Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 тяло за time lapse
Автор: arriah   
Дата:   08-10-11 08:25

Здравейте,

имам задачка да правя time lapse с fisheye обектив. По сегашна оценка (още събирам информация) ще се наложи въпросното да продължи между 4 и 6 часа през 1 минута.

За съжаление тялото, с което снимам в момента (Oly E510) няма time lapse без контрол от компютър. Проблемът, обаче е, че батерията на лаптопа издържа (в най-добрия случай) около 3 часа...

та, моля за препоръка за тяло (може и безогледалка) с която да мога да свърша една такава работа. Уговорката е, че ще мога да купя едно тяло, но не и втори фиш (имам си и руски фиш на М42, така че с разните преходници мога да го закача към кажи-речи всякакво тяло)

Отговори на това съобщение
 Re: тяло за time lapse
Автор: special_k   
Дата:   08-10-11 08:46

Има програмируеми дистанционни. Има и китайски такива. За това , което си описал вършат работа. Бачка с всякакви дслр-и , не знам с олито дали ще се разберат обаче.

Отговори на това съобщение
 Re: тяло за time lapse
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   08-10-11 09:29

Трябва ти нещо такова:
Цък!

Става точно за твоя ДСЛР
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: тяло за time lapse
Автор: nsirakov   
Дата:   08-10-11 10:19

за 30-40 лева от у-бей има дистанционни с тайм лапс функция... ползвам такова за канон и съм страшно доволен :)

зареди се с поне 2 батерии че поне моя канон повече от 3 часа не може да изкара с експонации по една минута

Отговори на това съобщение
 Re: тяло за time lapse
Автор: mravunko   
Дата:   08-10-11 10:34

Той каза през една минута, не по една минута. 6 х 60 = 360 кадъра. Ако не са дълги експонации и батерията не е стара всеки ДСЛР може да направи тия кадри.

Ако апарата ти има колко време да мери след натискане на спусъка, можеш да го намалиш на минимално, след това можеш да го настроиш да няма превю след всяка снимка, това пести много повече ток от снимките и т.н...

Отговори на това съобщение
 Re: тяло за time lapse
Автор: nsirakov   
Дата:   08-10-11 15:02

чукча писатель....

през минута ще му стигне батерията ако експонацията е кратка ест... но дистанционното пак ще му свърши работа...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: тяло за time lapse
Автор: vga   
Дата:   08-10-11 17:31

Дай да ти услужа с моя Д200 да си свършиш работа. При мен се програмира тази функция в менюто. Е, ще искам да присъствам на заснемането де, че и аз съм фен на тайм лапса и любопитствам [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: тяло за time lapse
Автор: arriah   
Дата:   09-10-11 09:13

май си харесах едно дистанционно от Фотосинтезис - малко ме сърбят ръцете и не ми се чака доставката от eBay.

@vga дай информация за контакт на ЛС - ако не те бърка ранно ставане - направо да те вземем на следващото ходене :)

второто нещо с което се боря е как да закрепя един самоделен TS обектив, за да пробвам timelapse и с него :)

Отговори на това съобщение
 Re: тяло за time lapse
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   09-10-11 11:41

Доставката от И-бей е някъде около 10 дни...

Иначе за импровизирай с капачката на тялото?

Отговори на това съобщение
 Re: тяло за time lapse
Автор: soxo   
Дата:   11-12-11 21:43

А бе хора тия time laps щраканици, не скапват ли затвора много бързо?

Отговори на това съобщение
 Re: тяло за time lapse
Автор: pachok   
Дата:   11-12-11 21:55

Дори турбосапунерката ми от преди 5 години има вградена опция за тайм лапс без външни дистанционни + една камара други екстри. Какво става с тия ДСЛР-и незнам, ма много изостават. Добре, че матриците са им по-добри...

Отговори на това съобщение
 Re: тяло за time lapse
Автор: e-mil   
Дата:   12-12-11 08:23

"А бе хора тия time laps щраканици, не скапват ли затвора много бързо? "

Скапват го точно толкова бързо, колкото ако направиш съответния брой отделни снимки. В случая - 6 часа по 60 кадъра = 360. Тоест толкова, колкото ще направиш ако отидеш на излет с приятели.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »