Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на фотоапарат...
Автор: karatedo   
Дата:   12-12-11 16:47

Здравейте колеги...
Разполагам с бюджет от около 400 лв. /кредитна карта/
Искам да си взема фотоапарат от технополис на изплащане...
За жалост паричките не ми стигат за двойнорефлексен та ще трябва да се задоволя с нещо по скромно ;/
Бихте ли могли да ми препоръчате някакъв модел които да е до тази сума и да си струва парите...
Не ми е много ясно какво трябва да гледам като параметри и затова се обръщам към вас...
Поздрави [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат...
Автор: bluebird81   
Дата:   12-12-11 17:10

какво е двойнорефлексен фотоапарат, някаква нова технология ли е излязла ?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат...
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   12-12-11 17:12

Не двойно, а огледално, че ще те изядат [smilie3]

Иначе за този ценови диапазон, би трябвало да са почти еднакви всички компактни. Евентуално нещо втора ръка, но по-сносно, обаче другите да предложат.

Ако искаш кажи какво държиш да има като характеристики и ще улесниш хелпдеска:)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат...
Автор: peter_m   
Дата:   12-12-11 17:12

Събери още стотина лева и си вземи д3000 кит от базара, появяват се доста запазени бройки. Но първо си оправи понятията [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат...
Автор: karatedo   
Дата:   12-12-11 18:34

Извинете ме за грешките...
Ами проблема е, че нямам парите в брои и съм принуден да го взема от магазин които го предлага на изплащане...
Та няма как да е втора ръка...
Иначе и аз от доста време съм хвърлил око на D3000 ама... ;/
Ммм... нямам идея какво искам да има... то даже незнам какво може и трябва да има в смисъл просто искам да прави максимално добри снимки и знам, че затова не е нужно да е с много пиксели...
И незнам какво трябва да гледам на един апарат... преди четох една книга ама там беше доста дълго и широко и неясно... ;/

Мисля, че canon като марка са добри и са едни от лидерите... съдейки по цените и отзивите на другите...
Мнението ви за това:
CANON POWЕRSHОТ SX150 IS BLK
или това:
CANON POWERSHOT SX210 IS

или пък Sony: SONY DSC-WX7B

И какво мислите за този:
CANON EOS 1000D BLK+EF 1855
Евентуално ако успея да събера някакви пари... това е най-евтиния вариант на огледалнорефлексните...
Струва ли си парите според вас ?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат...
Автор: yakumo   
Дата:   12-12-11 20:12

Що не се замислиш за нещо по средата - например ПЕН . И тук дават на изплащане.

Ама наистина се замисли, защото изглежда сякаш изобщо не знаеш какво искаш и за какво ти е. А пък така стават много неприятни грешки [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат...
Автор: karatedo   
Дата:   12-12-11 20:28

Ами аз знам за какво ми е...
Въпроса е, че не знам какво ми е нужно...
Искам огледално рефлексен защото при тях играят главна роля обективите и имам възможността да ги сменям /евентуално/...
Иначе съм се насочил към снимки от сорта на Портретни... или
https://photo-forum.net/i/1007671
Една от функциите които искам да има е за
light drawing
http://2.bp.blogspot.com/-Fjgj5Ye5zCE/TWFQu_yTWSI/AAAAAAAAAag/sJeAlBuKaO8/s1600/lightart.jpg
Но не знам каква трябва да е опцията /нещо свързано с звезди мисля, че беше/



Публикацията е редактирана (12-12-11 20:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат...
Автор: yakumo   
Дата:   12-12-11 20:57

Виж, как да ти го кажа... И аз искам примерно това


http://photosynthesis.bg/UserFiles/Image/Programa_Art_Tsentar_PhotoSynthesis/izlozhbi_Noemvri_2011/K


или това


http://3.bp.blogspot.com/_seHLfwrJjd8/TMkpwtNdQbI/AAAAAAAAALQ/62IFdcI4ahs/s1600/sn.jpg



или много други, но... дори snooper и muu (никовете тук на авторите, чиито са снимките) да дойдат и да ми сложат в ръцете апаратите си с готовите настройки, със сигурност пак няма да стане [smilie5]

Фотографията не е само апарата, даже той е на по-задните места в класацията, защото не прави снимките сам, каквито и опции да има. Разбери кое как и защо става и тогава ще имаш идея какво ти е необходимо като техника. А във фото курсовете дори и без апаратче ще те вземат [smile]

После вече си е до теб самия.

Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат...
Автор: karatedo   
Дата:   12-12-11 21:09

Ами благодаря...
Да знам, че апарата не е най-важното...
Но трябва да започна от някъде и нямам идея каква техника ми трябва за да докарам снимките максимално близо до тези /примерно/.
Просто незнам какво да гледам на един апарат... затова се обърнах към вас... да ми обясните малко как стоят нещата...
/Даже много исках да се науча как се промиват черно/бели ленти но така и не разбрах как става и от къде да си набавя необходимите химикали, но това е друга тема/
Поздрави колега... :)



Публикацията е редактирана (12-12-11 21:17)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »