Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Студио въпрос
Автор: ivaivalito   
Дата:   22-12-11 00:43

Здравейте

Имам един свободен апартамент като хола е доста голям малко формата му е гадна новото строителство е така :) около 6-7 метра е дължина на 4-5 ширина може и да е повече говоря на изуст .Да ми препоръчате осветление за около 600-700 лв примерно 2 софтбокса и 2 светкавици .Разгледах предложенията в синтезиса ,динафос и студиолайтинг има комплекти но не знам кой да избера .Ще снимам предимно портретна ,продуктова/най вече храна / и от време на време ще се уча на актова фотография .Нямам амбиции да се занимавам професионално просто за хоби .Бюджета е само за осветление допълнително ще отделя парички за фонове, палатки и т.н.

Благодаря ви предварително

ПС

Дайте идея с какво да боядисам стените и какво да сложа на пода светъл или тъмен ламинат .

Отговори на това съобщение
 Re: Студио въпрос
Автор: asahi   
Дата:   22-12-11 00:47

За портрет и тейбълтоп - добре, ама за актова ще ти трябва по-висок таван, а твоят е макс. 2.60м. Ще те ограничава.

Отговори на това съобщение
 Re: Студио въпрос
Автор: Dekov   
Дата:   22-12-11 07:21

Що бе asahi, ще ги снима полегнали.

Отговори на това съобщение
 Re: Студио въпрос
Автор: valen_tin   
Дата:   22-12-11 09:00

че актовата не може ли тейбълтоп [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Студио въпрос
Автор: Shmidt   
Дата:   22-12-11 10:52

ivaivalito

От кой град си ?

Отговори на това съобщение
 Re: Студио въпрос
Автор: GenaDP   
Дата:   22-12-11 11:47

Да ми препоръчате осветление за около 600-700 лв примерно 2 софтбокса и 2 светкавици.

Смислените варианти в този ценови диапазон не са чак толкова много. Ако държиш да са само 2 светкавици, или смяташ постепенно да увеличаваш броя им - бих ти препоръчал това . Ако искаш да приключиш оборудването с избрания комплект, по-добре си вземи този, този или нещо от сорта - напр. един софтбокс и един чадър.

И двата комплекта включват компактни по размер светкавици с активно охлаждане и сравнително мощни моделни лампи, които могат да се управляват пропорционално и независимо от мощността на светкавицата.

За продуктовата фотография (когато снимаш нещо дребно, когато предметът е в палатка и т.н.) цветът на стените не е от съществено значение, за другите видове снимки - можеш да опънеш черни завеси от тънък плат (хастар) в/у тях, за да не оказват влияние при снимането. Ако искаш да ги ползваш като отражатели - боядисвай в бяло, макар че по-добре е да ползваш за целта някакъв подвижен отражател. Пода си го правиш какъвто ти харесва, единствено е желателно да е по-твърд (да няма килими, мокети и т.н.), Ако много държеш на правилната настилка - неутрален на цвят балатум (или линолеум), или саморазливна настилка.



Публикацията е редактирана (22-12-11 12:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Студио въпрос
Автор: photo_liubitel   
Дата:   22-12-11 16:04


Виж тази моя тема
Подробно бистрихме точно какво ми трябва и накрая какво взех.
Вслушай се в съветите и на GenaDP

Отговори на това съобщение
 Re: Студио въпрос
Автор: borovinka   
Дата:   22-12-11 17:26

ivaivalito, тук можете да прочетете някои основни неща относно оборудването на фотостудио - http://dynaphos.com/resource.php?id=42
.

Отговори на това съобщение
 Re: Студио въпрос
Автор: www.Stefoto.EU   
Дата:   22-12-11 20:14

И понеже до сега си получил съвети само от търговци, които си пробутват стоката, не че стоката им е боклук, ама малко нарушават правилата на форума и общо взето чакалят като хиени :). ти предлагам да хвълиш едно око и на това:
http://store.tagotech.com/product_info.php?cPath=23_30&products_id=336


Доброто е, че ще получиш малко повече за парите си, лошото е, че идва от другият край на света и ако утре нещо се скапи, няма кого да тровиш и ще чакаш десетина дни докато пристигне новата лампа, примерно. [smile]
Иначе пичовете са точни, купил съм си това-онова от тях и всичко е О.К. Изработката е на нивото на другите продукти от този ценови клас и даже малко по-добро, примерно, за трети път си купувам държач за преносима светкавица и чадър от динафос и за година пластмасата, която стяга крачето на светкавицата се 'зачеква' и вече не я държи. А струва 38лв. !!!ivaivalito написа:


Отговори на това съобщение
 Re: Студио въпрос
Автор: Myth   
Дата:   22-12-11 21:01

www.Stefoto.EU естествено, че ще пробутват стоката си, но пък за сметка на това и на двамата мненията им са достатъчно компетентни, а GenaDP пък по принцип най-малко може да го обвиниш, че пробутва стоката си, почти винаги чета постовете му (най-малкото защото са полезни и компетентни) и рядко тръгва да ти предлага нещо което няма да ти трябва или да те увещава, да си купиш светкавици вместо халогенки например (ако си решил да пробваш да минеш тънко)

Отговори на това съобщение
 Re: Студио въпрос
Автор: GenaDP   
Дата:   22-12-11 21:32

Хе-хе, Стефото... Я ми сметни колко ще струва този комплект, дето си го посочил, докато дойде до БГ? Без мито и ДДС (предполагаме, че няма да те изловят на митницата).

А като си почнал, мажеш да ми кажеш и кои точно правила нарушавам, че ми стана интересно.

Отговори на това съобщение
 Re: Студио въпрос
Автор: www.Stefoto.EU   
Дата:   23-12-11 01:36

Не казвам никъде, че не е компетентен, това което казвам е, че не пропуска случай да пробута стоката си , всички знаем, че http://www.studiolight-bg.com/ е неговият търговски сайт и се дразня, че се правят на 'свети моми ненапити', и много искат да помогнат, а всъщност СА ТЪРГОВЦИ !

Към Гена:
Поръчал съм си доста неща от този сайт и цените са такива, както са обявени в сайта. Освен това в правилата на този форум има клауза против търговци, т.е.той е с 'не комерсиална' цел, ама вие тук 'само съветвате' :).
И админа явно те обича или поне не му пречиш.


Отговори на това съобщение
 Re: Студио въпрос
Автор: Myth   
Дата:   23-12-11 02:01

www.Stefoto.EU Е и, не виждам нещо лошо в това, че искат да продават стоката си, на теб какъв ти е проблема, хубаво, че са тия търговци та, чат, пат да има компетентни мнения относно студийни осветления, не че няма други компетентни хора в тоя форум, ама гледам не се изявяват много.
Стига бе хора какво ви става, завист ли що ли... ами да продава човека и дава компетентно мнение, и след като продава нормално е да даде линк към собствения си сайт, ти какво искаш на конкуренцията ли.
Същата работа когато някой пусне линк търся сватбен фотограф... и всеки си предлага линк към сайта или портфолиото... ти какво сигурно на не към твоя сайт ами към някой чужда сайт ще пуснеш линк.

Днес вече чух една грозна история във фотографските среди сега ставам свидетел на друга.
А днес научих, как в едно по-малко градче една небезизвестна наша съфорумка се скъсва от сесии (работи в точно определен жанр) и фотото в същото това градче отказва да вади снимки на нейните клиенти. Ай стига с такива постъпки, дайте го малко по-ларж.

Отговори на това съобщение
 Re: Студио въпрос
Автор: alexcubata   
Дата:   23-12-11 10:04

Вече с метален механизъм за пристягане на светкавицата


Отговори на това съобщение
 Re: Студио въпрос
Автор: GenaDP   
Дата:   23-12-11 11:12

www.Stefoto.EU
Освен това в правилата на този форум има клауза против търговци, т.е.той е с 'не комерсиална' цел


Верно ли? Я ми я покажи тая клауза, че ми стана интересно...

А ти, като си такъв принципен, що си сложил URL-то на сайта си като потребителско име? Щото не си знаеш имената в кръщелното ли? [smilie25]

Колкото до китайския сайт - ето какво пише там: Delivery by Singpost generally take between 9 to 15 working days to most countries. For bulky items above 1.5kg, please contact us if you find the shipping cost too high. We'll try to source for alternative shipping method with low shipping cost to your country.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »