Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sigma DP2x
Автор: Filipov   
Дата:   13-09-11 14:44

Някой да има преки впечатления?

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP2x
Автор: sirkhann   
Дата:   13-09-11 14:47

От една седмица го гледам на витрина във Фотосинтезис.

Единственото ми пряко впечатление е, че фокусира невероятно бързо спрямо DP1. Като притежател на DP1 мога да кажа, че матрицата къртиии. Обаче ме съмнява да можеш да извадиш хубаво качество над ISO400-ISO800.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP2x
Автор: juslen   
Дата:   13-09-11 19:54

И аз щракам с DP1 от няколко месеца и съм изключително доволен, освен невероятното качество на снимките самия апарат е много компактен и си го нося на колана постоянно без да ми пречи. Има много недостатъци, но ги надживях и му се кефя максимално [smile]

Иначе миналата седмица разгледах DP2x в Синтезиса, поиграх си малко и забелязах някой подобрения-автофокуса и записа на снимките са доста по-бързи, обектива е по-светъл но за жалост се равнява на 41mm спрямо 28mm при DP1.

Ако бяха оставили фокусното разстояние 28mm нямаше да се замисля, но сега някак не виждам смисъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP2x
Автор: mihajlov2   
Дата:   13-09-11 20:01

"Подобрената" Сигма DP1 се нарича DP1x и има същите подобрения като DP2x - скорост на автофокуса, скорост на запис, същия по-нов процесор и т.н. А обективът си е с приравнено фокусно разстояние 28 мм. Доколкото имам представа, тя може да се поръча във Синтезиса или Павилиона.
А DP2x е подобрена версия на DP2.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP2x
Автор: sd   
Дата:   13-09-11 20:13

DP1x ще е наличен в БГ другия месец. Има същите подобрения спрямо DP1 като DP2x. В момента си играя с едно DP2x и първите ми впечатления са много добри. И двете могат да се поръчат при дистрибуторите на ИДС.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP2x
Автор: Filipov   
Дата:   17-09-11 11:26

mihajlov2 , може да се поръча и даже е наличен във фотолан (да извинява админа). Обаче на мен идеята ми е ако някой може да предостави някой готин кадър за принтене (безплатно). Искам да видя практически резултат от матрицата. Принта естествено после ще си отиде при автора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP2x
Автор: 3df   
Дата:   17-09-11 12:23

Най Най Най тъпото в тези апарати, че не им се сменя обектива.
Ако производителя само това направи ще е наистина страхотен апарат.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »