид този ще ми върши работа и за това малко или много),
но пък му липсва VR (Vibration Reduction) , което малко ме притеснява как ще се държи при 300мм zoom.
Прочетох доста коментари и форуми отностно 2та обектива и в повечето случаи хората казват , че за не-професионално ниво Сигмата вършела чудесна работа.

Бихте ли ми дали съвет дали си заслужава да се дадът повече пари за Nikkor-а с неговото по-високо качество и VR или да се спра на Sigma-та. (Ако има някой който притежава 1 от 2та обектива и може да ми даде съвет и мнение от личен опит, би било чудесно,защото също се притеснявам дали sharpness-a на снимките при Сигмата ще е добро :) )

PS:Занимавам се с фотография на не-проф. ниво, предимно любителско(за сега).Но се старая да се получават добри резултати.

Благодаря предварително :)


Отговори на това съобщение
 Re: Избор м/у 2 обектива. Sigma i Nikkor
Автор: fotorafi   
Дата:   13-06-12 05:35

Пристрастни оценки ще получиш за двата обектива.Най-добре е сам да поснимаш с различни обективи и да имаш лични впечатления. Предлагам ти за тест и да поснимаш с моя Никкор АФ 70-300/4-5,6 Ж. 0886-711-193,София

Отговори на това съобщение
 Re: Избор м/у 2 обектива. Sigma i Nikkor
Автор: dave   
Дата:   13-06-12 09:04

fotorafi [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор м/у 2 обектива. Sigma i Nikkor
Автор: simbon4o   
Дата:   13-06-12 09:04

Сигмата има предимство пред 55-300 и 70-300 никорите само и единствено за портрети в диапазона 70-135, там е на 4.0 бленда и маже фона по-блажно. На 300мм и двата никора я бият.
Другото което сигмата има а никорите нямат е макро режима - съвсем ползваем си е и много приятна екстра поне за мен.
Но нестабилизирана сигма 70-300 на тяло без стабилизация си е набутвация!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор м/у 2 обектива. Sigma i Nikkor
Автор: tziko   
Дата:   13-06-12 09:25

Ako ти е по-важно макрото - Сигмата
Ако ти е по-важно отдалечени обекти на 300мм - Никора

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »