Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Градивна критика, мнения
Автор: boranovaphotography   
Дата:   19-10-11 00:15

Мили хора, съвсем скоро започнах да се занимавам с фотография и за това искам да "чуя" малко критика и мнения за работата ми. Гласове също не отказвам :)
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=113369
Благодаря предварително :)
 Re: Градивна критика, мнения
Автор: Knartist   
Дата:   19-10-11 00:21

[smilie5] Сега асахи ще те прати на курс и всичко ще се нареди [smilie3] [shtrak] [beer]

 Re: Градивна критика, мнения
Автор: procokal   
Дата:   19-10-11 00:50

Ето моята критика:

1.Колкото и сладки да ти изглеждат, не снимай котки, бебета и (макро)очи. Братовчедка ти със сигурност ще каже, че са "яки снимки", но тук на всички ни е писнало от тех :)

2. Няма по-грозно от подпис върху тъпа снимка, така че не ги слагай [smilie24]



Публикацията е редактирана (19-10-11 00:52)
 Re: Градивна критика, мнения
Автор: pefoto01   
Дата:   19-10-11 00:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Градивна критика, мнения
Автор: asahi   
Дата:   19-10-11 01:10

Като Knartist [smilie24]
 Re: Градивна критика, мнения
Автор: slav4cho   
Дата:   19-10-11 01:22

Като за начало прочети материали за композирането.То е основа на всяка снимка.[smilie24] Започнеш ли да четеш ще разбереш,колко малко знаеш(поне така стана при мен).
 Re: Градивна критика, мнения
Автор: swan_   
Дата:   19-10-11 01:58

Рано ти е за съвети - снимай повече и гледай повече снимки. И махни подписа, защото е доста смешно :)
 Re: Градивна критика, мнения
Автор: boranovaphotography   
Дата:   19-10-11 12:16

procokal - 1. снимам каквото ми харесва, поне за това всеки има право на избор
2.Фактът че знам че имам нужда от критика, не означава, че снимките ми са "тъпи"


pefoto01 - за размерът си прав, ще се поправя ;)

swan_ - никога не е прекалено рано :)
 Re: Градивна критика, мнения
Автор: iasen2   
Дата:   19-10-11 12:51

колко сме обидчиви [smilie5]
и какъв ник само
аз ще си го сменя моя ясенфешънфотографи
ще ми отива нали [smilie5]
като осветление снимките са ужасни . най трудно се снима черно и бяло . успех

аз има да си мечтая за Канон 60Д още много години ................... но такъв е живота гаден . с китак не се правят снимки на тъмно без осветление (само големите майстори могат да го направят )

Обичам го този форум [beer]



Публикацията е редактирана (19-10-11 12:59)
 Re: Градивна критика, мнения
Автор: thumper   
Дата:   19-10-11 13:16

Махни надписите от снимките, махни "photography" от ника си, слагай по-големи снимки и не снимай зайчетата изправена, с апарат насочен към земята. Всеки така вижда зайците и изглеижда много банално.
Не знам какво хаерсваш в снимките си, но спокойно, сега като си гледам първите фотоси, не знам и в тях какво съм харесвал[smilie18]
Чети, гледай снимки, снимай, чети и пак гледай. Курса не е задължителен но ако го правиш, колкото по-рано толкова по-добре.



Публикацията е редактирана (19-10-11 13:18)
 Re: Градивна критика, мнения
Автор: compur   
Дата:   19-10-11 13:30

моля автора да смени името на темата от:
Градивна критика, мнения

на:

Похвали и положителни мнения, само!
 Re: Градивна критика, мнения
Автор: boranovaphotography   
Дата:   19-10-11 13:46

iasen2 i thumber - Няма да махна "-photography" нито от ник-а си, нито от портфолиото си, нито от сайта си. В момента съм със "тъпия" подпис Boranova Photography по простата причина, че в момента си легализирам логото. :)

iasen2 - Ами направи нещо по въпроса за 60D аз благодарение на "некадърната" си фотография почти го изплатих за 4 месеца ... :) Peace. ;]
 Re: Градивна критика, мнения
Автор: мара   
Дата:   19-10-11 13:48

такааа...последната качена снимка не е никак лоша. има си своите кусури, разбира се, но ако човек тръгне да отмята само кусурите, няма да стигне никъде. момата на червено-белия фон на първата снимка е доста приемлива, особено като за съвсем начинаещ. помежду им има какво ли не - има приятно композирани, има ужасно композирани. най-лесното нещо е да направиш тъпи снимки, всички ежедневно бълваме такива. КУПИЩА ТАКИВА! възловият момент е да умеем да отсяваме. не се обиждай, че са ти казали, че си качила "тъпи" снимки. просто това е факт. "тъпа снимка" е тая, която не е интересна за никого, освен за пряко засегнатите или техните близки [smilie21]
снимането и умението да "виждаш" не зависи от техниката, както е рекъл ясен. зависи от главата, окото и трупането на опит...в гледането ;) както всичко останало, то се учи - един по-лесно, друг - по-трудно. (в тоя смисъл - едва ли ако той не прави идеални снимки причината е липса на 60Д[smilie21] )
за подписа и ника хората са ти казали - смехотворно е...но пък ефектът вероятно е видим - вместо да цъкнат некоя точка, умират от смях и пропускат[smilie5] така че - помисли[smilie25]
едно око, едно лице, едно котенце в шепа - понеже са всеизвестни умилни клишета - искат мноооого повече старание, за да се откроят. това включва улавяне на светлина, поза, ракурс, момент и още куп неща. втрябва си тренинг. един човек не отива на стадиона да врътне 5-6 обиколки, за да може да се нарече бегач...
 Re: Градивна критика, мнения
Автор: Marillion   
Дата:   19-10-11 13:53

Направи 10000 кадъра /не в серия [smilie5]/ и пак пусни същата тема /ако изобщо я пуснеш/.

ще цитирам колегата thumper с едно допълнение:
"Чети, гледай снимки, снимай, ПИТАЙ, чети и пак гледай. Курса не е задължителен но ако го правиш, колкото по-рано толкова по-добре."

Пожелавам ти успех във всички начинания!

 Re: Градивна критика, мнения
Автор: thumper   
Дата:   19-10-11 13:55

Ама ти и сайт имашшш [cool] аз имам - www.facebook.com/natanasov [smilie18]

Една градивна критика дадох за снимките и ти се хвана за ника. Ами с капаци не става, моето момиче [smilie21]

А да, и какво значи, че си легализираш логото? Подала си заявка за марка в патентното ведмоство ли? [smilie19]



Публикацията е редактирана (19-10-11 13:58)
 Re: Градивна критика, мнения
Автор: iasen2   
Дата:   19-10-11 13:57

Как си изплатила апарата , ако не е тайна
 Re: Градивна критика, мнения
Автор: мара   
Дата:   19-10-11 13:58

абе, ясене, а данъчна декларация да искаш [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Градивна критика, мнения
Автор: thumper   
Дата:   19-10-11 14:02

Вероятно с корпоративен кредит за ДМА, като 25% от приходите от продажбата на снимки заделя за погасяването му [smilie3]



Публикацията е редактирана (19-10-11 14:03)
 Re: Градивна критика, мнения
Автор: V-plod   
Дата:   19-10-11 14:03

Лошо изрязваш/кадрираш снимките... на почти всички снимки е резнато я ушенце, я краченце и е хубаво малко ретуш... хубаво модел с ясно изразени вени не е никак привлекателно.
 Re: Градивна критика, мнения
Автор: boranovaphotography   
Дата:   19-10-11 14:07

https://photo-forum.net/i/1532162

ето за още критики :)

V-plod - Благодаря за съветите :)
iasen2 - с работа и упоритост
 Re: Градивна критика, мнения
Автор: boranovaphotography   
Дата:   19-10-11 14:20

https://photo-forum.net/i/1532166


https://photo-forum.net/i/1532164
 Re: Градивна критика, мнения
Автор: atrifonov   
Дата:   19-10-11 14:22

boranova както и на последната така и на другите снимки черно-бялата ти конверсия не е добра, а защо фешън фотографията изобщо трябва да е черно-бяла[smilie8]
Другите моменти с Ника и логото няма да ги коментирам- там ти си знаеш най- добре. Успех[smilie24]


p.s. И стига с тези съвети за курсове, има доста литература, видео уроци и тем подобни и човек с много желание, четене и снимане започва да се научава и без да дава задължително по 200 лв за курсове за това какъв апарат трябва да си купи и има ли той почва у нас
 Re: Градивна критика, мнения
Автор: boranovaphotography   
Дата:   19-10-11 14:28

atrifonov - съвет как черно бялото да стане по добро? :)
А дали има почва "у нас" не знам, защото отдавна не живея в България :)
 Re: Градивна критика, мнения
Автор: iasen2   
Дата:   19-10-11 14:36

boranovaphotography,
да Ви имам самочуствието
 Re: Градивна критика, мнения
Автор: atrifonov   
Дата:   19-10-11 14:40

Боранова ама ти верно имаш бати самочувствието, а най - лошото е, че е без покритие
Що се отнася до черно- бялата конверсия ми чети, то си го пише по книжките
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена