Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Купуване на апарат през англ.сайт.Струва ли си?
Автор: photomagictale   
Дата:   12-12-11 22:38

Избрала съм си Пентакс К-Р.Исках да видя дали не се предлага втора,за да имам повече финанси за обективи и др.неща към него,то се уверих,че никой не продава.В момента има доста добра оферта на апарата с китов 18-55 1049лв.Исках и да видя някой чужди сайтове дали не предлагат по-добра цена (тъй като на няколко пъти четох,че доста хора си вземат от йбей).Намерих за 378 паунда,но си нямам грам представа как става всичко през тези сайтове и как стоят нещата с гаранцията.Някой би ли ме посъветвал как стоят нещатата с разликата в цените,гаранцията и дали въобще си заслужава.
Благодаря,предварително на всички,които прочетоха обърканият ми пост.[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на апарат през англ.сайт.Струва ли си?
Автор: GenaDP   
Дата:   12-12-11 22:51

Как става всичко през тези сайтове е описано във въпросните сайтове.

Дали си заслужава или не - ти сама си преценяваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на апарат през англ.сайт.Струва ли си?
Автор: Jankoff   
Дата:   13-12-11 09:08

Защо пък точно английски сайт? С тяхната валута, с тяхната политика (буквално и от вчера)?
Докато за проверка на цените в UK и Ирландия се пише в Гугъл compare prices, съответно за Германия е Preisvergleich, за Франция comparateur de prix.
Пример за Германия - изписваме в Гугъл: Preisvergleich Pentax K-r.
Има много търсачки на оферти, няма проблем да се намери най-доброто предложение. Разбира се, може и направо в idealo.de за Германия, idealo.at за Австрия, idealo.fr за Франция, idealo.it за Италия (разбира се, и в idealo.co.uk).
Ето какво става в idealo.de за Pentax K-r . Около 428 евро с китов обектив 18-55. Да сложим още 20-30 евро за изпращане в Бг, става 450-460.
Къде са 450-460 евро, къде са 1049 лв.? Ха! Ама 1049 лв. не бяха ли 525 евро, а?
[smilie9] [smilie9] [smilie9]
Да живее българското! Булгаааааар!
Урааа! [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (13-12-11 09:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на апарат през англ.сайт.Струва ли си?
Автор: itilien   
Дата:   13-12-11 13:09

Jankoff - разликата между 469 и 525 евро е 130 лева. Ха сега сметни колко ще ти излезе да се занимаваш с международни гаранции, ако се наложи.

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на апарат през англ.сайт.Струва ли си?
Автор: Jankoff   
Дата:   13-12-11 15:30

Ами от 2005 г. до този момент имам общо купени (за две семейства) една сапунерка, една видеокамера, четири суперзума и четири DSLR-а. Чукам на дърво, нищо не се е разваляло!
[cool] [thankyou]
Половината са купувани в България, половината в Германия.
Впрочем, когато нещо се развали в България, то все едно се праща да го оправят в Чехия или Германия, нали така?! Поне така аз съм чувал - за Олимпус, каквито са DSLR-ите.
Е, който се страхува от мечки, не ходи в гората. Въпросът тук е обаче и този, да знаеш дали мечките са в гората. Щото може и да не са, нали така ....
[smilie5] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на апарат през англ.сайт.Струва ли си?
Автор: jivkojj   
Дата:   13-12-11 15:44

Като чувам за какви срокове за ремонт става дума в България, аз вече не съм много сигурен, дали не е по-лесно наистина да се купува от Германия, и при евентуален ремонт направо там да си ремонтираш нещата.

Само като пример - пакет изпратен от България, пристига до Германия за 3-4 раб. дни. Сервиза на Никон в Мюнхен са бързаци и за 3-4 дни ремонтират и пращат за тяхна сметка. Да не говорим, че са изключително коректни и например няма проблем да свършат дребни услуги и безплатно, даже на извънгаранционна техника. Освен това получаваш и трекинг-номер, с който следиш на кой етап е техниката ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на апарат през англ.сайт.Струва ли си?
Автор: Jankoff   
Дата:   13-12-11 15:56

Аз пък се замислям не само за общото европейско пространство, което предполага да можеш да си оперираш в целия ЕС както си поискаш, но и за това, какво правят хората, които живеят, например, в Лом, и си купуват фотографска техника. Кво, пътуват до София първо за покупка, после за ремонт?!?!?
Не виждам да има никакво значение дали живееш в градче в Германия или в България - за купуване и ремонт на фотографска техника трябва да използваш пощата.
Е, и?
Ами аз лично бих общувал директно с Мюнхен, както казва колегата по-горе, отколкото със София.
Е, да, де, да, де, ама нали то българското качествено .... и е наше, нъл тъй ....
[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (13-12-11 16:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на апарат през англ.сайт.Струва ли си?
Автор: pepinski   
Дата:   13-12-11 16:21

Чувствам се ужасно прецакан, че си купих техниката от тук, а не от Германия!

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на апарат през англ.сайт.Струва ли си?
Автор: photomagictale   
Дата:   13-12-11 16:36

как стоят нещата тук

пише фрий шипинг,но до Б-я ли е?гаранция има ли?въобще не разбирам от такива неща...

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на апарат през англ.сайт.Струва ли си?
Автор: GenaDP   
Дата:   13-12-11 16:41

въобще не разбирам от такива неща...

Ми вземи се научи. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на апарат през англ.сайт.Струва ли си?
Автор: photomagictale   
Дата:   13-12-11 16:49

Гена,удивителен съвет!

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на апарат през англ.сайт.Струва ли си?
Автор: photomagictale   
Дата:   13-12-11 16:58

Впрочем оправих се с обявата.Видях,че шипинга е безплатен и гаранцията е 1 година,но не е международна.Как бихте ме посъветвали да направя?Спестявам 300лв,но за сметка на гаранция.Или пък като се развали да го изпращам в USA?

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на апарат през англ.сайт.Струва ли си?
Автор: sidthesloth   
Дата:   13-12-11 18:00

При покупка на нов фотоапарат от САЩ се дължат не само ДДС, но и мито върху цялата стойност на сделката, вкл. и цената на пощенската/ куриерската услуга.


Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на апарат през англ.сайт.Струва ли си?
Автор: photomagictale   
Дата:   13-12-11 18:28

Явно няма сметка[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на апарат през англ.сайт.Струва ли си?
Автор: Jankoff   
Дата:   13-12-11 18:42

Може да има останал някъде по големите вериги (Техномаркет, Технополис и пр.) някой Pentax k-x. Той не е по-лош, даже може и да е малко по-добър, и може и да се намери на добра цена, тъй като е с една година по-"стар".

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на апарат през англ.сайт.Струва ли си?
Автор: vboykov   
Дата:   13-12-11 19:13

За мен нещата стояха така: Canon 550d в България беше 1600лв, аз го купих от италианския амазон за малко под 1300. Има си 1 година евро гаранция(признават я тук, питах специално). Доставката беше 10 евро мисля.

Наскоро си купих и iPod touch за 350 лева, като тук почват от 450 нагоре.

Сметка определено има, просто търси оферти.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »